Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan szűrtétek ki első...

Ti hogyan szűrtétek ki első babánál, hogy mi nem kell? Kire hallgattatok? Interneten fórumozókra? Rokonra? Mi az, amit nagyon ajánlottak, és nektek nem kellett? Mi az, amiről le akartak beszélni, de végül hasznos volt?

Figyelt kérdés

Most állítom össze a babacuccok listáját - a babaruhákat leszámítva, azzal még várunk, mert még fogunk kapni. Annyi kütyü, kiegészítő, meg minden van, hogy nem egyszerű kiszűrni, hogy mi az, ami tényleg hasznos, megkönnyíti az ember életét, jó lesz a babának is.


Nyilván eltérő, hogy kinek mi tartozik az alap dolgok közé, de érdekelne, hogy mi bizonyult nálatok nagyon hasznonak/haszontalannak?



2015. szept. 23. 11:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En ikres mami vagyok, es abszolut az alapdolgokat szereztuk be a legelejen. Nem szalltunk el aparommal, m egyebkent is ugy voltunk vele, h sok dolgot nem is akarunk feleslegesen tarolni a hazban. amikor szulettek, vettunk 6-6 rovidujju bodyt, hosszu ujju bodyt rugdalozokat, pelenkazot, pelust, positorlo kendot es kremet (ez is eltero pl., m az egyik ismerosomet lattam pelenkazni es o nem hasznal popsikremet), kb. 4-4 pamut pledet, furdokadat es baba tusfurdot. Kisagyat, agynemut csak par hettel kesobb vettunk, m eloszor mozeskosarban aludtak angol polyaban. Az eteteshez vettunk meg jo sok cumisuveget meg cumit, sterilizalot es uvegmelegitot.

A szallitashoz babakocsit, mozeskosarat es kocsiulest.

Az osszes tobbi dolgot kesobb vettuk meg, ahogy szukseget ereztuk. Aztan persze mi is rengeteg dolgot kaptunk a rokonoktol, ismerosoktol, de annak a 90%-a el van teve, m nem is hasznaljuk. Sok jatek is teljesen felesleges, m tobbnyire a kreativ egyszerubb jatekokkal vannak el, az elejen pedig a csorgokkel :)

2015. szept. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Két gyerekes anyuka vagyok. Ruhákból kaptunk sokat, így abból nem kellett sokat venni, de amiből sok kellett azok a bodyk meg a rugik. :)

Alap, ami SZERINTEM kell: babakocsi, kiságy, babaágynemű több huzattal, több lepedő, hordozó, cumisüveg, pelenkázó, pelenka, sok textilpelenka, légzésfigyelő. Nekem még, ami hasznos volt, de nem mindenkinek az: cumi, sterilizátor, tejgyűjtő kagyló(kisebesedett bimbó gyógyulásához), tejtároló poharak (amiket fagyasztani is lehet), több cumisüveg (aki jól szoptat, annak ugye nem kell.) Fürdetőt, popsikrémet nekünk a gyerekorvos írt fel. :) játékok, stb... meg ráér még pár hónapot. Viszont , ami még eszembejutott az a hordozókendő meg egy jó pihenőszék, ami hasznos volt NEKÜNK, ill. az Adamo hinta! ;) Ha jut még eszembe, majd írok.

2015. szept. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
85%

Amire mindenki rá akart beszélni és teljesen felesleges: sterilizáló és babamérleg. Hála az égnek nem is vettünk egyiket sem. Babamérleget végül a párom szerzett kölcsön, de gyakorlatilag csak játszottunk vele, hogy fürdés előtt lemérjük, aztán beírjuk a naptárba, de enélkül is tudtuk volna, hogy minden rendben, ha jókedélyű és eszik, akkor elég, ha a védőnő méri. A sterilizáló helyett meg főztem a cuccokat, teljesen jó volt az is.


A következő a holdkomp, amit mindenki venni akar a gyereknek (nagyik). De az meg szintén teljesen haszontalan. Amíg nem tud járni, addig nem szabad erőltetni. Mikor meg már tud, akkor minek.


Vettek a nagyik pólyát, egy percet nem volt benne a gyerek, teljesen felesleges.


Ami hasznos volt, de először nem gondoltam volna, az a hordozókendő. Nagyon sokszor életet mentett, és Pesten a tömegközlekedéshez gyakorlatilag nélkülözhetetlen.


A travel system babakocsi szintén teljesen felesleges. A mózes nehéz, kényelmetlen, a baba is utálja. Az autósülés nem olyan biztonságos és kényelmes, mint egy szóló autósülés, tologatni úgysem lehet benne, mert nem tesz jót a gerincének. A sportrész meg nehezebb, mint egy sima sportkocsi.

2015. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%

Szia,

3 honapos a babam, es eddig ugy tunik jol vasaroltam.

A legfontosabb a legzesfigyelo - ez eletmento lehet.

Kisagy, babakocsi, pelenkazoasztal ( hogy ne menjek szet a derekad ha pl agyroa hajolva tervezel pelenkazni )

Hordozokendot vettem, de nem szereti igy el fogom adni , de meg teszunk probat.

Furdeto csak 6 hetes kortol kell addig jo a sima viz. A gyogyszertari , receptre felirt furdetot es popsikremet eszembe nem jutott kivaltani, ugyanis koolaj szarmazek van benne ( pont mint a benzin). Vegyesz vagyok, igy jol tudom. Helyette vettem termeszeteset, pl. Weleda, nezh utana. De 6 hetig a sima viz a legjobb.

Torolkozo, kiskad ertelemszeruen.

cumisuveg egy ujszulottes legyen otthon ha veletlen nem tudnal szoptatni, sajnos sosem lehet tudni, az elejen lehetnek gondok , es ne akkor kelljen szaladgalni cumisuvegert.

