Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21hónapos kisfiamnak rossz az...

21hónapos kisfiamnak rossz az elsö két foga és nagyon fáj neki. a fogorvos már ilyen korban húz fogat?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 22:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha muszáj, akkor igen, de talán elég betömni. Érdeklődj a környékbeli szülőknél, hogy hol van felétek kedves gyermekfogász.
2012. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy nem húznak, megvárják míg magától kihullik. De ha fájdalommal is jár elképzelhető hogy inkább eltávolítják. De a táplálkozásra oda kell figyelni, sok kálcium, és kevés cukor, nagyon korai még 21hósan rossz a fog!Na és persze fogápolás, öblögetés, gyerekfogkrém...
2012. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
nem engedi mosni a fogát sajnos,és cumisüvegezik éjszaka is.nem tudom hogy tudnám "rávenni" a fogmosásra.a cumisüvegröl is jó lenne leszoktatni,de anélkül nem tud aludni.nagyon szenved szegénykém a fájdalomtól.
2012. máj. 23. 23:07
 4/17 anonim ***** válasza:
82%

Ne haragudj, de hogy vagy képes nézni, hogy fáj a gyermeked foga és nem tud mit csinálni ellene???? Még a hideg is kiráz a gondolattól.

Pontosan tudod Te is -hisz nem írtad volna-, hogy az éjszakai cumisüvegezéstől mentek tönkre ilyen hamar a fogai. Miért nem veszed el tőle azt az üveget? Akkor sír egy-két napot, adsz neki mást ami megvigasztalja és kész.

Én ezt már nagy felelőtlenségnek tartom. Ha elkezd romlani a foga, már látszik, nem lenne szabad odáig fajuljon a helyzet, hogy nem tud miatta aludni szegény!


Vidd el fogászatra mielőbb, és szégyelld magad, hogy ezt tetted a saját gyerekeddel!!


Tudom mit beszélek, 3 gyerekem van, 2 kamasz, nincs tömés egyiknek sem, harmadik 2 éves, minden nap 2x mosunk fogat. Volt idő amikor nem akarta, de ez nem kívánságműsor.

2012. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

olyan nincs, hogy nem tudod mosni a fogát. látom mennyire fontos :(


fürdés után a törcsijéba tekerd be, hogy ne tudjon kapálózni :) na így meg tudod alaposan mosni a fogát.

egyébként gyógyszert is így tudsz neki beadni!


szerintem a cumisüveg éjjeli nyugtatásra nem olyan borzasztó de csak vizet tegyél bele és amint ivott, vedd el tőle! ne azzal aludjon, csak nyugodjon meg rajta és vedd el. lehet sírni fog de legyél kitartó, nem mehet ez így tovább :(


az a baj a lyukas tejfoggal, hogy nem szeretik kihúzni mert a csontfog növekedéséhez meg kéne.. de gondolom ha nagyon fáj neki akkor kihúzzák :(

2012. máj. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nekem még csak 15hós a gyerekem, de rendszeresen mossuk a fogát, amióta kibújt az első, így mire 11foga lett,természetes neki hogy ezt kell. Egy 21hókisfiú még jobban fel tudja fogni, mivel már beszél hogy vannak dolgok amiket muszáj megtenni. Én leülnék vele és elmondanám hogy azért fáj a foga, mert nem mossátok és mert éjszaka cumisüvegezik. Első dolgom lenne a fogorvos után (akár mi is lesz a vége) hogy elveszem a cumisüveget, nagy fiú vagy, itt a pohár, csőrös pohár, a nagy fiúk ebből isznak,ha ebből iszol, nem fog fájni a fogad, nem kell dokibácsihoz menni stbstbstb. mindkettőtöknek meg kell érteni hogy a probléma halogatása nem oldja meg a problémát. Ha a szíved hasad is meg, vedd el tőle a cumisüveget napközben is, legrosszabb esetben 3 nap lesz, ha sikerül játékosan megoldani, az is lehet hogy megússzátok nagy sírások nélkül. Egyetlen szerencsétek hogy ez "csak" tejfog, ha ügyesen csinálod, egy életre megtanulja hogy ez nagyon fontos dolog. El lehet vinni játékos fogmosástanításra dokihoz, tuti van ilyen. Csak keresd a megoldást, sok sikert és kitartást hozzá.
2012. máj. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat.holnap elviszem fogorvoshoz,és azt fogom tenni,amit tanácsoltatok.remélem minél hamarabb sikerül letenni a cumisüveget.
2012. máj. 23. 23:48
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Ennyi idősen cumis üveg? Azonnal vedd el tőle.
2012. máj. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6/8! Sem bántani sem kötekedni nem akarok de szerinted minden 21 hónapos beszél már? És ért olyannyira hogy EZT elmagyarázhasd neki? Nem egyformák a gyerekek. A gondolataid jók de nem tudhatod ti hol jártok majd 21 hónaposan.. (nem a fogmosásra gondoltam)
2012. máj. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
bocs :23:39-nek ment az utolsó
2012. máj. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!