Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, aki sosem...

Van itt olyan, aki sosem használt cumit a babájánál?

Figyelt kérdés
ha ez lehetséges, egy idő után elkezdte szopizni az ujját, vagy cumi és ujj nélkül is megvolt a baba?

2015. aug. 2. 10:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egyik gyereknél sem használtam cumit, kettő nem szopta az ujját, a legkisebb viszont egész pici korától szopta (1 éves korában egy betegség miatt szokott le róla).
2015. aug. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2 éves. Nem szopta soha sem az ujjàt, sem cumit. Szerintem már nem is fogja.
2015. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És mi van olyankor, ha nem szeretném rászoktatni a cumira, viszont pl. nem tudnék szoptatni, tápszerezni kényszerülnék, ilyen esetben a nem cumiztató anyuka miből itassa a babával a tápszert? Itatós pohárból?
2015. aug. 2. 10:36
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk több gyerek van a rokonságban, illetve a baráti körben.

A mi fiunk használt cumit, viszont vannak szülők, akikkel beszélgettem, akik gyerekei nem cumiztak. Őket vagy sokáig szoptatták (másfél-2 éves korig, de volt olyan is, aki 3 éves koráig szoptatta a gyerekét), mert náluk a cici volt a cumi, vagy sokáig cumisüvegből ittak. Van egy kislány, ő soha nem cumizott, de még 6 évesen is cumisüvegből issza otthon a tehát és a kakaót. Nem hiszem, hogy ez annyira jó dolog lenne, de az ő dolguk.

A többi gyerek, köztük az enyém is pedig cumizott.

Szóval én nem igazán ismerek itt a közelünkben olyan gyereket, aki valamilyen módon a cumit valamivel ne pótolta volna.

2015. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nővérem pici vizes pohárból itatta a babáival a tápszert, igaz, nem újszülött kortól. De úgy tudom, egy újszülött baba is képes megtanulni pohárból inni, vagy kiskanállal enni (csak lassabban megy mint a cumisüvegből).
2015. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, mi nem használtunk se cumit, se cumisüveget, és mindegyik gyerek 10-11 hónapos koráig szopott. Az ismeretségi körömben több más olyan gyerek is van, aki se cumit, se cumisüveget nem használt, az ujját se szopja és csak egy éves kora körülig szopott.
2015. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából engem a cumiban csak az rettent el, hogy annyira "mű", nem? Nem szívesen adok a gyerkőc szájába nem természetes anyagú cuccot.


Hallottam valami svéd itatós pohárról, de az egyáltalán milyen anyagból készülhet?

2015. aug. 2. 10:41
 8/15 anonim ***** válasza:
Van itató pohár egészen piciknek is. Szoptatás mellett is használhatóak, nem okoznak rászokást. A szoptanít készülék is hasznos, ha "csak" tejhiàny miatt mell tápi és nem azért,mert pl. Gyógyszer miatt nem szoptathatsz.
2015. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Három gyermekem van, egyikőjüket sem tudtam sokáig szoptatni, csak pár hónapig. A legnagyobb nagyon cumis volt, 2 éves kora után szokott csak le róla. A középső nem fogadta el a cumit, és soha nem szopta az ujját, bár mivel egy időben elég sokat ivott, gyakran volt a szájában a cumisüveg, szerintem ez lehetett nála amolyan cumi helyettesítő, de akkor sem kérte a cumit. A legkisebb (1 éves) szintén nem fogadta el a cumit, viszont elég gyakran úgy alszik el hogy szopizza az ujját.
2015. aug. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Fiam nem cumizott, ő szopta az ujját, de csak akkor, amikor fáradt volt és elalvásnál. 1 éves korában egyik napról a másikra abbahagyta.
2015. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!