Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdenek el a babák...

Mikor kezdenek el a babák beszélni?

Figyelt kérdés
Neked hány hónapos volt a gyermeked mikor elkezdett szavakat, mondatokat mondani? kislány vagy kisfiú?
2015. dec. 29. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Lány. 1,5 évesen már 3 szavas mondatokban beszélt,csodájára is jártam,azóta 4 éves,de be nem áll a szája,ha éppen nincs mit mondania akkor énekel vagy mondókázik csak hogy nehogy csendben kelljen maradni! :)
2015. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Két éves. Szavakban beszél. Fiú. Első szava a baba volt. Olyan 10 hónaposan már mondogatta. Majd később jött az anya, apa, papa, mama. Most már olyan bonyolultabb szavakat is mond, hogy papagáj, kutyus, fáj, fázik, sapka, lámpa stb, de mondatot még nem mondott.
2015. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

Kislany. Most 17 honapos.

10 honaposan mondta gaga vauvau (ha kerdeztem mit mond a kutya liba stb) igy kezdodott nalunk.

12 hosan lb 5-10 szot ismert azokat tudatosan hasznalta (hinta, gomb, kuta stb)

14 hosan kb 50 szot. 15 hosan mar az itt ott nevelovel egyutt pl itt a kutya ott a auto

16 hosan kb 250 szot ismert.

Most nem tudom ez mennyi lehet de mar ragozva es tobbesszamot hasznalva beszel pl hola macinak a ruhaja, beugrott a cica a keritesen anya segits, mennyunk alcizni, anya gyujtsd meg a gyertyat stb.

2015. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Fiam első szava 9 hónaposan az "apa" volt.

Áprilisban lesz 3 éves, most kezd beszélni. Az utóbbi hetekben nőtt meg nagyon a szókincs, amit használ. És már össze is fűzi mondatokba. De még összefüggő beszédnek nem mondanám.

2015. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
16 hónaposan 250 szót használt? Azt meg hogy a csodába? Biztos vagy te ebben?
2015. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak, 1 fiu, 1 lany, 16 honaposak. Babanyelven folyamatosan beszelnek, foleg a kislany. A kislanyom mar mondja, h Mama, a kisfiam pedig azt, h Daddy, ugyanis a parom angol anyanyelvu, igy o angolul beszel hozzajuk, en peidg magyarul. Mindent megertenek mar mind a 2 nyelven, de azt olvastam, h a ket anyanyelvu babak kesobb kezdenek el beszelni. A kislanyom mutatja, h hol az orra, szaja, szeme, hasa, akar magyarul, akar angolul kerdezzuk. Tudja, mi a cumi, labda. A kisfiam akaratosabb, ugyh o akkor kommunikal, amikor o akar :) De egyebkent o is megert mindent, amit neki mondunk, kerdezunk, persze az egyszerubb dolgokat.
2015. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5: igen :) direkt leszamoltam h este 18.00 es 20.00 kozott kerdezgetem tole ezt azt es kozben szamoltam :)) amugy ma is ilyent mondott hogy " hol a kismackomnak a sapkaja" betettem szekrenybe" meg ilyen szintu mondatokat ragozva multidovel mindennel. nagyon buszke vagyok ra.
2015. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan lepontozhattok attol o még nem fog tudni kevesebb szot :) minden baba mas mas utemben fejlodik. a lanyom beszedben elorebb van mozgasban lassabb mint a korosztalya. en is kezdjem el lepontozni akinek a babaja setal mar? nagyon szinvonalas mondhatom.
2015. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1 éves korában mondta az első szavakat, volt neki kb. 5-6 szava. Aztán minden hónapban egyre többet. 20 hónaposan már nem számoltuk mennyi szavat mondott, és 22 hónapos kora óta beszél összetett mondatokban és nagyon tisztán. Kisfiú egyébként.

Viszont akinek a kisfia, kislánya ebben kicsit lassabb, azzal sincs semmi gond. 2 éves koruk után, legkésőbb 2,5 éves korban azért a gyerekek nagyon nagy többsége beszél már összetett mondatokban.

2015. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Képesek voltatok 0%-ra lepontozni a 3-mast mert azt írta 16 hónaposan 250 szót írt a gyereke???

Nem érzitek ezt szánalmasnak és gyerekesnek ??????

2015. dec. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!