Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor eszik egy nap 9 hó...

Hányszor eszik egy nap 9 hó körüli babátok? HOgy van a napirendetek? Alvás, evés szempontjából és persze mennyit (alszanak, esznek) és mit (esznek)?

Figyelt kérdés
Van akinél olvastam, hogy pl. délutánra kekszet ad desszertként uzsonnára, ezt úgy kell elképzelni, hogy a baba kap pár darab kekszet és ennyi? Annyira bajban vagyok hogy mikor mennyi adagot adjak a lányaimnak, mert ha 7 körül felkelnek, tápszert kapnak reggelire. Utána azt mondta az orvosunk, gyümölcspépet kapjanak esetleg piskótával, de ha ebből sokat kapnak, akkor nem bírnak ebédelni, és szerintem a főzelék fontosabb lenne. VAgy van amikor meg már túl álmosak tízórainál akkor meg alig esznek. Mindkét esetben az a gondom, hogy akkor csúszik a napirend. Ezután uzsonnára desszertet ajánlott vacsira pedig megint főzeléket és alváskor tápszert. De miből mennyit adjak kb. Mert tegnap kezdtük először a vacsit kiváltani, eddig úgy volt, hogy 6 körül fürdés 7 körül tápszer és alvás.(este 10-kor álometetésben még tápszer). Persze tudom, hogy babafüggő, ki mennyit eszik, de mégis, mert az orvos azt mondta, hogy gyümölcsből is lehet nyugodtan 200 gr körül. De én azt annyira soknak találom. És akkor egész nap csak eszünk.
2010. márc. 29. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj ha nem fix, kötött a napirend. A babák is emberek nem robotok. Az én 9 hós fiamnak így alakul a napirendje: Reggel 6-7 körül ébred, egy kis játék, aztán reggeli, 260 ml tápszer. Utána játszik majd elalszik. Van hogy csak 20-30 percet, de volt, hogy 2 órát aludt :) A tízórai az a reggelihez számolva 3,5-4 óra múlva,tehát dél körül valami gyümölcs( 2-3 alma, vagy körte, stb). utána játszunk vagy sétálunk, mikor hogy. 3-4 körül ebédel, 300-350 ml főzeléket, majd alvás van. Uzsonna 6 magasságában ismét gyümölcs, ha korábban eszik akkor egy kis tejpéppel, hogy jobban bírja..Utána megint játék, majd fürdés és 8-9 közt vacsora.
2010. márc. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja az lemaradt, hogy vannak napok, amikor alig alszik, jó ha 2x 20 percet, máskor meg minden étkezés után durmol 1-2 órát :)
2010. márc. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor ő inkább a kevésszer sokat típus, az én lányaim pl. egyszerre 160-200 ml tápszert isznak meg, többet nem. (kivéve egy-két alkalom) És a többi étkezés is így van. A vacsora mi nálatok?
2010. márc. 29. 08:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia.Az én kisfiam 8-án lesz 9 hós.5,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást most így állunk vhogy,a tegnapi óra átállítás után.

Reggel fél7-7-kor kelünk ekkor szopizik szerintem 150 ml körül lehet,de ezt soha nem mértem neki.fél 10 körül ő is elég keveset eszik sajna,mert már álmos,de ha jó éppen a kedve akkor olyan 170-190 g gyümölcsöt kap,egy minimális tejpéppel-magában nem volt neki laktató,így kb.1/4 tejpép a többi gyümölcs neki,vagy a tejpép helyett babakekszet reszelek bele neki.Na,ha keveset eszik akkor még rászopizik kb.2 percet és alszik,ha úgy látom,hogy eleget evett akkor már nem adok neki cicit (próbálom kiváltani ezt az étkezést).fél 10-fél 12-ig alszik.1 óra körül kap főzeléket ebből is olyan 150 ml tartunk,így 3 körül kap cicit és azon el is alszik kb 5-ig.6-fél 7 körül ugyanazt kapja mint de.-gyümi+keksz,vagy tejpép,fél 8 fürdés 8-kor cici és alszik reggel 7-ig.

Igazából,teljesen még egy étkezést sem váltottunk ki 100%-ban,mert ha rögtön nem is utánna,de alvás előt még kell neki a cici.De ezt egyenlőre Ő alakította ki,hízik is,így szerintem egenlőre ez marad.Az ő korában még egyébként 3-5 cicit vagy tápszert írnak,ezt be is tartjuk.

2010. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia

Először is, a dokitoknak teljesen igaza van, legalábbis az én tapasztalataim is ezt támasztják alá.

Szerintem is a főzelék a legfontosabb, mi azt mindig délre esszük, 150-200 ml-ert készítek, és abból marad általában estére is. Majdnem mindig van benne hús mert a mi orvosunk szerint az nagyon fontos, ha pedig mondjuk spenót van akkor tojássárgájával kapja, ha brokkoli, akkor reszelt sajttal.

Reggel szopival ébred, később kap vajas kenyeret, felvágottat, túrókrémet, vagy joghurtot mondjuk zabpehellyel, vagy tejbegrízt, tejberizst. A tízórai mindig gyümölcs, csak az, hogy ne telítse el. Aztán ebéd főzelék, uzsonna pedig vagy joghurt, vagy estleg gyümölcs. A vacsora a maradék főzelék, és ha még enne valamit, akkor tejpép vagy tejbegríz, tejberizs. Alvás előt pedig szopi.

2010. márc. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, az alvása lemaradt, délelőtt alszik fél órát, reggeli és tízórai között, és délután is egy fél órát, ebéd előtt vagy után, változó.
2010. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Már fejben megvan a napirend nagyjából. Persze majd látom, hogy hogyan alakul most az óraátállítás után, meg a változtatásokkal. Eddig úgy volt,hogy fél 7-kor keltek, utána tápszer. 9-kor alvás, de egyikük már most felébredt, kettő még alszik, addig őt megetetem gyümölccsel. Aztán majd kiderül hgoy mikor álmosodnak el újra. És attól függ, mikor lesz ebéd.

A vajas kenyeret hogy adjátok? Apróra felkockázva? Már próbáltam én is, ketten megeszik így, a harmadikuk még nem, de remélem ő is meg fogja.

2010. márc. 29. 09:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, vacsorára is tápszert iszik, 260 ml-t :) Alszik reggelig :)
2010. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!