Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás kezdetét jelezheti,...

Fogzás kezdetét jelezheti, hogy a babám időnként pár perc után nem akar tovább szopni? Ez is egy korai jel lehet vagy más van a háttérben?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám és legalább kétszer naponta hamar félbeszakítja a szopást és csak ritkán tudom rávenni, hogy tovább egyen (próbálom felvenni, büfiztetni vagy a másik oldalon tovább etetni, kevés sikerrel).

Korábban elkezdte nézegetni a kezét vagy bármit maga körül, amikor elfordult, de az utóbbi napokban volt, hogy tovább akart enni, de amikor a cicihez ér, hirtelen mégis elfordította a fejét és nyöszörgött. Lehet, hogy elkezdődött a fogzás és ezért csinálja? Egyre gyakrabban folyik a nyála és rágja az ujját, ezért gondolom.

(Bár pici kora óta kap pótlást, tudom, hogy szeret szopni és egyébként szinte az utolsó cseppig szopizik, vagyis szerintem nem lusta. És nem is lakik jól ilyen hamar, ezt látom, mert a pótlás miatt mérem, mennyit eszik.)


2010. márc. 27. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az a valószinübb, hogy már érdekesebb neki a világ ami körülötte van, és mindenre kiváncsi, fontosabb neki minden mint az evés. Az én lányom is ugyanezt csinálta 3 hónaposan, most 9 hós, foga még egy szál se. Nagyon nehéz ilyenkor rávenni őket az evésre, volt hogy bementem vele a hálószobába és lesötétitettem hogy minél kevesebbet nézelődjön.
2010. márc. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyanez volt 3 hósan,és 2 hétre rá lett is egy fogunk (1 hete),de mikor már ott volt a fehér csík láthatóan az ínyén,akkor be sem kapta a cicim!:(Csak mikor már nagyon éhes volt, de akkor is csak pár kortyot evett!Fogyott is két nap alatt 120 grammot!:( viszont nekem utána 3 napig nem nagyon engedte ki a cicim a szájából!Most jön a következő( szerintem holnapra lesz kint)de közel nem viseli meg annyira.... eddig!Próbáld minél tovább ott feküdni mellette, h érezze az illatod...minden visszaáll majd!

2010. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehet a foga. Az én babám is ezt csinálja ( most 3.5hónapos) Két hete "szenvedünk" egymással és kb ezt csinálja amit te leirtál. Amugy más változás is van? Vagy csak a szopizásnál?
2010. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A szopizási nehézségek mellett némi nyálfolyás (eddig ez nem volt rá jellemző) és az ujjacskái rágcsálása az "újdonság".

Első babám első fogacskáját várom, így nem tudom teljesen biztosan megítélni, hogy milyennek is kellene lennie az ínyének és persze nem is nagyon szereti mutogatni. De korábban nem is figyeltem meg nagyon, így nem tudom biztosan, változott-e. Szerintem kicsit duzzadtabb.

Egyik alkalommal pár perc szopizás után vidáman nézelődik, akkor úgy vélem, nem a fogával van gond. Másszor viszont folytatná az evést, de nyöszörögni vagy sírni kezd, már a cicihez érve vagy egy "szippantás" után. Nagyon nem értem!!!

2010. márc. 29. 09:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Amiről írsz, még nem jelenti feltétlenül, hogy jön is a fog, sokszor hetekig, hónapokig nyálzik, "rágcsál". Az igazi szopi-sztrájk más. Enni akar, de fáj neki, emiatt ideges és hisztizve sír. Többször próbálkozik, és aztán feladja, akkor már csak sír. Ha csak nézelődik, mást kapkod be, akkor nem éhes eléggé. Lehet, hogy csak szomjas volt, arra elég neki pár perc szopi is. Ilyenkor várj vele, amíg kellően éhes nem lesz.
2010. márc. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat. Sajnos még mindig nem tudom biztosan eldönteni, mi lehet az ok, hiába figyelem a bébit. De egyre inkább nem akar enni, úgyhogy ma elmegyünk a dokinkhoz tanácsadásra. Remélem, ő gyorsan megfejti, mi a bibi.

Még egyszer köszi a tippeket!

2010. ápr. 1. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!