Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabának nem kell/nem...

Kisbabának nem kell/nem szabad tv-t néznie. Ezzel egyet értek. De akkor mi sem nézhetjük, amíg ébren van?

Figyelt kérdés
Most ez azt jelenti, hogy amíg a baba ébren van, addig nem lehet bekapcsolva egy film, sorozat, dokumentum-csatorna? Még egy szoptatási könyven is olvastam, hogy az anyuka nyugodtan filmezzen, olvasson szoptatás közben, mert másképp elég unalmasak lesznek az 1 órás szopik... Ti be sem kapcsoljátok a TV-t mióta van baba?
2016. jan. 31. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
A gyerekünk csecsemőkorában nem néztünk úgy tévét, hogy ő is rálásson. Biztos volt olyan, hogy ébren volt és eljátszott a játszószőnyegén, én meg megnéztem mondjuk egy híradót, de ő nem látta.
2016. jan. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Közel egy évig többé-kevésbé nálunk így volt. Egy év után annyira oda van a mesékért, így sajnos elég "sokat" nézi. Ha nem megy a mese, akkor igyekszem kikapcsolva tartani. Elég nehéz helyzet....
2016. jan. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Mi egy szobában vagyunk. Így elkerülhetelen h nézze.
2016. jan. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

Kisbaba mellet nem szabad(na) a TV-Nek mennie, mert a villózo fény árt neki, idegrendszeri károsodásokat okoz. Vagy másik szobába teszed a babát, vagy nem nézed a TV-t - szerintem ennyit megér a gyerek egészsége.

(Aki meg azt állítaná, hogy az ö gyerekének nem lett baja - sok év, évtized lehet addig, mire az ártalom elöjön, szóval nem érdemes kockáztatni)


Emellet egy órákat szoptatni elég értelmetlen dolog, ez sem a babábak, sem az anyának nem egészséges. MEg ha valaki szoptat, akkor a babára illenen figyelnie, nem pedig mellette minden mással foglalkozni.

2016. jan. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%

Miért baj, hogy nézi?


Aki nem ezoanyu az tudja, hogy ha pici korban sok inger éri a babát az hasznos. Számtalanszor leírták, hogy az ingerszegény környezetben felnőtt emberek IQ-ja alacsonyabb.


Youtubeon csomó jó mese van pl (tv-je kinek van egyáltalán?) Vagy ha angol nyelvű dolgokat lát az még jobb.


Én úgy nőttem fel, hogy ment a tv. Semmivel nem cserelném el, hogy már pár évesen ismertem a Pink Floydot pl :)

2016. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk nincs tv-nk, de a monitor megy, mikor használjuk. Mikor órákig szopott, elaludt rajtam mindig neteztem, filmeztem a tableton, különben becsavarodok :-).
2016. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
Dehogynem megy a tv. Be is csavarodnék itthon a síri csendben.. Jézus.. :)
2016. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Az ingersezgény környezet, meg a tv-zés két teljesen különbözö dolog. kb olyan, mintha azt állítanád, hoyg a gyereknek nem árt a hangos rock(vagy egyéb)zene, mert nem tesz jót neki, ha halálos csönd van körülötte.


A tv nem normális inger, hanem túlterheli az idegrendszert, mert nagyon gyorsan változó, villogó fényjeleket ad le - és ez kb. egy vészhelyzet jelének felel meg, azaz folyamatos pánikhelyzetet generál a gyerekben.


Egyesek részben a baba/kisgyerek-kori sok tv-zést okolják a pánikbetegségek egyre gyakoribb elöfordulásáért is.

2016. jan. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%
Én szoptatás közben nem tv-ztem. Max 1-1 könyvbe olvastam bele. Nem volt unalmas :) Én a délelőtti műsorok színvonalától csavarodtam volna be, tehát én napközben max akkor kapcsoltam be a tv-t, ha aludtak a gyerekek. Estefelé is inkább úgy ment, hogy a baba háttal volt neki a foteljában. Fektetés után meg visszanéztem ami érdekelt.
2016. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Szerencsére nem vagyok nagy tévés este megy mikor már lefektettem babát. Nem miatta van így, hanem amúgy is.

A rádió megy igaz nem egész nap. Azt se mondják olyan jó dolognak baba mellett.

2016. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!