Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Masodik baba helyett ikrek?...

Masodik baba helyett ikrek? Nagyon huzos?

Figyelt kérdés
Volt mar ugy valaki h 2 gyereket szeretett volna,es masodjara ikrek sikerultek? Nagyon nehez volt 2 helyett 3 gyerkoccel? Az elso sokk utan konnyen elfogadtatok a nagyobb kihivast? Kis korkulonbseggel szeretnenk masodik babat vallalni,de rettegek h ikrek lesznek..nem birnam se a terhesseget veluk,sem 3 picit ellatni. Ki tapasztalt ilyet?
2016. jan. 21. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem olyan gyakori, hogy emiatt rettegni kéne.

Én mondjuk direkt örülnék, ha ikrek lennének :)

2016. jan. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Tesóméknál így volt, csak ők 3. babát szerettek volna.

1 helyett azonnal kettőt is "kaptak".

A gyerekek 7, 4 és 1 évesek. Nem mondom, hogy könny nekik az élet négy gyerekkel, de nem is rémálom.

Annyi bonyodalom volt az elején, hogy kevés volt a szoba, így a két kicsi egybe került és ha az egyik sírt, ébredt a másik is. Szóval ők két hét után leköltöztek a "játékszobába", aztán tavasszal elkezdtek egy nagyobb házat keresni, nyáron be is költöztek.

Az eleje volt húzós nekik, amíg belerázódtak az egészbe és a másik két gyerek is megszokta az új helyzetet.

Mondjuk a mai napig van segítsége, mert ő is mondta, hogy fogalma sincs, hogyan oldaná meg egyedül a suli-oviba hordást, plusz a délutáni furikázásokat két picivel.

2016. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezzel a felfogással ne vállalj másodikat, hiszen bent van a pakliban. Nehéz ikrekkel, de nem lehetetlen feladat.
2016. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek volt már két fia, nem terveztek 3.-at. Becsúszott, ikrek lettek. Nem egyszerű....
2016. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha van segítséged (férjeden kívül is), akkor nem akkora gáz. Nekem csak kis korkülönbséggel van 2 picim semmi segítséggel (plusz van 1 nagyobb gyerkőc) ès kemény. Egyedül képtelenség mindenhol ott lenni, mindent megcsinálni... semmire nincs idő, és szerintem igazán így nem kapnak külön-külön elég figyelmet. Mert mindig megosztott a figyelmem... :/ :(
2016. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mi most tervezzük a harmadikat. bennünk is van félsz :)

bár nálunk van minden ágról iker.


egy ismerősömnek 2 éves a nagy 8 hósak az ikrek. nincs segítsége, néha fáradt, de panaszkodni sosem panaszkodott.

2016. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok múlik a segítségen. Én félnék tőle, mert nekem nincs. De nekem az első gyerkőcömmel is iszonyat nehéz volt. 4 gyerekes ikres ismerősöm nem éjszakázott annyit, mint én az akkor 1.5 évesemmel (ugyanis mi addig semmit sem aludtunk és még utána jó 1 évig). Na meg neki volt segítsége, az sem mindegy. A gyerekek habitusától is függ. Van olyan ismerősöm, akinek a gyerekéből kettőt is simán el tudnék szórakoztatni itthon, az enyémmel meg nem csak nekem gyűlik meg a bajom :)

SZóval sok dologtól függ....minket nem tartott vissza ez a gondolat, aztán majd kiderül nemsokára, hogy hány(an) van(nak) :)

2016. jan. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hááát, a barátnőm kisfia 15 hónapos volt, amikor megszülettek az ikerfiai :) Most 2 évesek már a kicsik és nem volt neki könnyű. Örökké visítozik valaki vagy mindenki, mindig beteg valaki, szóval embert próbáló. Mostanra már kezdenek szépen összenőni, nagyon szép család.
2016. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!