Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég, ha ennyit beszél?

Elég, ha ennyit beszél?

Figyelt kérdés

Fiam 2 éves lesz, és mindent megért, megérteti magát ő is, de úgy beszél, hogy jobbára a szavak első szótagját:

kazán - ka

Pötyi - Pö

Halak - Ha


Olyan szavakat, mint Mama, Papa, Hűtó, Kő, Hó, mond. A nehezeknél is mondja, hogy pl. hullám - hámám, róka - ráká, lepke - hápke


Ez ebben a korban megfelelő? Egész nap beszélünk hozzá, mondókázunk, énekelünk, mesélünk.


2016. febr. 2. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Az én fiam 23 hónapos. A te fiadhoz képes le van maradva. Az anya az egyetlen amit mond, azt is akkor ha hisztizik. :) Szerintem teljesen normális a fiad beszédfejlődése, sőt azt merem mondani, hogy az én fiamé is. Nem egyformán fejlődnek. A lényeg, hogy 3 éves koráig kialakuljon a beszéd. Van gyerek, aki 1 évesen elkezd szavakat mondani, de lassan alakul ki a tényleges beszéd. Van aki 3 éves kora körül, de akkor ugrásszerűen fejlődik, akár 1-2 hónap alatt elér olyan szintre, mint aki már 1 éves kora óta mondogat szavakat. Ne siettesd, ne idegeskedj.
2016. febr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Ez szerintem teljesen normális.
2016. febr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, LÁnyok.


Csak mert van ismerős, aki mondogatja, hogy az ő fia ennyi idősen már mondatokban beszélt, de én is azt gondolom, hogy eltérőek a gyerekek.


Köszönöm a válaszokat.

2016. febr. 2. 09:13
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Ha 3 éves koráig nem kezd el tőmondatokban beszélni (Peti ül), akkor kell szakemberhez fordulni.

Addig ráér, tényleg egyénileg eltérő.


Csak egy példa saját gyerekkoromból: Anyám tanár, így elvileg tananyag is volt neki a gyerekek fejlődése. Másfél évesen én még talán 1-2 szótagot mondtam ki, inkább csak halandzsáztam. Egy ismerősük nálam 1 hónappal idősebb gyereke odament hozzá és azt mondta, hogy "Nézd, összefilctollaztam a kezem."

Anyám a szívéhez kapott, hogy jesszum, el vagyok maradva.

2 éves koromig nem is szólaltam meg nagyon, viszont utána hirtelen mondatokban kezdtem el beszélni. Ráadásul a kislányok gyorsabbak is a beszédfejlődésben, tehát a fiadnál nyugodtan várd meg a 3 éves kort. Hatalmas a szórás mind a beszédfejlődésben, mind a mozgásfejlődésben a gyerekek között.


Elvileg 6-7 évesen hozzák be egymást, ha akkor van jelentősebb eltérés bármilyen képességben, akkor már van értelme a többiekhez hasonlítani.

2016. febr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
28 hónapos korában kezdett bármit mondani, addig csak "nyögött". A tied is teljesen rendben van.
2016. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Az én fiam elmúlt 2 éves és nem beszél mondatokban.
2016. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!