Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma délután beütötte a fejét...

Ma délután beütötte a fejét 13,5 hónapos babám. Azóta nagyon aluszékony. Aggódok. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Egy 4 lépcsőfokos lépcsőn esett le úgy, hogy pont a homloka közepét ütötte be. Sírt, de megtudtuk vigasztalni 1-2 perc alatt, lett egy lilás folt és kis púp a fején. Azután elaltattam, mert alvás idő volt. Általában csak 1,5 órát szokott aludni, most 2,5 is lehetett. Utána meg besétáltunk a városba a postára, így nem vettem ki a babakocsiból, de hazafelé megint csak elaludt 20 percre, amit nem szokott. Nyöszörögve ette a vacsiját is, és rossz volt a kedve. Fürdésnél már nagyon gyanús volt, ezért megmértük a lázát, ami 37,5 volt. A cicin is fél óra alatt aludt most el - ami soknak mondható, és gyorsabban veszi a levegőt mint szokta. Remélem segít neki az alvás...
2010. márc. 26. 20:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Szia! Mért nem vitted el dokihoz? HA holnap is rossz a kedve vidd el a biztonság kedvéért. MAjd írj mi van vele.Remélem minden ok:)!

"S"

2010. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Én ilyen esetben bevittem a gyerekklinikára, megröntgenezték, és megfigyelésre bent akarták tartani, de mivel a röntgen és az uh szerint, illetve a vislekedése alapján minden rendben volt, saját felelőssége hazahoztuk. Szerencsére nem lett semmi baj.

Összegezve bevinném mindenképen, hogy lássa orvos.

2010. márc. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Én is megmutatnám orvosnak, bár biztos nincsen semmi baja, de te is nyugodtabb lennél, ha a doki is ezt mondaná. Mindenesetre jobbulást a picinek:)
2010. márc. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd be,lehet hogy semmi az egész,de lehet hogy van egy enyhébb agyrázkódása!
2010. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Az én lányom 10 hónaposan az etetőszékből esett ki. Én azonnal vittem a sürgősségire. Ott megvizsgálták, röntgent csináltak. Szerencsére minden rendben volt. Ő is aluszékony volt és 1-2 napig a megrázkódtatás hatása érezhető volt a viselkedésén.

Ha az esést követően nem hányt, nem ájult el, akkor nagy baj nincs. Különben azonnal vinni kell a kórházba!!!!

2010. márc. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy csak az ütés helye fáj neki, de lehet, hogy komolyabb a baj. Mivel még nem tudja elmondani,a helyedben én mindenképpen elvinném orvoshoz.

2010. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nem hányt, csak estére rossz lett a kedve, talán zavart is lett. Délután a városba se indultam volna el vele sétálni, ha láttam volna valami negatív változást a viselkedésén. Ráragasztottam a kis homlokára egy lázmérőt, még mindig 37-38at ír. De legalább alszik szépen. Ha holnapig nem javul vagy romlik az állapota biztos elviszem orvoshoz, ma már nem ébresztem ezért fel, majd figyelgetjük éjszaka. Csak először azért nem ijedtem meg ennyire, meg kb. 3 hete a kiságy sarkát fejelte le, és sokkal nagyobb púpja volt, de arra meg nem lázasodott be, semmi baja nem volt. Most is így estére adódtak össze a tünetei.

2010. márc. 26. 21:16
 8/27 anonim ***** válasza:

Mindenképpen lássa orvos, mert a fejsérülésekkel nem szabad viccelni! Inkább "feleslegesen" menjetek az ügyeletre, mintsem ne menjetek, pedig kellene!


Remélem, minden rendben lesz.

2010. márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Az agyrázkódás aluszékonysággal jár és nemfeltétlen hány.

Éjjel ébreszd fel néha.A traumán óránként ébresztettük az agyrázkódásos betegeket.Nem ártott volna bevinni a gyerek ambulanciára.

Mindenesetre keltsd fel többször ha roszabb lenne irány a kórház!

(ápolónő)

2010. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Szia!Én a helyedben elvinném az orvoshoz.Nehogy valami baja legyen!De remélem minden rendben lesz!
2010. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!