Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adtatok először a...

Hogyan adtatok először a babátoknak babakekszet, babapiskótát, kukit (pufit) stb?

Figyelt kérdés
A lányom 30-án lesz 10 hós és még nem mertem ilyesmit a kezébe adni. Kenyeret már majszolgat, de úgy hogy icipici darabokat csipkedek neki. (tényleg csak piciket) Nem merek nagyobbat, mert van, hogy megakad és akkor öklendezik és visszajön, amit addig megevett. :( Van már 7 foga, tudom ideje lenne rágnia, de még a 8 hós kortól való bébiételt sem eszi meg. :( Mit tegyek? Merjem neki odaadni és lesz, ami lesz?
2010. márc. 28. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

En babakekszet adtam 7 honapos kortol neki ugy,hogy lereszeltem es gyumolcsel osszekevertem.Igy laktatobb volt.

Pufit 8 honaposan kapott eloszor azota is adok neki.

Jo a kerdesed,az en fiacskam is mindig "fuldoklott" ha a kekszet vagy a kenyerhejat a kezebe adtam.Es epp ezert szerettem a pufit mert azt a nyalaval szet aztatta es ugy minden oke volt.

Szerintem mar eleg nagy ahoz, hogy hasznalni kezdje a fogacskait foleg,hogy mar 7 van neki.Adj neki de mindenkeppen legyel ott mellette nehogy felre legyen.

En ugyan kulfoldon elek ezert nem tudom,hogy otthon milyenek a babakekszek de itt is van olyan kemeny amibe en is alig tudok beleharapni.Azt ha oda adom azt "elnyalogatja" mert nagyon kemeny es nem tud leharapni belole nagy darabot mondjuk neki meg csak 2 foga van,most jon neki felul 4 db,ezert is szereti mert a foganak jot tesz ahogy "raharap".

9 honapos baba anyukaja

2010. márc. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én milupa babakekszet adtam neki, mert az teljesen szétmállik a nyálától. Így is mellette ülök, és levadászom a kóbor darabokat:)

De összességében szeretem ezt a kekszet (még másik fajtát nem ettünk), mert hamar mállik:) Próbáljátok ki esetleg ti is. Jó babázást!

ҝ

2010. márc. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A napokban olvastam egy cikket arról,hogy mikor kaphatnak a babák darabos ételeket.

A lényege: akkor is kaphatnak,ha még nincs foguk,mert az ínyük elég erős ahhoz,hogy elmajszolják..Kaphatnak kiflit,kenyeret,nem túl puhára főtt zöldségeket stb.,akkor ha már biztonságosan a kezükbe tudják fogni,vagy a tányérról felcsipegetni.A másik feltétel,hogy ülve egyen a baba,mert így nem fog félrenyelni. 10 hós babánál már ez nem lehet gond.

2010. márc. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!