Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a 6 hós baba éjjel sokszor...

Ha a 6 hós baba éjjel sokszor kel (és lehet hogy éhség miatt is) akkor lehet neki estefele az utolsó szoptatás előtt adni főzeléket vagy gyümölcsöt? Vagy miért tejpépet szokás ilyenkor?

Figyelt kérdés
2016. jan. 15. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen főzelékre gondolsz? Ha a hagyományosra, amit mi felnőttek is fogyasztunk, akkor ahhoz vagy a tejterméket, vagy a glutént be kell vezetni. A gyümölcsöt délelőtt érdemesebb adni, mert meglehetősen megterheli a beleket. De egy 6 hónapostól teljesen normális, ha éjjel felkel enni.
2016. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Recept nélkül kapható tejpép nem ugyanaz, mint a receptköteles rizspép.

A tejpépet sok 6 hónapos kisbaba szervezete nem fogadja be.

A rizspépet szokták gyümölccsel keverni, zöldséggel nem.

Sima gyümölcs vagy zöldség nem jó még egy 6 hónapos szervezetnek estére.

A gyakori éjszakai ébredés oka lehet éhség és szomjúság is.

Ha anyatejes, akkor lehet, hogy nem megfelelő tápértékű az anyatej és gyorsan megéhezik.

Ha egy 6 hónapos baba kétszer-háromszor felkel, az természetes.

Ne haragudj, hogy előző válaszomban félreérthető voltam (az előző kérdésednél) de én nem tejpépet javasolnám.

Azért említettem, mert van aki adja a babának és ha már mondjuk 4 hónapos kora óta kapja, akkor nem gond az esti szoptatás előtt adni neki.

De én a tejpépet nem adnám a 6 hónaposnak, hiába van ráírva a dobozra.

A rizspép más összetétel és hasonlít a tápszerre a tartalma.

Bocs, hogy írtam ide is, csak tartottam tőle, hogy félreérthető voltam.

2016. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

gyümölcs, zöldség pusszat, nem javasolnám lefekvés előtt adni neki. mi azt próbáltuk, hogy Sinlacot adtam neki, mert amúgy is lassan hízott (gyereorvos felírja) ezt kapta 18.00 körül, utána jött a szopi. De ki kell ábrándítsalak, hogy nem oldotta meg az ébredés problémáját.

de azért próbáld ki

2016. jan. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es,

a Sinlac/Sinemil ugyanúgy nem receptköteles, mint bármelyik tápszer! Csak olcsóbb receptre.

Egyébként 100 ml egységnyi kalóriatartalma alacsonyabb a tápszernél, csak épp a kcal-tartalom magasabb fehérjéből és kevesebb szénhidrátból jön össze, így az izomzatot jobban támogatja. A telítettségérzetről pedig a szentjánoskenyérmag gondoskodik (ugyanaz, mint az AR tápszerben vagy a Nutriton sűrítőben).

2016. jan. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam hogy mondjuk 5-6 körül adnék neki egy kis főzeléket és aztán 8-fél9kor szoopik a fél 9-es lefekvése előtt. De így is túl közel van az éjszakához? Inkább a sinlac?
2016. jan. 15. 16:10
 6/9 anonim ***** válasza:
igen, úgy értettem hogy felírja hogy úgy olcsóbb nem azért mert receptköteles...
2016. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De és ha rizspépet adok azt érdemes teljesen a lefekvés előtt vagy jó úgy ahogy az előző hozzászólásomban írtam csak a főzlék helyett?
2016. jan. 15. 17:27
 8/9 anonim ***** válasza:
túl közel van az éjszakához...jobb a sinlac. a rizspépet nem ismerem, az ilyesmik cukrosak nem? azzal az a baj hogy felpörgeti akkor is ha minimális benne a cukor...de nem rábeszélni akarlak a sinlacra, mint írtam, hiába a teltségérzés nem aludt tőle jobban, szerintem a te babád sem az éhség miatt kel
2016. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. jan. 15. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!