Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek sokára fog menni,...

Szerintetek sokára fog menni, beszélni?

Figyelt kérdés

Mikor fogjuk a kezét már "szalad",fel áll a bútorok mellett de csak pár másodpercig,már mondja h anya apa baba mama de nem ismétel minket magától mondja mikor úgy tartja kedve

Tapasztalatok?



2016. febr. 2. 20:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Kisfiú egyébként 17.én lesz 9hónapos,nagyon okos megért mindnet amit mutatunk neki leutánozza és csinálja,integet puszit dob négy hónaposan már ült öt hónaposan felállt a kis ágyban utána kezdett el forogni stb.
2016. febr. 2. 20:44
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fogni a kezét, mert így később fog megtanulni járni. Fiunk 7,5 hónaposan már lépegetett bútorok mellett, ha a kezét fogtuk, akkor is, de magától csak 11 hónaposan indult el. De van olyan gyerek, aki feláll és egy hét múlva már egyedül szalad. Ugyanez igaz a beszédre is. Nincs erre recept, hogy x idő telik el. Minden gyerek máshogy fejlődik. Egy barátnőm kisfia pl 4 szó kivételével semmit nem mondott 2,5 éves koráig, amikor is megszólalt egy őszi vasárnapi ebédnél, hogy milyen jó volt a mamánál medencében fürdeni az udvaron. És onnantól kezdve összetett mondatokban beszélt.
2016. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

azért áll csak pár másodpercig, mert a gerince még nem bírja tovább. azzal, hogy megfogod a kezét és szaladgálsz, csak hátráltatod, attól lesz az, hogy csak később indul el. hiába siettetnéd, a gerince még nem érett az előre lépéshez, először oldalazni kell, aztán mikor megérik, akkor elindulna, de nem fog, mert most beleülteted az emlékezetébe, hogy előre menni anyával lehet...

de úgy általában azt mondják, hogy felállás után 4-5 hónapra indul el.


beszéd meg eleve attól függ mi a beszéd, de 1,5-2,5 éves kor között. az, hogy mennyi szót mond 8 hónapos korától (csak tippelek abból, hogy rövid ideig áll), semmire nem lehet következtetni :)

enyém 10 hónapos mondta ki az első szót, aztán rögtön utána még 4-et és ezt az 5 szót nem gyarapította fél évig, majd akkor hozzájött még 4-5 és csak 2 évesen kezdett el beszélni :)

2016. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

most láttam a kommentedet. 4 hónaposan felült?

5 hónaposan felállt, majd rá 4 hónapra még mindig csak pár másodpercig tud megállni? miért érzem azt, hogy hogy a felülést/felállást összekevered a kipárnázva ültetéssel, felállítással?:S

2016. febr. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Előbb ült, állt mint forgott volna? Mit értesz ülés alatt? És hogyan ült fel? Hasizomból nem tudnak felülni a babák, mert nincs nekik. Vagy állásból ülnek le, vagy négykézlábból ülnek ki oldalra, vagy valamibe kapaszkodva (pl. babakocsi karfája) húzzák fel magukat. De főleg ennél az utolsónál annyira nincs rá kész a gerincük, hogy teljesen összegörnyednek.
2016. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Feküdt a párnán és felült,igen előbb ült mint forgott öt hónapos volt mikor elkezdett forogni

Mikor haza hoztuk a kórházból párnaposan hasra tettük felemelte stabilan a fejét és mind2 irányba forgatta sokáig bírta magát tartani,már mászik is,a bébikompban is megy mint a golyó,igazából nagyon nagyon ügyes,okos baba

Ha pl.ülök vele a fotelban leteszem magam mellé feláll és ott áll sokáig az ágykoronájában kapaszkodva áll stabilan

Nemrégn kezdtem el szőnyegre tenni picit félt is az elején,anyukám szerint ez a baj

2016. febr. 2. 21:08
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

nem akarok kötekedni ,de ne akard már nekem bemagyarázni hogy a 4 hónapos babád hasizomból felült .röhögnöm kell :D

sok magát elhagyó ,lusta felnött sem tudja szinte megcsinálni ,nem majd egy akkor a baba aki épp a fejét ha megtartja stabilan.

2016. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szinte anatómiai képtelenség, amit írsz. Ahogy előttem is írták, kiárt dolog, hogy négy hónaposan hasizomból felüljön, jóval nagyobb gyerekek sem tudnak hanyatt fekvésból, hasizom segítségével egyedül felülni.

Nem beszélve arról, hogy a mozgásfejlődés egymás után következő lépcsőfokokból áll, ha egy babának még nem elég erős az izomzata ahhoz, hogy legalább egyik irányba forogjon, akkor lehetetlen, hogy egyedül felüljön.

A bébikompot, kézenfogva járatást pedig a gyereked érdekében felejtsd el.

2016. febr. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt nem is értem, hogy nemrég kezdted el szőnyegre tenni. Eddig hol volt? Hol mászott?
2016. febr. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
utolsó, én úgy értettem, hogy vagy a fotel mellé állította vagy fotelben ültette vagy kompba tette, hogy had szaladjon a járni nem tudó gyerek. mondjuk azután, hogy 4 hónaposan "felült" a babája, már ezen meg se lepődöm :(
2016. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!