Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejhez szoktatás? De hogyan?...

Tejhez szoktatás? De hogyan? 18 hónapos a kislányom, és szeretnék tejet adni neki, csak nem tudom hogy hogyan.

Figyelt kérdés

Vette egy Mizo 1,5%-os tejet.Azt úgy adjam neki hogy 1dl tej,2dl víz?

Vagy úgy hogy 1dl tej ,2dl tápszer?

Válaszotokat előre is köszi



2016. jan. 29. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Adj neki tejet minden egyéb nélkül!
2016. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Én még várnék vele a helyedben.

Fiamnak 2 évesen adtam először tejet. Kecsketejet, és azóta hígított igazi tejet.


A dobozost nem kell hígítani, annak nagy része amúgy is víz.

2016. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Forrald fel a tejet. Vissza hűtöd, utána pár kortyot nyugodtan adhatsz neki. Következő nap, még többet. Ha nagyon hígítva akarod, akkor inkább táppal, ne vízzel. A 1.5-ös egyébként is gyenge, felesleges vízzel hígítani.
2016. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én a tápszerbe tettem bele. Első héten 60 mili tej, 150 ml táp, aztán emeltem. Este még mindig csak tápot kap, reggel már csak tejet. Este nem elég neki a tej, mert kevés vacsorát eszik, így már éjfélkor felkelt, azért álltunk vissza a tápra.
2016. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Milyen tejet vettél? Ha UHT-t, akkor azt felesleges forralgatni. Már hőkezelt.
2016. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mizo dobozost,nagyon magas hőmérsékleten hőkezelt,homogénezett zsírszegény tej.ez van ráírva.

Ti milyen fajta,márkájú tejjel kezdtétek???

2016. jan. 29. 11:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Van tejalapú ital, dobozos kiszerelésben lehet kapni, úgy kell elkészíteni, mint a tápszert. Nemrég láttam, hogy lehet kapni Milumil junior 1 gyerekitalt egy adagos kiszerelésben (zacskó).
2016. jan. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Milumil tápszert kap,csak kicsit húzós már hogy 3000Ft,és 5 napig elég... :(

Megnézem ezt a gyerekitalt.Köszi

2016. jan. 29. 12:06
 9/13 A kérdező kommentje:
Pont ezaz.. :)
2016. jan. 29. 12:07
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
1,5 évesen tápszer? Az én gyerkőcöm 13 hónaposan hagyta abba a szopit, eszembe nem jutott helyette tápszert adni, hanem reggelire Hipp vagy Milupa tejitalt kap müzlivel (önmagában nem issza meg), egyébként pedig azt eszi, amit mi is, beleértve a tejszínnel/tejföllel/tejjel készült ételeket, így pl. csináltam már neki Mizo tejjel zabkását is.
2016. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!