Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi neveletlen...

Miért van ennyi neveletlen kisgyerek?

Figyelt kérdés
8.os tanuló vagyok egy (keresztény!!!) iskolában és már bocsánat a kifejezésért, de amikor mi voltunk alsósok, akkor mi szószerint fo*tunk a nagyoktól. Tiszteltük őket, felnéztünk rájuk stb. Most viszont meglepően tapasztalom barátnőimmel,hogy a mostani elsősök(!!!!) enyhén szólva bunkók. Beszologatnak nekünk, lenyomorékoznak(!!) és ha felállunk csak akkor fogják be. De a tanár is ott hallgatja ,konkrétan leszrja,hogy hogy beszélnek, ha viszont valamelyikünk mondja,hogy pofabe,akkor a tanár meg intővel fenyeget 6.6 Múltkor ki volt szakadva az egyik térdemen a gatya és az egyik 3.os lekuvázott. Máskor meg egy kisgyerek talán 2.os nagyon nézte az egyik barátnőmet, aki a pasija kezét fogta. Megkérdezte a gyerektől,hogy miaz,mire jött a válasz:mikor dug*tok. Èn egyszerűen nem is értem,ezt tanulják a szüleiktől vagy mi ez a pofátlanság? Hasonló esetek?

2013. okt. 13. 14:33
1 2
 1/12 anonim válasza:
79%
Ez azért van, mert nagy a pofájuk. Azt hiszik ők a valakik. Eléggé gázos... Én töröltem már ilyesmiért képen kisebb gyereket. Érdekes..., utána még a tanároknak sem mert szólni.
2013. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

nem azért de öcsém keresztény suliba járt és az ottani gyerekek sokkal durvábbak,keresztény nem egyenlő a szenttel:P

amúgy ez az új divat, nem lehet belegázolni a kicsi lelkébe még egy egyest sem kaphat az alsós mert akkor sérül a lelkecskéje -.-"

2013. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Pedaógusok panaszkodnak, hogy a mostani elsős eresztés katasztrófa. Engedetlenek, szemtelenek, visszabeszélnek a tanítóknak.

Ez a liberális otthoni és óvodai nem nevelés következménye.


Meggyőződésem, hogy minden azon múlik, hogy otthonról mit hoz a gyerek.


Akiknek a szülei már a számítógép, vagy a tévé előtt nőttek fel, azokat gyakorlatilag nem nevelte senki.

Ezek lelkileg és szociálisan sérült gyerekek.

2013. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem szoktál itt olvasgatni? Ha valaki rászól a gyerekére, az szörnyeteg, ha valaki esetleg nem viszi magával felnőtt programokra, mikor hisztizik érte, hanem a nagymamára bízza pár órára, az önző dög, stb. Aztán meg csodálkoznak, hogy mi lesz szegényekből.
2013. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

de vezet a hagyjuk kifejlődni a gyereket ezért nem szólunk rá illetve jaj istenem nem lehet a gyereket még felpofozni sem mert az már verés O.O

Ha semmilyen téren nincs megnevelve(se szóban se egy popsira verés, akármi), mert a lelke így meg úgy akkor ez lesz belőle

2013. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
A mostani gyerekeket a mostani 20-as, 30-as korosztály szülte és neveli. Ezt a korosztályt még rendesen nevelték a szülők, gyerekként a kötelességeikre kellett figyelniük, a mostani gyerekek csak a jogaikat ismerik, a kötelességeik nem. Mivel a legtöbb(!) szülő szigorban nevelte a gyerekét, szabályokat tartattak be, ez a korosztály úgy van vele, hogy "én nem leszek olyan, mint a szüleim". És tessék itt az eredmény. Az is probléma, hogy a kortársaikat sem tisztelik, se az idősebbeket, de még a szüleiket sem.
2013. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1 röhögjél csak magadban látom nagyon jó kedvedben vagy. Kösz,hogy mindenbe belekötsz,kösz,hogy nem a kérdésre válaszoltál.

Többieknek viszont tényleg köszönöm a választ. De lehet,hogy tényleg az is bezavar,hogy a mai gyerekek napi 12 órában a számítógépet nyomják. Egyik távoli ismerősünk gyerekének már valami ipadja van mert nem szereti a laptopot 0.o emelett 8 éves

2013. okt. 13. 14:48
 8/12 A kérdező kommentje:

Úgy látom közben törölték a röhögcsélő 1es válaszolót.

Igen ma már ha valaki add egy pofont a gyerekének vagy rászól az már egy undorító szr anya. Amikor kicsi voltam,akkor néha én is kaptam a kezemre és lám nem lett semmi bajom, anyumnál nem szeretek senkit jobban,tudom hol a határ és nem szologatok be se fiatalabbnak se idősebbnek. Bár azt se értem,hogy a templomba miért kell vinni gyereket. Jó persze megértem párszor engem is vittek,de ha már elkezdtem egy kicsit nyügölödni , akkor inkább kimentünk. Ma is egy gyerek ilyen 4 -5 éves úgy ordított a templomba. Mindenki hátra fordult,mintha a papot keresnék. Nyitogatta az ajtókat, üvöltött max hangerőn, előre rohant, aztán vissza , az anyja néha utána futott, de esze ágába se volt kivinni. Aztán egy idős néni szólt neki,hogy vigye már ki ésakkor még ő volt megsértődve. Tudom most kicsit áttértem a szülőkre.

2013. okt. 13. 14:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem rosszból mondom, de az én városomban olyanok a 8.-osok, hogy csak pislogok. Nem azért, mert olyan rosszak, hanem mert valami hihetetlen szinten gyerekesek. Én 2 éve ballagtam (16 vagyok), de mi teljesen mások voltunk. A tőlünk 2 évvel idősebbekhez képest pedig mi is valamennyivel gyerekesebbek voltunk...

Szóval a mostani felsősöknek én sem félnék beugatni alsósként :D

Bár az tény, hogy mi 7-8 évesen nem pofáztunk a nagyobbaknak, ez még nekem is rémlik. Különben mostanában mindenki ezt emlegeti...

Lehet, hogy nem tetszik a válaszom, de ez is egy nézőpont. :)

2013. okt. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
31 éves vagyok.Mikor mi voltunk gyerekek még volt valamennyire tisztelet a tanárok,felnőttek iránt.Buszon átadtuk a helyet,tanárt nem vertünk...söt nem is szóltunk be neki...ma már nincs nevelés mert akkor sérül a gyerek.Nem azt mondom,hogy verjék a tanárok a gyereket,de igenis ha szemtelen le lehessen már keverni neki egy pofont anélkül,hogy kirúgják,feljelentik a tanárt vagy a szülőre hívják a gyámügyet...de a probléma szerintem is a családtól kezdődik..ha kicsi korában nincs nevelve,akkor mit várunk ha felnő...engem konkrétan a mai 10-en évesek idegesítenek...nem tudnak rendesen viselkedni.Ha rájuk szól az ember ha mondjuk fellök a boltban vagy riheg röhög mint egy félbolond vagy még neki áll följebb...nincs tisztelet bennük :( hová lesznek ezek ha felnőnek..mi lesz belőlük? kinövik vajon...félek nem :( persze tisztelet a kivételnek.
2013. okt. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!