Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák apukák! Ti is folyamat...

Anyukák apukák! Ti is folyamatos időhiányban szenvedtek? Egy éves a gyermekünk és nem tudom más hogy osztja be az idejét de nekünk nagyon nehéz.

Figyelt kérdés
A mi gyerekünk olyan hogy egy ember mindíg kell hogy legyen vele mert nem játszik el egyedül. És soha nincs olyan hogy leülünk és csak vagyunk vagy tv-zünk. Éjfél előtt nagyon ritkán kerülünk ágyba. Kaja készítés mosás házimunkák stb. Tudom hogy ez gyerekfüggő is mert sok gyerek simán elvan egyedül, de van aki meg nincs. Ha egy nap 48 órából állna akkor is kevés lenne. Az alvásunkról meg már nem is beszélve. Mert lassan már leszokunk róla. Nem panaszkodom csak érdekelne hogy más is van így???
2016. jan. 27. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt sose időm, de nekem azért, mert rosszul osztom be.

Viszont nálunk sosem volt "Éjfél előtt nagyon ritkán kerülünk ágyba."

Azt az egy dolgot mindig szigorúan vetem, hogy 8-9 között alvás. Ha kellett meséltem, énekeltem, vagy csak feküdtem mellette.


Így azért estére maradt egy kis "szabadidő is", amikor a kicsi már alszik, a férjem még nem ért haza (vendéglátós). Akkor mosogattam, teregettem, vasaltam, takarítottam... stb.


Most hogy már újra dolgozom én is, jobban kell szervezni, mert H-P 7-17 nem vagyok otthon. Szóval így egy kicsit még nehezebb.

2016. jan. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"leülünk és csak vagyunk" ... álom, édes álom :)
2016. jan. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocsesz! Rosszul értettétek! A gyerek olyan 9 körül elalszik. Nem az ő alvásáról beszéltem hanem az anyuka apuka alvásáról ami lassan már nincs!

2-es! Látom hasonló cipőben jársz! :)

2016. jan. 27. 11:21
 4/9 anonim ***** válasza:
ugyanez van nálunk is a másfél évessel...csak nálunk még van mellé egy 300 nm veteményes is meg egy 800 nm kert..:) mellette ráadásul sulizok szombatonként...segítségem nincs...viszont az én lányom kezdettől hozzá lett szoktatva hogy egyedül is tudjon játszani...így napi 2-3 óra azért jut a házra/házimunkára..
2016. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem. Egyrészt mert a ház van értem, nem én a házért.

Szigorúan bevezettem, hogy hét (na jó, fél nyolc) után már semmit, de semmit se vagyok hajlandó megcsinálni!

Mert ha nekiállok mosogatni, pakolni, felsöpörni, én is éjfélre kerülök ágyba.


Nálunk párom embertelen korán kel, és hozzá is igyekszem alkalmazkodni.


Semmi bajunk nem lett még tőle, hogy vacsora után nem mosogattam el, és reggel is csak az első kávé után.

Legfeljebb szerezz be még pár tányért és poharat, hogy legyen mindig tiszta. :D


A házban tisztaságnak kell lennie, főleg egy padlócirkász gyerek mellett, de még senki se lett beteg, mert nem volt makulátlan rend, és a nappaliban is voltak plüss játékok.


Ez az időszak is eltelik, és új napirend alakul ki.

2016. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dettó :-) egy bíztatót tudok mondani másfél-2 éves kor között, mikor elkezdett szerepjátékozni kicsit javult, elkezdte szórakoztatni magát, és napi kb 2-3-szor 10-15 percet elvan egyedül. Van remény! Viszont nem főzök, rendeljük a kaját. Most várjuk ketteskét, úgyhogy nemsoká újrakezdjük, remélem előbb-utóbb játszanak majd együtt is.
2016. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok hajlandó a gyerek alvása után házimunkát végezni. Az én fiam (15 hónapos) sincs el egyedül, neki is mindig társaság kell, így vele együtt csinálom a házimunkát, már amennyire lehet, bár nyilván így minden 2-3x annyi ideig tart.

Pl. mosáshoz együtt válogatjuk a ruhát, ő tekerheti a programválasztó gombot, ő nyomhatja meg az indító gombot (nyilván én felügyelem, korrigálom). Teregetésnél segít behordani a ruhákat, nyilván ő egyszerre 1-2 darabot tud vinni, és jóval hosszabb idő így csinálni, de addig is le van foglalva és velem lehet.

Mosogatásnál én mosogatok, ő vagy kihozza a konyhába a fél gyerekszobát és játszik, vagy kipakolja a lábosokat és azokkal szórakozik. Főzésnél dettó. Ha olyan dolgot csinálok, aminél nem tudok rá figyelni (pl. épp leszűröm a tésztát, behabarok vmit), akkor beültetem az etetőszékbe, és ott kap valami játékot.

Porszívózásnál jön velem, vagy lehasal az ágynál, és nézi, hogy alaposan csinálom-e :)

Vasalásnál már nagyon megnézem, hogy mit kell vasalni, de azt általában olyankorra időzítem, amikor a féjem otthon van, addig ők játszanak.

És persze minden munka közben folyamatosan mondókázok, éneklek, beszélgetek.

Fárasztó és lassú így haladni, de számomra inkább ez, minthogy este kilenc után robotoljak még.

2016. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Dettó, mint az utolsó válaszoló! Ugyanezt leírhatnám egy az egyben. Ha ő alszik, akkor én is pihenek, kikapcsolódok, ritkán csinálok valamit. Ha ébren van, mindent együtt csinálunk, mert ő sincs el egyedül. Szeret velem port törölni, ő is kap egy rongyot. Mosogatni úgy szoktunk, hogy egy széken áll mellettem bent a falnál (leesni sem tud) és ő adogatja a kezembe, hogy ezt is, ezt is! Ő teszi be a mosógépbe a ruhát, teregetésnél ő rázza ki (persze utána kell dolgozni). Vasalni szoktam akkor, amikor napközben alszik és berakok egy filmet. Mindennap főzök és olyankor pakol mellettem a szekrényben. Amikor kisebb volt, akkor pihiszékben vittem magammal mindenhová. Most másfél éves. Próbáld meg bevonni, tényleg nem egyszerű így, mert minden hosszabb idő, de amúgy meg megzakkansz, ha mindent alvásidőben akarsz megcsinálni. És nagyon élvezik, ha segíthetnek! Ha megcsináljuk a munkát, akkor sok közös játékra is marad idő!
2016. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, mint az utolsó két válaszoló. Amikor alszik a gyerek akkor én is pihizek (már csak azért is mert tuti felébredne pl. arra ha mosogatok és zörgök, minden behallatszik a szobákba a nappaliból), a legtöbb dolgot elvégzem amikor ébren van a gyerek. Csak a vasalást, wc-fürdő takarítást csinálom akkor, amikor apa is itthon van és addig lefoglalja a gyerekeket.
2016. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!