Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kisbabának mikor és...

2 hónapos kisbabának mikor és mivel csillapítjátok a lázát?

Figyelt kérdés
Nincs 4 kiló. Védőoltástól van.
2015. aug. 25. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi a láza. Ha szükséges volt Germicid kúpot kapott.
2015. aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szintén kúppal 39 felett, ha nem tud aludni tőle.
2015. aug. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én nem várnám meg a 39-et nála még. Mennyi germicidet? 5 kilótól van elvileg. Kevesebb, mint felet?
2015. aug. 25. 08:27
 4/8 anonim ***** válasza:

nem irt fel a gyerekorvos ilyet?


[link]


1 eves kor alatt ez a legjobb kup lazra. (algopirinnel megegyezo a hatoanyaga), ha kiadjak a gyogyszertarban, akkor en ezt ajanlom, 100mg-osat.

2015. aug. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
rosszat linkeltem, ez a kup: [link]
2015. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én Germicidet adtam, felet. Én sem vártam meg a 39-et, mert a Germicid fájdalomcsillapító is, és az oltás helye fáj neki.
2015. aug. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a nurofen vált be mindegyik gyereknél, abból van kúp és szájon át beadható formájú is.
2015. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 hónaposnak Germicid-C, felet. Csak receptre adják ki, írass fel a dokival. Ő az: [link]

Nurofen 60 mg-os kúp 6 kg alatti gyereknek nem adható, ha több mint 6 kg a babád, akkor a Nurofen 60mg-os kúp is jó. Illetve Nurofen v. Algoflex szirupok 5kg feletti gyereknek adhatóak, de 3 hónap alatt nem ajánlják, csak orvosi ellenőrzés mellett.

Tehát a gyermekednek a Germicid-C a legjobb megoldás, célszerű felíratni a gyerekorvossal.

Bocs, most néztem, hogy nincs 4 kg. Akkor csak Germicid-C. Illetve, mikor nekem 8 hetes volt a lányom és kellett lázcsillapító, akkor a doki asszisztense a Mexalen csecsemőknek kúpot ajánlotta, mert nem volt bent a dokink és a Germicidet nem tudtam felíratni. A Mexalen recept nélkül is kapható, de csak felet kaphat ebből is.

2015. aug. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!