Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21hónapos (korrigált 19)...

21hónapos (korrigált 19) fiamnak még nincs meg az első szav, a dokik kivárnak, mennyire aggódjak?

Figyelt kérdés
Megérti amit mondok neki, legtöbbször teljesíti is amit kérek. Ha kedve van megmutatja a testrészeit,Ideadja amit kérek.A nevére tuti hallgat. Ha elköszönünk például sziával integet. Autózás közben brummog. Mindent elmutogat, mindenre van külön hangja de ez inkább morgás. Van amikor egész nap megy a babanyelves dajdaj, mama, bajabaja és egyebek van olyan nap mikor nem. Brummogva autózik...
2016. jan. 31. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más.Van aki ennyi idősen nagyon jól beszél van aki meg nem.De semmi okod az aggodalomra..Behozza nagyon gyorsan magát.Esetleg segíts neki sokat kell olvasni énekelni..
2016. jan. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Annyit olvastam erről, ott jellemző, ahol az anya a gyermek minden gondolatát tudja ès így nem motivált egyéb módon kommunikálni. Nagyon fontos lenne sokszor kérdezni tőle és hagyni idő hogy válaszoljon, hallgassuk meg. Mit mond a cica? Hogy szirénàtik a mentő és várjunk és csak utána válaszoljuk meg. Vagy hàt ez mi itt ha pl mesekönyvet néztek.

Az is fontos, hogy több kommunikàciós eszköze legyen ne csak a mutogatàs.hanem pl odahozza neked a poharat h kér inni vagy kézzel làbbal körbemagyaràzza mit szeretne. Soha nem szabad erőltetni pl higy mondod cica? És kijavitani sem csak utànaismételni helyesen, de ne fűzzük azt hozzá hogy nem jól mondod,nem úgy kell.

2016. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Piharát hozza ha szomjas és szalad a csaphoz, ha nem megyek húz. Ha éhes beül az etető.székbe és csapkodja, ha valami magasan van nem adok neki oda de.nagyon szeretné képes vödörre ládára vagy odahúzott székre állni érte.

Köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 31. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam most lesz három éves, klasszikus értelemben két éves korában kezdett szavakkal beszélni, még az anyát sem mondta előbb (apát igen, mert az könnyebb:). Való igaz, nálunk is úgy volt, hogy nem játszottam meg az értetlent, ha megértettem mit akar, nem nyúztam tovább pedagógiai célzattal, pedig engem is óvtak ettől. Nálunk ebből az lett, hogy bár később kezdett beszélni, mint az azonos korú ismerős gyerekek, rohamtempóban érte utol őket, mára elfogultság nélkül mondhatom, hogy szókincse gazdagabb és választékosabb a legtöbb azonos korú kisgyereknél, vagyis a passzív szókincse természetesen azalatt az idő alatt is rengeteget fejlődött, amíg csak szívta magába a szavakat, de nem használta őket aktívan, most mindennek látjuk megérni a gyümölcsét (rengeteg beszéd, mese, mondóka, ének, stb.)


Én másoktól is hasonló tapasztalatokat hallok általában, ezért szerintem még ne aggódj. Biztos vagyok benne, hogy van más terület, ahol meg a te fiad fejlettebb a legtöbb kortársánál (lehet az a szobatisztaság, érzelmi érés vagy szociális, stb.).


Persze résen kell lenni, és kapcsolatban maradni szakemberrel, nem csak gyermekorvossal, hogy ha mégis lenne valami gond, minél hamarabb szakemberhez tudjatok fordulni.

2016. jan. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ugye megvan, hogy a "dokik" vagy tisztességes nevükön orvosok azért tanultak minimum 10 évet, hogy értsenek hozzá? Ha nem bízol az orvosodban (gyermeked orvosában), keress mást, akiben megbízol, aki szimpatikusabb. Ebben a kérdésben tényleg ne a noname kommentelőkre hallgass, hanem egy szakemberre.
2016. febr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Járunk korai fejlesztőbe kontrollra..
2016. febr. 8. 12:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Én fiam is 21 hós és neki sincs még egy értelmes szava sem... Mindent megért ellenben tökéletesen és nagyszerűen kommunikálja az igényeit. Ne siettesd, és hallgass az orvosokra, azért vannak.
2016. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!