Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól eszik és mégis vékonyka....

Jól eszik és mégis vékonyka. Genetika lapul a háttérben, vagy nem csinálom jól a táplálását?

Figyelt kérdés

A kislányom 11 hós és 8 kg, 75 cm. Születésekor 55 cm és 2890 g volt.

Szépen eszik, napi 5-ször, néha még éjjel is.

Vékonynak titulálta a többi anyuka a játszóházban. Én is és apuka is vékony testalkatúak vagyunk.

Vagy mivel etessem még??


2010. márc. 27. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Jól csinálsz mindent.100% hogy genetika.Ahogy írod jó hosszú volt már születésekor is de a súlya meg nem volt sok. Ne aggódj minden rendben van:)!Ilyen alkat!:)
2010. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez adottság kérdése. Nem mindegyik baba lesz egy éves korára 10kg, de szerintem ez nem baj. Ha jól eszik, jókedvű, akkor biztosan mindent jól csinálsz. Főleg ha gyarapszik is a babád, ahogy írtad. Úgyhogy szerintem nem kell aggódnod, ő ilyen kis vékonyka típus:)

ҝ

2010. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 7650g volt 11 hónaposan. Akkor azt mondta a doki , hogy mivel én is vékony vagyok (168cm és 55 kiló) öröklött adottság lehet de azért próbáljam meg azt, hogy a reggeli és a vacsora nem csak tápszer hanem kapja azt amit mi eszünk. Azt mondta már eheti a bundás kenyeret is meg bármit ami jól esik neki. Tehát kapjon vajas kenyeret sonkával sajttal, főtt tojást, rántottát, virslit stb...és vacsorára szintén szilárd ételt. Eleinte úgyis csak kóstolgatja és utána kaphat tápszert, hogy jól is lakjon de alapvetően nekik az már nem elég egy étkezésre. Ha eddig is így csináltad, akkor bocs, hogy sokat írtam. Nálunk már egész jól megy én is 11 hósan kezdtem most 13 hós és reggelire már van, hogy nem is kell a tápszer mert jól lakik. És ami a legfontosabb, hogy tényleg jobban hízik azóta. Eddig 20dkg-kat hízott egy hónapban, most meg 2 hét alatt 30dkg sikerült felszedni. Most jutottunk el oda, hogy főleg azt eszi amit mi. Este is csak a szokás miatt van tápszer de már csak 1,5dl bír inni belőle.
2010. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha rendesen eszik és látod h jóllakik (nem kér többet) akkor nem éhezik valószínű:) Inkább csak ilyen alkat:)

Nekem a fiam ilyen 1 évesen 8500 gramm volt és 82 cm.6 hós koráig mondhatom azt h rendesen hízott, utána viszont nagyon lassan.

Momentán 28 hónapos és 12.5 kiló, 96 cm. A vele egykorúak mind 13-14-15 kilók már.

De sose volt beteg még és nem éhes egyszerüen ilyen típus. Az apja is ilyen, eszik de nem hizik sose:)

2010. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!