Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Harom eves kisfiam meg nem...

Harom eves kisfiam meg nem beszel, csak annyit mond tata mama, hol, el kakao, kb ennyit. Mit csinajak? Menjek orvoshoz vagy meg varjak?

Figyelt kérdés
2013. aug. 27. 07:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vigyed, mindenképpen vizsgáltasd ki, és akkor kiderül, van-e gond. Fura, hogy eddig ez eszedbe sem jutott. Először is vidd el hallás vizsgálatra, utána beszélj a gyerekorvossal...
2013. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vinném!
2013. aug. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint nyelvész, mindenképpen javaslom, hogy vigyed, minél hamarabb! Nagyon slágergyanús a megkésett beszédfejlődés, ami súlyosabb beszédfejlődési rendellenességeknek a tünete is lehet. De ne aggódj, addig, amíg nem beszéltél szakemberrel, lehet, hogy egyszerűbb dolog áll a háttérben!
2013. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Leírom velünk, hogy volt. Ettől függetlenül menjetek persze orvoshoz, de talán nem fogsz annyira izgulni.

Én 3 éves koromig nem beszéltem, majd egyik napról a másikra mondatokkal indítottam.

Kisfiam 3 éves koráig szintén alig egy-két szót használt, majd 3,5 évesen dőltek belőle a szavak, mondatok.

Második kisfiam 2 éves kora előtt mondatokban beszélt.

Nagyon eltérően fejlődnek a gyerekek, nálunk így alakult.

2013. aug. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
70%
én addig nem beszéltem amíg el nem kellet menni oviba. onnantól kezdve folyamatosan beszélek :)
2013. aug. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is 3 éves korában kezdett szavakat, szótöredékeket mondani. Akkora már túl voltunk hallásvizsgálaton, pszihiátrián, logopédiai szűrésen. A hallása rendben volt, autizmust és pszihés problémákat kizárták. Beszédindító terápiát javasoltak. Ezt el is kezdük szeptemberben és mellette tsmt tornát csinálunk itthon heti 3 akalommal. Rengeteg munkával sokat fejlődött a kicsi, de még mindíg nem hozta be a kortársait(kb. egy év lemaradás a kifejezőbeszéd terén).Minden esélye meg van, hogy teljesen felzárkózzon, de nálunk ez nem oldódik meg magától szakemberi segítségre is szükség van. Pedig előtte is sokat foglalkoztunk vele, első gyerkőc nagyon vártuk és imádjuk.

Ez a mi történetünk. Nagyot mulasztottunk volna, ha annyiban hagyjuk.

Egyébként pont időben vagytok még, 3 éves kortól számít megkésett beszédfejlődésűnek egy nem vagy alig beszélő kisfiú.

2013. aug. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy ez rendben van, mert még kicsi.

Nincs rendben, sok probléma lehet, amit ha időben elkezdenek kezelni, semmi baj, de ha mégsem, később az iskolában tanulási zavarai lehetnek. (Amire nem is szoktak gondolni, hogy bármi beszéddel kapcsolatos zavarból indul.)

Az én fiam 3,5 éves, és pár hónapja beszél, de sajnos a kérdéseinkre nem hajlandó válaszolni.

A fülészeten kezdtük mi is, aztán mentünk a Beszédfejlesztő Központba, ahonnan küldtek a Nevelési Tanácsadóba. Most azt mondják, hogy beszédértési zavara van, vissza a logopédushoz. Állítólag megfelelő terápiával iskolás korára teljesen felzárkózik majd. Hát, remélem. Persze anyukám most is károg, hogy minek cincálom a gyereket, magától is behozta volna, de én nem akarok kockáztatni.

TSMT tornát mindenképpen írass neki, az elég jó szokott lenni.

2013. aug. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyermekorvos,ő majd elküldi a szakrendelésekre.Indulj neki,mert a legtöbb helyen előjegyzés van és hosszú a várakozási idő.De ha most megy oviba,ott elvileg ki kellene szűrniük.
2013. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van más tünetetek is?


Pl nem kirakózik, szerepjátékozik, rajzol? KOrtársaival hogyan viselkedik?

2013. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 problem3girl válasza:
Vannak olyan gyerekek akik beszélnek ha majd kedvük lesz...
2013. szept. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!