Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye a babáknál (fejlődés...

Ugye a babáknál (fejlődés szempontjából) fontosabb az evés, mint az alvás?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, hogy ne aggódjak annyira, ha keveset alszik, de rendesen eszik, mintha sokat aludna, de keveset enne? 5 hós.
2010. dec. 13. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyformán fontos mindkettő. Úgy tudom alvás közben növekednek a babák.
2010. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
igen, mindkettő egyformán fontos, de hogy neked mi tűnik kevésnek, és a babádnak mi a valós alvásigénye, aközött úgy látszik, van némi eltérés :o) ahogy írod, enni eszik rendesen, tehát nem az éhség miatt nem tud aludni. ha amúgy kiegyensúlyozott és vidám baba, akkor annyit alszik, amennyire szüksége van.
2010. dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is mindkettő fontos,az alvás az idegrendszere fejlődéséhez,az evés pedig a súlygyarapodás,izom-csontszövetek fejlődéséhez.Az 3 nem működik egymás nélkül.
2010. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az alvás ugyanolyan fontos mint az evés!Mennyi idős?Mennyit alszik?
2010. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyformán fontos, ahogy a 2. válaszoló írta. Viszont nekem napközben alszik nagyon keveset a babám csecsemőkora óta (most 10 hós), volt olyan is, hogy nappal egyáltalán nem aludt! Éjjel viszont 11-12 órát is képes egyhuzamban aludni. Úgy látom, nálunk ezzel semmi gond, nagyon kiegyensúlyozott, boldog babó.:) Szerintem ez is egyénfüggő, ha éjjel "behozza", nincs gond. Mennyit alszik összesen?
2010. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4 hós, és nappal alszik nagyon keveset, éjjel 1 megszakítással általában 10 órát. Amúgy mosolygós, meg súlyban is rendben van, de azért aggaszt, mert régebben (amikor ki tudtam még tenni a teraszra), aludt 3-4 órát is egyhuzamban nappal.
2010. dec. 14. 11:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell aggódnod, ennyi az igénye. Ha nem látod mellette, hogy fáradt, nyűgös, akkor elég neki az, amennyit éjjel és néha napközben alszik, nem kell erőltetni. (A komment előtti utolsó hozzászóló voltam.)
2010. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!