Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukák! Tudnátok nekem...

Ikres anyukák! Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
33 hetes terhes vagyok ikrekkel(kisfiúkkal), ők lesznek az első gyermekeink.Tudnátok nekem segíteni abban, hogy pl ti hogyan öltöztettétek őket, őszi babák lesznek, gondolok arra is hogy milyen ruhából mennyi kellett. Mindenből kettőt vettetek? Megmondom őszintén halvány lila gőzöm sincs mit csináljak, mindenki mást mond. Milyenek voltk az első éjszakák, nappalok? Volt elég tejetek? Válaszotokat előre is köszönjük! :)

2015. szept. 25. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is első terhességből lettek az ikrek, szintén fiúk. Decemberiek.

Már nem emlékszem, mennyi ruhával kezdtük... a legtöbbet kaptuk. Fejenként min. 10-15 rugdalózójuk, bodyjuk és egyebük volt. Aztán vettünk kisebbeket is, 44-eseket.

35 hétre születtek, és nagyon sokáig hordták a 44-es méretet. Természetesen mindenből dupla mennyiség kell, mosás-vasalás is dupla annyi lesz.

A mieink egy hónaposan jöhettek haza a kórházból, addigra nekem már nem volt tejem. A fiúk nem voltak szoptathatóak, míg inkubálva voltak, s én fejéssel nem tudtam fenntartani a tejet, meg sokat is idegeskedtem.

Első éjszakák, nappalok... hát, azok egybefolytak. Nem nagyon szeretnélek ijesztgetni, mert ez tényleg mindenkinél más.

Könnyebb, ha van tejed és szoptatsz, meg ha van otthon segítséged, és ha nem kényeskedsz, gyorsan össze tudod szedni magadat.

Alapmű: Métneki Júlia: Ikrek könyve

Holnap szerezd be és olvasd el!

2015. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a harmadik terhességemből születtek az ikrek, 38 hétre. 50-es mérettel kezdtünk, illetve a Tesco newborn méretei tökéletesen jók voltak rájuk. Nyilván fogtok fűteni rájuk, így a body és a rugdalózó teljesen elég, szerintem felesleges mindenből 15 fejenként, hacsak nem tárcsás mosógéppel mosol, egyszer egy héten.. 5-5 bőven elég az elején, kisebb méretet válassz, azt is hamar kinövik majd, és kettőjükre bőven lesz költenivaló később is. Tegyél félre 1-1szettet, amit csak orvoshoz adsz rájuk, ha úgy alakul, hogy menni kell. Nálunk elkelt a rugi alá a hosszúujjú body, igényelték a meleget, hálózsákot, pólyát nem használtunk, olyan takarójuk volt, amibe bele lehetett őket csavarni, nagyon szerették. Bundazsák kell, szerintem az overál felesleges, sokkal kényelmesebb nekik a zsák, meg hát persze sapka. Zoknit, harisnyát nem használtunk, (egyébként decemberiek.)cumi, cumisüveg mindenképp külön, nehogy vmi bacit kapjanak egymástól. Textilpelenka, kb 10. Azt is be tudod dobni a gépbe a ruhákkal, ha koszos, hamar megszáradnak, nem kell ezer belőle. Jó minőségű pelust válassz nekik, megfelelő méretben, és akkor nem lesz pisis-kakis a ruhájuk, hogy mindig cserélgetni kelljen. A mieink születésük óta együtt alszanak, nagyon igénylik a másikat, kell, hogy egymáshoz tudjanak érni, de sokan külön ágyba teszik őket. Nem tudom, a lányok biztos nagyon sírnának a másik nélkül. Ami még bevált, az a pihenőszék. Na, ebből kell kettő. Ha egyedül vagy velük, kényelmesen tudod ringatni őket benne. (Mi a Brendonban vettünk Touragoot, 10alatt volt darabja, és nagyon sokáig tudjuk használni-a rezgős,zenélőseket hamar kinövik.)


Nem katasztrófa az ikrekkel az élet, nem kell aggódnod. Nekünk azért volt nehezebb, mert a két nagyobbacskára is figyelni kellett, hogy tudjanak rendesen pihenni éjszaka. Az ikrek most 9hónaposak, egyáltalán nem érdekli őket, ha a másik jatszik, sír, vagy keresztül mászik rajtuk alvás közben. Mi tápszereztünk első perctől fogva, ügyesen kialakították maguknak a 3óránkénti evést, mindig egyszerre voltak éhesek és még csuklani is egyszerre szoktak..

Jó babázást nektek

2015. szept. 26. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sziaa:)

Irtam mar itt ki en is kerdest itt nevekkel kapcsolatban,mer ikreket varook.Egy kislany-egy kisfiu.Mar van egy 3 evesem,Zoe:)

35.hetben vagyok veluk,ugyh mar itt a veg.Egy szobaban lesznek,ruhakat kaptunk,de vettem is,ugyanolyat nyilvan nem tudtam de olyat ami van kislanyban es kisfiuban is hasonlo olyat igen.Nem tudok igazabol erre valaszolni sajnos,de megorultem h mas ikres anyuka is van itt,raadasul szinte egy idosek a picik:)babakocsibol ikreset vettunk,de szer lehet szedni szimplara is,pihenoszekunk volt mar a nagytesotol,de vettunk meg egyet a masik babonsk is.Remelem minden jol megy majd.Nevekkel Ti hogy alltok?Szivesen beszelgetnek veled:)

Lilla voltam 35khm Zenoval es (talan) Zinaval,3 eves Zoe anyukaja :)

2015. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem lányaim vannak. 40. hétre születtek, 2,6 és 3 kg-mal, szülés után 4. napon már hazamentünk, ami nehéz volt, mert még nem indult a tej, lassan alakult a szoptatás, és mert a császársebem nagyon fájt. Később aztán volt tejem elég, mondjuk 3 havi küzdelembe tellett, egyikük 9, másik 22 hónapos koráig szopott.

Első egy év volt nagyon nehéz. Volt, hogy egész éjszaka ettek. Az egyik hasfájós volt, a másikkal gyógytornára kellett járni hypotónia miatt. Ruha nem kellett sok, mert amúgy is gyakran kellett mosni két babára. Mindenből kettő végképp nem kell! (Max. hálózsák meg overall). Eleinte nem is voltak "saját" ruháik, csak kb. 1 éves koruktól. (Nem öltöztettem őket soha egyformába, mert nem tetszik. Most, négy évesen néha kérnek egyforma dolgokat.)

Első hónapokban bőven elég volt az 50, 56-os méret.


Én azt tanácsolom, hogy minden segítséget fogadj el. Ha elmegy egy rokon vagy barát, és kérdezi, mit segíthet, nyugodtan mondd, hogy pl. vasaljon ki, vagy mosson fel. Én túl büszke voltam, és eléggé kimerültem egy idő múlva. Ha megy nagymama, nyugodtan kérd meg (ha magától nem jut eszébe), hogy főzzön egy-két fazék kaját nektek, és hozza el. Ha pedig kérdezik, mire van szükég, akkor mindig jusson eszedbe a pelenka - abból sosem lesz elég!

Amúgy nem vészes, és megéri a fáradságot, mert ikreket látni felnőni maga a csoda!

2015. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!