Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok ennyire rosszul,...

Mit csinálok ennyire rosszul, hogy 11 hónapos fiam egyfolytában hisztizik? Csak szeparációs szorongás lenne?

Figyelt kérdés
A reggelek a legrosszabbak, mindenért nyekereg, nem bírja kivárni a reggelit, nem számít, hogy másfél órája evett tápszert. Semmi se jó neki, jönne ölbe, onnan menne. Nappal mindig enne, éjszaka már nem kap enni. De így is kel, nem tud magától visszaaludni, most másfél órát kínlódtunk. Kezdek kikészülni. Nappal se alszik sokat. Letépi rólam a nadrágot is.A pláne, hogy másnak nem csinálja a fesztivált, ha vigyáznak rá, csak nekem és az apjának.
2016. jan. 29. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Nappal mindig enne-lehet éhes, nem elég, vagy nem megfelelő ami kap?

Másnak nem csinálja a fesztivált-ha hisztizik, akkor ne hagyd hogy célt érjen. Ha szeparációs szorongás, akkor vedd fel, legyél vele, hogy megtanulja, hogy számíthat rád.

2016. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szeperáció szorongásnál csak anya kell,folyton követ,veled lenne,nem bír nélküled 2 percre sem meglenni. Ha ezt csinálja akkor az,de szerintem ez az éjszakai alvást nem befolyásolja. A szep.szorongás 1-2 hónap alatt elmúlik,de aztán később visszajön.


A leírtak alapján én fogzásra gyanakodnék,de persze neked kell tudni!

2016. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A megoldás kulcsa az utolsó mondatodban van. Másnak nem csinálja a fesztivált, csak neked és az apjának. Nem lehet, hogy nem tudtok neki nemet mondani, akik pedig vigyáznak rá, azok következetesebbek nálatok?
2016. jan. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pont az ellenkezője igaz, a nagyszülők hordozzák, ha kell, ha nem. Akit nem ismert még ki annyira, annak könnyen elalszik, jól viselkedik, visszafogott, ezt már megfigyeltük. Az evést már próbáltam így is, úgy is, egyszer csak jól lakik.
2016. jan. 29. 09:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor meg az van, hogy egyik részről megszokta a folyamatos hordozást és testkontaktot és ezt akarja tőletek is.
2016. jan. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Majdnem ugyan az a helyzet nálunk is mint nálatok. Csak nekem a kislányom 14 hónapos lesz. De már kb 6-7 hónapos korától ez megy. Szeparációs szorongás, fogzás okozhatja + el van kényeztetve bátran kijelentem.


Az altatások kész katasztrófák. Éjszaka 3-4 szer felébred. Nappalok huhh nagyon kimerítőek, fárasztóak!

De ha máshol vagyunk, másnál, vagy csak sétálni megyünk egy kis tündér kisasszonnyá változik át:)


Itton jön utánam,pl mosogatok igen-igen rólam is tépi le a ruhát. Kapaszkodik keservesem kezd el sírni... Vagyis sokszor nem is sír csak nyüglődik.. Felkapom és a bánat elszállt.

Wc-re is már együtt megyünk. Kaptunk egy járókát de 3 nap múlva már tovább is adtam. Mert csak sírt és sírt benne.

Ne foglalja a helyet:)

Nappal az én lánykám is folyton enne,nassolna. Pedig szépen rendezetten, etetjük. Napi 5 étkezése megvan szilárd és tejalapú is. Plusz sokat iszik is. A fürdetések, alvások is szépen időben vannak.


Az én tippem az, hogy el van kényeztetve a kis segge. Mindig minden nyekkenésre mindent eldobtunk és rohantunk hozzá.. Megszokta. Folyamatosan kézben volt és van is, pedig már igen csak 10kg fölött van és hát... Elég nehéz.

Plusz szep.szorongás. Ahogy kiteszem a lábam a szobából szorongani, sírni kezd.

Erre rátesz még egy lapáttal a foga. Rengeteg foga indult meg megint egyszerre.

Nagyon-nagyon nehéz. Tényleg annyi kis egyedül töltött időm sincs, hogy nyugodtan pisiljek egyet.

Most épp apuka altatja én vacsorázok. 1 óra múlva most lett csend a szóbába gondolhatod.

Ma pl 1 órán keresztül ringattam és 2szer próbáltam letenni, de mindig felkelt rám nézett és sírt, hogy vegyem fel. Ez még semmi a rekordom az 3 és fél óra ringatás volt. Hiába rakom le felkel rámnéz és vége. Áhh dehogy volt sírhatnékom már...

Azt felejtsük is el ,hogy én valami bonyolultabb főzésbe kezdjek,vagy esetleg sütésbe.

Két óbégatás közepette persze szedi szét a lakást,a sütőt, mosógépet stb....


Remélem sikerült kicsit megnyugtatni, hogy nem vagy egyedül:) Bár Hasznos tanácsot nem tudtam adni. Illetve mégis, légy következetes ha szerinted hiszti. Ha a foga enyhítsed a fájdalmát. Ha szep.szorongás légy mellette, te jelented neki a legnagyobb biztonságot. És hogy ne roppanj bele kicsit hagyd, hogy más is átvegye a kicsit és pihenj egyet.. 2-3 óra feltöltődés baba mentes pár óra hihetetlenül sokat számít. Na nem sokszor volt benne részem, de azért előfordult. Teljes újult erővel álltam neki a dolgoknak...

Nah de jó volt elpanaszonom magam, köszönöm :) Kitartást anyuka...

2016. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ő is sír, már ha látja, hogy kilépnék a szobából, és szintén együtt járunk wc-re is. Talán furcsa, de az apjához is ennyire kötődik, ugyanúgy sír utána is. Nem mondanám, hogy el van kényeztetve, mert azért tud egyedül is játszani, csak legyünk egy légtérben. Újszülöttként nagyon sírós volt, nem lehetett letenni, időről időre szokattuk nagyobb önállóságra. Most kb 2 hete ilyen nehezek a mindennapok, a fogzás is benne lehet.

Nekem azért nehéz, mert 16 hetes vagyok a második babával, és pihennem is kéne, ami mellette nem igazán lehetséges, apa sokat dolgozik, iskolába jár. Tegnap pl nappal 80 percet aludt csak délben és kész. Jóval kevesebb alvásigénye volt mindig.

2016. jan. 30. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!