Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan szoktassam be kislányom...

Hogyan szoktassam be kislányom a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Bár a GYEDem még augisztusban jár le, de folyamatosan ezen gondolkozom. Mert a helyzet az, hogy szeptember elsejétől újra tanítok, a szabadságom júniusban kezdem tölteni. Úgy gondoltam, hogy augusztus második hetében kezdem a beszoktatást, így "talán" iskolakezdésig valamit elérünk. De most kiderült, hogy a bölcsödében augusztus első 3 hetében szünet lesz és csak augusztus utolsó hetében kezdenek újra dolgozni. Így úgy néz ki, hogy 1 hetem van a beszoktatásra? Vagy mit tegyek? Vigyem el előtte júliusban? ...de akkor meg lehet utána újra elszokik a bölcsitől... Anyukák! Segítsetek! Tudom, hogy augusztus még odébb van, de nagyon érdekel ez a dolog.

#bölcsődébe szoktatás
2014. márc. 9. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Júliusban értelmetlen, ha utana szunet van. Menni fog a beszólás egy het alatt is, nyugi. Inkabb azon aggódj, hogy a betegségek idejen hogy oldod meg a felugyeletet.
2014. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt, hogy betegség helyzetben ki megy érte, már megbeszéltük. Több "jelentkező" is van. Bár a legjobb az lenne, ha én mennék , de nem tehetem meg sajnos, hogy már az első héten nem megyek dolgozni. Ráadásul az augusztusi megbeszéléseken sem leszek már ott, csak egy tanévnyitó értekezleten, ennyi engedményt kaptam. A júliusi beszoktatást én sem tartom jó ötletnek.
2014. márc. 9. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Van annak a gyereknek apja is, majd ő is bevállal pár hetet a beszoktatásból ha nehezen megy.
2014. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen , van apja :-).
2014. márc. 9. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Vagy beszoktatod egy hét alatt, vagy szokjon be mással. Nem jó, ha veled kezdi és a férjeddel fejezi be a beszokást.
2014. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de lehet,h nem ti kezditek a beszoktatást és akkor bizony lehet,h teszem fel csak októberben kerültök sorra.Legalábbis nálunk két gyereket szoktattak egyszerre,az 1-2 hét és így mentek szép sorban gyerekről-gyerekre.Szóval ezt is meg kellene érdeklődnöd.
2014. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk 1 hét kevés volt a beszoktatásra, de a gyereket nem zavarta volna össze ha a beszoktatást nem velem folytatja hanem mással, neki az a fontos, hogy az ottani környezetet és szokásokat megismerhesse fokozatosan, a gondozók, dadusok arcának megtanulása nem minden esetben megy 1 hét alatt, és ha erre nem adtok elég időt, hosszú időre megutálhatja a bölcsit, én azt tanácsolom, ha a bölcsiben engedik akkor kezd vele a beszoktatást és fokozatosan vigyétek más családtaggal felváltva, néhány helyen van nyáron ismerkedés kérdezz rá, az sokat szokott segíteni, olyankor együtt játszhatnak a bölcsi udvarán :)
2014. márc. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én elkezdeném júliusban szoktatni, 1 hét nagyon kevés, már majdnem egy hónapja járunk és még mindig nincs ott egész nap, mert sokat sír. Pedig nagyon barátkozó, imádja a gyerekeket, mindenki mondta, hogy nem lesz gond a beszoktatással, erre tessék...

Nem lehet előre tudni, hogy hogy reagál az elválási folyamatra. Persze ha muszáj 1 hét alatt megoldani, persze megoldják, de szerintem az jobban megviseli őket, én nem tenném, ha nem muszáj :(

Még mindig jobban belerázódik 3 hét szünet után, arra elég lesz az az egy hét, ha esetleg gondot okozna visszarázódni...


Vagy akkor más szoktassa augusztus végétől....

2014. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!