Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mit tud az 5és fél...

Nektek mit tud az 5és fél hónapos babátok? (Az ilyen, , jajj túl parázod . Meg stb kommentelők kíméljenek! )

Figyelt kérdés
Tudom minden gyerek más,nem kéne hasonlítgatni.De aggódok,hogy baj lehet.Olyan dolgokat tapasztalok a kicsinél ami a nagyoknál nem volt.A pici lányom most lesz 3- án hat hónapos.Gagyarászik,puszit küld..Már állandóan felhúzza magát ülne,de még egyedül nem tud.Forogni hasról hátra egyáltalán nem ,hátról hasra pedig egy oldalra forog.A másik oldalra segítséggel olyan mintha nehéz lenne átrakni a buksiját.Mászni még nem tudunk,de még kúszni sem.Tudom nem vagyunk elkésve.Ha hason van ,mostanába inkább kidobja a kiskezeit oldalra .Nem támaszkodik a kiskezén.Ha kézbe van ,ha fekszik lábacskáit kifeszíti,spiccbe van a lábfeje.A kis kezével megfogja a tárgyakat,szájához veszi cserêlgeti,igaz néha ügyetlenül..kiesik.Ha valamit el kezd ütögetni azt általában úgy üti ,hogy a hüvelykujja a többi alatt a tenyerébe van.Nyugodt baba ,sokat mosolyog szereti ha körülötte vagyunk.Már van egy fogunk,és jön mellette a másik .Tápszeresek vagyunk.Már sok fajta bêbi kaját kipróbáltunk,szeretjük az almát :) Viszont inni nem igazán akar semmit.Mióta megszületett sötét zöld a széklete.Remélem nincs baj velünk :)
2016. jan. 21. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Veled nagy gond lehet! Egy fogad van, tápszeres vagy. Annak örülök, hogy a te kakid nem zöld.


Teljesen rendben van a gyerek. A "puszit küld"-ben mondjuk erősen kételkedem.

2016. jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Te is tapszeres vagy?


Forogni 7 honapos korig kell. Ha ketsegeid vannak, vidd neurologushoz.

2016. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Igen többes számban beszél. Na és? Kiemelte hogy kötekedős kommentet nem kér. Pont erre értette. Sose fogom megérteni miért kell b*sz*at*ni a másikat. Kérdező ha nem vagy biztos a babád fejlődésében, akkor fordulj orvoshoz. (Javaslom ezt annak is aki nem bír magával és itt oltogat másokat, csak más irányzatba!!)
2016. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Mint dévényes gyógytornász írom Neked, hogy amiket írtál, tünete LEHET izomtónus zavarnak. Természetesen nem mondom, hogy gond van, néha még vizsgálat után is nehéz ezt eldönteni, pláne látatlanban... Első körben javaslok egy neurológiai vizsgálatot, ha ott minden rendben, de még vannak kétségeid, vidd el dévény terapeutához a babát.

És legfőképp: ne ijedj meg, legtöbb ilyen probléma orvosolható és nem jelenti azt, hogy mentális probléma is van!!!

Ezt olvasd el:

[link]

Jó egészséget!!!

2016. jan. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

most már 7 és fél hónapos a fiam.


hónaposan csak feküdt, a játékokat megfogta, és gagyogott.

hat és fél hónaposan egyik napról a másikra elkezdett forogni minden irányba, kúszni és már majdnem tökéletesen mászik.

egyedül felülni még nem tud, de probálkozik és már próbál fel állni.


kakija a tápszertől lehet zöld főleg ha bebát eszik, arra ráis van írva. nem iszik, próbálj ki másik üveget csörös poharat, vizet teát, gyümölcslevet. 6 hósan már sok mindent ehet.

2016. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azzal nincs gond hogy még nem forog, csak azzal ha tényleg csak az egyik oldalát használja meg az sem normális ha spiccben van a lába fekvés közben, én is megnézetném egy dokival, ártani nem árt. Aggódni nem kell mert ha izomtónuszavar azon nagyon jol tudnak segíteni tornával. Egyik ismerősöm kislánya is csak egyik oldalra fordult, 3x voltak dévenytornán és onnantól mindket oldalra fordul sőt rögtön elkezdett kúsznimászni.
2016. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az első ,második válaszoló ....pont ilyen kommenteket nem kértem.Érdekes ez az oldal oltogatni tudják az embereket ..De választ nem kapok a kérdésemre .Ha elolvastad ,akkor láttad ..azt kérdeztem mit csinál az 5 és fél hónapos babája?? Nem arra kértelek hogy visszakérdezz,oltogass...igen többesszámban írtam a szöveg végét és ????? Ez olyan nagy baj ???? Inkább nem írom le mit gondolok ..szép napot nektek
2016. jan. 22. 07:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért kaptál hasznos válaszokat is...
2016. jan. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen kaptam :) és köszönöm
2016. jan. 23. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!