Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha "csak" magas láza van a...

Ha "csak" magas láza van a gyereknek, viszitek orvoshoz? Vagy vártok pár napot, hogy múlik-e?

Figyelt kérdés
2016. febr. 3. 16:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem viszem rögtön orvoshoz.


3 gyermekem van, mindegyik más ilyen szempontból.

2016. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Nem viszem orvoshoz, csak ha nem tudom levinni vagy legalább 3 napig tart.
2016. febr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
3,5 éves a fiam, magas láza ok nélkül még sosem volt (95%-ban torokgyulladás), úgyhogy én mindig kihívom az orvost, ha magas láza van.
2016. febr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
10%
ha nincs egyéb tünet (köhögés, hányás, orrfolyás stb) akkor a 4. lázas napon elég orvoshoz vinni...ezt az orvosunk mondta én mindig így teszek.
2016. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Igen, ok nélkül nem lázas a gyerek.
2016. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Igen, mert volt már egy hónaposan húgyúti fertőzése és vesetágulata van, így ha lázas, akkor mindig vinni kell vizeletvizsgálatra. A húgyúti fertőzésnek sok tünete gyakran nincs, csak a láz, étvágytalanság, aluszékonyság ez a három meg sokszor jár kézenfogva, így nem tudom szülőként eldönteni, hogy egyszerű vírusfertőzés, vagy a veséjével van baj.
2016. febr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
3%
3 napig csak lázzal, nálunk még vizeletgyűjtő tasakot se ad a gyerekorvos...valóban lehet gyulladás is, de 3 napig senki nem fog vele foglalkozni ha nincs más tünet
2016. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Vizeletgyűjtő zacskót nálunk sem adnak, azt nekünk kell venni, de a beutalót mindig adják. Én hiszek a gyerek nefrológusnak, amikor azt mondta, hogyha lázas a gyerek, akkor első munkanap vigyük orvoshoz és kérjünk beutalót vizeletvizsgálatra. A gyerekorvos nem is vonta sohasem kétségbe a szakorvosi javaslatot.

6-os voltam

2016. febr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
4%
hát nálunk nincs szakorvos, 3 napos lázzal itt senki nem foglalkozik...az a protokoll hogy 4. napon ha még mindig lázas, felhelyezi az orvos a rendelőben a gyűjtőzacsit, és ott helyben le kell adni és úgy küldik tovább a laborba...ez nyilván nem jó, ha valóban húgyúti gyulladás van, de az is tény, én sem szívesen rohangálok orvoshoz, főleg hogy egy kisgyerek hajlamos a fogzástól kezdve a helyszínváltozáson át a hisztin keresztül elég sok mindenre lázzal reagálni.
2016. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
7%
egyébként meg a húgyúti gyulladást is látni érezni a vizelet színén, szagán.
2016. febr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!