Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitséget szeretnék kérni 4...

Edisszimo kérdése:

Segitséget szeretnék kérni 4 hónapos lányommal kapcsolatban. Mit Rontottam el? Járat valaki hasonló cipőben? Fog javulni a dolog?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptemberben született .2 hétig nem is volt semmi baj,aztán észrevettem hogy nagyon keveset alszik egy újszülötthöz képest (max 1 órát).A hasfájás is megjelent na meg az első oltás után be is lázasodott ezért sokat volt kézben,szinte mindig fogta valaki itthon.A hasfájást elhagytuk a szurik sem okoznak már gondot és a foga sem jön még,viszont minden maradt a régiben.Nappali alvásokkal nincs is problémám a gond inkább este szokott előjönni.6 körül szoktam fürdetni utána megpróbálom lekötni a figyelmét,látom hogy 9-10 körül már majd bealszik.Akkor megetetem ,mire végez alszik.De maximum csak 20-30 percet elszik akármennyire álmos volt előtte.Kipattan a szeme olyan mintha kialudta volna magát.Utána éjfélig hurcibálni kell körbe a lakásban mert akkor is hisztizik ha leülök vele de a kezemben fogom.Éjszaka 2-szer kell kelni hozzá,és kb reggel 9-ig alszik,de éjszaka is többször mocorog,nyugtalan.Hason alszik mert a hátán még ennyit se tudna.(mielőtt valaki azt mondja,hogy fürdés után hagyjam aludni mert minél fáradtabb annál nyűgösebb......azt is próbáltuk a helyzet ugyanaz.Felkel 20-30 perccel később és ugyanúgy fent van éjfélig) Más anyuka is jár hasonló cipőben vagy mit rontottam el?Napközben el van egy ideig de általában koradélután már kezdi a sirást hogy vegyük fel.
2016. jan. 28. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottad el, pici még.

Annyit tudok tanácsolni, hogy amikor éjjel kel, törekedj a visszaaltatásra. Tehát sötétben-csendben ringasd, hogy aludjon vissza.


Előbb-utóbb beáll a ritmus, különbség lesz éjjel és nappal között.

2016. jan. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ennyi idosen meg nem tragedia, nincs meg annyira kulonbseg szamara ejjel es nappal kozott.

A nappali alvasokat probald visszabb venni, csak akkor tedd le ha mar tenyleg nagyon nyuglodik, ne jarjatok korulotte labujjhegyen, hanem nappal legyen vilagos, meg zajos.

Este, ejjel viszont legyen sotet es csond. Ha felsir is, felveszed, nyugtatod, de ne kapcsolj lampat, szokja hogy ejjel nincs jatek meg futkarozas, ejjel alvas van.


Egy-ket het eleg lesz.

2016. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja meg egy, etetes utan mielott lefekteted a bufiztetes megvan ahogy kell?
2016. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen a büfiztetés sosem marad el.
2016. jan. 28. 10:09
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
szerintem meg az is a baja, hogy ha nincs kézben akkor kezd el sírni,kezdi megszokni hogy mindig kézben van és ezt éjjel is elvárja. Most még ez normális de ahogy halad 1 éves kora felé annál nehezebben tudod erről leszoktatni, nem kell mindenért felvenni ha csak hiszti hagyni kell,ha viszont fáj a pocija akkor persze vedd kézbe.
2016. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Nézz utána a suttogó módszernek, nekünk bevált.
2016. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
például, ha amint sírni kezd és felveszed akkor szimplán nem tanul meg elaludni.Butaságnak hangzik,de egy idő után a gyereknek rá kell jönni hogyan kell magától elaludnia, ringatás nélkül.
2016. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg veled elalszik, ha mellette fekszel? Vagy úgy sem? Ha igen, akkor lehet még próbálkozni azzal, hogy mellé fekszel, elaltatod, aztán leteszed az ágyába.

Én arra semmiképp nem buzdítanálak, hogy hagyd sírni, meg mindenféle módszerekkel trenírozd, kicsi még ahhoz. Én se hagytam soha sírni a közel 7 hónapos lányomat, mindig felvettem, mégse akar folyton kézben lenni, ez nem ezen múlik, hanem a jellemén.

Alapból nem vagyok az együttalvás híve, de ha csak úgy tud mindenki normálisan aludni, szerintem annak is érdemes adni egy esélyt akár.

Ami nekem bejött este, az a pontos rituálé. Következetesen az ment az elejétől, hogy fürdés után szopik, aztán alvás. Most már pár perc alatt belealszik a szopiba, leteszem a kiságyába, körülnéz, látja, hogy ott van, befordítja a fejét, és alszik tovább. Ő a fürdéssel ráhangolódik, tudja, hogy akkor most eszik, és alvás jön. Érdemes lenne valami rendszert vinnetek az altatásba, hátha az segít.

Mindenesetre ha semmi nem jön be, és ennyire kézben akar lenni, vegyél egy hordozókendőt, mert lassan meg fogsz szakadni. Ki fogja ezt nőni, nem marad így.

2016. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem rontottál el, nagyon jól csinálod, ő és az idegrendszere egyszerűen ilyen.

Az 1-es és a 8-as nagyon jókat írtak, minden szavukat érdemes megfogadni, nálam is ezek váltak be.

(Amit leírtál egyébiránt szó szerint így működött nálunk is, de hidd el, napról napra könnyebb lesz, csak ne csábulj el a "ridegtartós" módszerektől! :) Én is megkaptam annak idején, hogy "jakérem, hát el lett bszva már az elején a gyerek", ma már ezen csak nevetek. Mi is cipeltük, dajkáltuk, hordoztuk, kendőztük, most 13 hónapos, és tök vagány, és önálló, és gondol egyet és átöleli a combomat, aztán megy játszani. Éjszaka még mindig nyugtalanul alszik, 1-2-szer felébred (éhes), cserébe 9-ig hagy aludni.)

Kitartás, minden nappal könnyebb lesz! :)

2016. jan. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a biztatást és a jó tanácsokat.Sirni semmiképp nem fogom hagyni,viszont beleolvastam tegnap a Suttogóba és meg is próbáltuk már tegnap alkalmazni.Sajnos a pontos rituálékon csúszom el mindig....főleg este.Mikor hazajöttünk a kórházból 5-kor volt fürdetés,aztán mikor nagyobb lett a védőnő tanácsolta,hogy fürdessem 7-kor és utána legyen alvás viszont egyszerűen ugyanúgy éjfél körül feküdt le igy visszaraktam 5:30-6 órára a fürdetést,hogyha nagyon álmos tud még mondjuk 8-ig aludni és utána 2-3 óra alatt éjszakára lemeriti magát.

Egyébként velem sem hajlandó aludni. Tegnap viszont már ahogy alkalmaztam a suttogóban leirtakat legalábbis próbáltam.Már amikor láttam a jeleket leraktam a kiságyba aludni.nappal igazából nem volt gond könnyen bealudt.Este 10-kor viszont már volt egy kis nyöszi.Nem sirt inkább fel volt háborodva hogy neki egyedül kell aludni,de aztán 10 perc után megtalálta a hüvelykujját és be is aludt rajta. LKehet hogy ez csak átmenetileg volt könnyű de bizom benne,hogy mivel még kicsi pár nap alatt hozzászokik.A rendszert pedig mindenképp be fogom normálisan vezetni.....

2016. jan. 29. 08:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!