Nekem is 4 hetbe telt mig beallt a tej, addig kellett tapszer potlas, mert fogyott a babam.

Ruhakbol az elejen nekem sok kellett mert mindig kifolyt a pisi olyan kis vekonycombum volt :)

Legyen min. 5-6 body, tipego, kardigan.

Takarok abbol kell vastagabb vekonyabb is.

Jatek nem kell meg hetekig, utana is csak csorgo.

Agy fole szerelheto zenelo forgo nagyon hasznos !!! 1 orat is elvan alatta a babam egyedul, nezegeti. De ez is kb 4 hettol, elotte meg nem is latja es nem is igazan tudja kozepen tartani a fejet.

Pihenoszek. Nekunk ez is megvaltas, nagyon jokat alszik benne :) De ez is csak 6. hettol kb.

2015. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
36%

4 es vagyok, osztom az elottem szolo velemenyet, babamerleg teljesen felesleges!

Annak kell akinek koraszulott pl a babaja es nem gyarapodik jol, de egeszseges babaknak semmi ertelme cak idegesited magad vele.

Ha szepen no es gyrapodik felesleges meregetni.

2015. szept. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
74%

3 as :

Nekunk bevalt a travel system babakocsi, mai napig a mozes reszeben viszem setalni, napi 2-3 orat alszik benne a levegon.

Az autosules az ugyanaz mintha kulon vettunk volna, mondjuk en kulfoldon lakom, otthon nemtudom milyenek vannak, de itt ugyanaz mint kuloncsak racsatolhato a vazra.

A sportreszt meg nem tudom, meg pici vabam van.

A mozes reszen aludt az elso par hetben itthon is a nappaliban napkozben.

Tehat mi nagyon kihasznaljuk, meg ugye az en babam utalja a hordozokendot es valahogy kell kozlekedni.

2015. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak a józan eszemre hallgattam, hogy mit vegyek meg, mit ne. Ahogy írod rengeteg dolog van, amit meg akarnak vetetni a kismamákkal, de szerintem a fele is sok lenne. Babamérleget nagyon mondták, hogy KELL, de én nem vettem. Gondoltam én biztos nem idegesítem magam azon, hogy annyit hízott-e amennyit "kell", feleslegesnek tartom, hogy minden szoptatás után méregessem, idegtépő marhaság szerintem. Ha valami nem stimmel úgyis észre veszem. Meg aki jár védőnőhöz annak úgy is mindig megmérik a babáját. Légzésfigyelőt sem vettem, azt egy picit bántam az elején mert míg nem tettem magamhoz álltam sokat az ágya felett, hogy vesz-e levegőt. Bár ha lett volna légzésfigyelője szerintem akkor is ott állok, szóval mindegy. :D

Ami nekünk nagyon jó volt, hogy volt, az a babahinta, olyan Adamo féle. Nagyon sok jót hallottam róla és megvarrtam neki. Jókat aludt benne kiskorában és nagyobb korában is használta.

Szerintem vannak olyan dolgok, amiket csak akkor tudsz megmondani, hogy kell vagy nem ha már megszületett a baba és éppen szükséged lenne rá. Gondolok itt arra, hogy például az én fiam tökéletesen eljátszott a kiságyban vagy ha főztem kitettem a konyhába a bébihordóban, abban olyan aranyosan elnézelődött, elhintáztatta magát azt a fél órát amíg feltettem az ételt. De van olyan gyerek, akit ez nem kötne le, ilyenkor jól jön a babahinta ami zenél és játékok vannak rajta, jobban lefoglalja. Vagy sokan vesznek járókat (hempergőt) van akinek abban van. Az enyém nyugodt volt, ahova tettem ott maradt :)

Amit megvettem és nem volt haszna a hűtőrágóka, egyszerűen nem érdekelte, cumit adtam helyette a szájába, azt rágta. És hallom is több anyukától, hogy a hűtőrágóka nem válik be olyanoknál sem, akiknek nehezebben megy a fogzás.

2015. szept. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

A babamérlegnél nincs vacakabb. Még a 16 ezres sem mér rendesen. Egy kicsi kalimpálás és máris más az eredmény, mint fél perce.

Nem is akartunk venni, de csak ránk erőltették, mert a gyerek súly stagnált a kevés anyatej miatt.


Mikrós sterilizáló nagyon jól jött, de ha nem kellett volna pótlás, eszembe nem jutott volna megvenni. Napi többször is telepakoltam (fejőgép, cumik...).

2015. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Ohhh, majd el felejtettem: a játszószőnyeg, nekünk az teljesen felesleges, mondjuk azt mi rontottuk el. Olyat vettünk ugyanis, aminek jó vastag pereme van, nehogy leguruljon róla. Aztán hamar rájöttünk, hogy az a lényege a dolognak, hogy leguruljon róla. A másik, ami miatt feleslegesnek tartom: arra van kiképezve, hogy a gyerek hanyatt akarjon rajta feküdni. Holott a mozgásfejlődés onnan indul, hogy sokat van hason. Szóval mi egyáltalán nem használtuk. Vettem helyette egy 2*1,2-es dekoszőnyeget, azon laknak a játékok a szoba közepén, az a játszószőnyeg.
2015. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
38%

3-as és 9-es vagyok.


Szerintem ez a kőolajszármazékos félelem ez teljes ostobaság. Én kiváltottam a gyógyszertári fürdetőt és popsikrémet, és semmi bajunk tőle. Vegyészként meg ekkora baromságot mondani, hogy a kőolajszármazék a popsikenőcsben olyan, mint a benzin... Inkább add vissza a diplomádat.

2015. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!