Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy csecsemő ennyire fárasztó?

Egy csecsemő ennyire fárasztó?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos, alszik, kajál, végzi a dolgát. Nem üvölt ok nélkül, nem hasfájós. Hazajövök a suliból, egyből mossak ki egy adag baba-, és "felnőtt"ruhát, mert neki ennyi ideje se volt rá, annyira lefoglalta baba. Utána választhatok: vagy elmegyek gyalog vásárolni (2 óra oda-vissza + maga a vásárlás) vagy ő lép le kocsival (ami max 30 perc oda-vissza), de ő mégis csomó ideig elmarad, addigra a gyerek is üvölt az éhségtől. Utána főzzek vacsit, mert neki erre nincs energiája. 2-3 naponta mossam fel a konyhát, porszívózzak, minden nap főzzek és mossak, mosogassak, csak ő fel ne emelje a seggét a gép elől. Hetente 3 alkalommal lelép, mert kell neki a "pihenés", mert olyan fárasztó a gyereknevelés...

Hiába kérem, hogy aznap ne, mert másnap töri tz-m van, nem érdekli. Ha hisztizek, akkor az az idióta pasija jön és megfenyeget, hogy szétveri a fejemet, mert csak ennyi esze van, nekem az a feladatom, hogy csicska legyek.

Ha nincs kész valami (pl. látott egy foltot a padlón), akkor berúgja az ajtómat, hogy most azonnal takarítsam fel.

Most komolyan ennyire fárasztó a gyereknevelés, hogy semmit se lehet tőle csinálni?


2016. jan. 26. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
te ki vagy ebben a történetben? egy idősebb testvér?
2016. jan. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
igen
2016. jan. 26. 17:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem ilyen a gyereknevelés! Az első néhány hétben, lehet, hogy szalad a lakás stb, de pár hét után többnyire helyreáll a rend! Gondolom otthon van a gyerekkel a tesód. Már ne is haragudj, de azért főzni meg takarítani lehet egy gyerek mellett, főleg ha gépezésre van idő! Néhány hetes korától csitti-fittire vágom a lakást, kimosok, meg is főzök, őt is rendezem, játszom is vele, az udvaron is teszek-veszek, sőőőőt netezni is szoktam, filmezni, meg úgy egyébként magammal törődni, még sincs este! Pedig nem vagyok szupermami.. Szerintem itt abszolút kihasználásról van szó...
2016. jan. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Vágd pofán a húgodat.Mi közöd neked az Ő gyerekéhez?Egyértelműen kihasználja a helyzetet...Jó nagy barom aki ilyet csinál, de az is aki hagyja. :)
2016. jan. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ne haragudjatok, félreértető voltam: én a baba (fél)tesója vagyok :)

Az anyummal és a mostohámmal van bajom

2016. jan. 26. 18:05
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Akkor meg végképp ne hagy hogy lenyomjanak bakker.Nem láttad a hamupipőkét?Úgy akarsz élni?Ha baszni bírt gondoskodjon is magáról...
2016. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
teljesen mindegy ilyen szempontból, hogy az anyukádról vagy a nővéredről van szó! Nem a másik gyereknek szülünk...
2016. jan. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban fárasztó. De ettől még nem veled kéne csináltatni minden házimunkát. Az okés, ha időnként megkérnek, hogy segíts, meg már elég nagy vagy, hogy neked is legyen valami feladatod a háztartásban. De ez így nem oké, hogy minden nap neked kell csinálni.

Anyukádnak és a párjának is biztosan lenne ideje házimunkára.

2016. jan. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad, nem gyengén kihasználnak. De most őszintén: látsz esélyt a változásra? Szerintem, amíg nem állsz meg a saját lábadon, ez lesz.. apukáddal esetleg nem lenne jobb? Mennyi van még a középsuliból?
2016. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez egyáltalán nem normális, más is megoldja egyedül, akinek nincs segítsége. Anyukád azért kényelmesedett így el, mert tudja, hogy te ott vagy, aki úgyis megcsinálja.

Persze elvárható egy idősebb testvértől, hogy segítsen, de csak ésszerű keretek között, és főleg nem a tanulás rovására.

A gond az, hogy nem tudom hogy tudnál ezen változtatni. Max egyezzetek meg, hogy te mennyi fix szabadidőt kapsz egy héten.

2016. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!