Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha "csak" magas láza van a...

Ha "csak" magas láza van a gyereknek, viszitek orvoshoz? Vagy vártok pár napot, hogy múlik-e?

Figyelt kérdés
2016. febr. 3. 16:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Nincs gyerekem, de ha lenne, fel sem merülne bennem, hogy ne vigyem dokihoz ilyen esetben, főleg ha hirtelen lett magas láza.
2016. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nephrológián azt mondták vigyük azonnal, ha lázas. Szintén húgyúti fertőzés volt bár nem járt lázzal. De azért nem bíznám a véletlenre.

Akármi lehet egy láz én meg nem vagyok orvos, hogy eldöntsem mi a baja.

2016. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%
3. vagyok. Nem tudom miért kellett azt lepontozni, aki megmutatja a gyereket orvosnak magas lázzal, de mindegy, én értelmet itt sokak fejében már nem is keresek. Mindenesetre egy szülőnek illik ismerni a gyerekét, én például tudom, hogy az én fiam sem helyszínváltozástól, sem hisztitől, sem fogzástól (az egyébként magas lázat nem is okoz, max. hőemelkedést) sem semmi más ilyen nevetséges dologtól nem lázasodik be, hanem annak mindig oka van. Nem fogom 3 napig kínozni, hogy aztán a 4. napon elhatalmasodott betegséggel kezdhessem el minimum 2 hétig gyógyítani.
2016. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mekkora gyereket?

Ha már babák rovat, akkor gondolom 1 év alatt.

Eleve 3 hónap alattinál életveszélyes is lehet, erre még akkor felhívták a figyelmet, amikor hazaengedtek a születése után.

A gyak.ban először 6 hónaposan volt beteg, 39 láz, az volt az első hogy felhívtam az orvost. Rögtön mondta, hogy bár kijönni épp nem tud (mert máshol ügyel), de mindenképpen vigyük el a helyetteséhez.

1 év alattinál nem vacakolnék, hívnám vinném.

2016. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
93%
Most olvasom meg is jelent az influenza.. meg azt is, hogy ha 48 órán belül orvoshoz kerül a baba/kisgyerek jelentősen csökken a szövődmény esélye. Na ezért várjak pár napot?
2016. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora, azért egy pár hónapos babát mindenképpen elvinnék, a 2-3 évessel már nem kell annyira rohanni ha van egy kis láza, de ha egy napnál tovább tart viszem öt is.
2016. febr. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha bármi baja van a gyereknek felhívjuk az orvosát, konzultálunk és közösen eldöntjük, hogy be kell-e menni.
2016. febr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Aznap mikor először lázas nem szoktam vinni,de ha másnap is fennáll a 39fok körüli láz azonnal viszem.
2016. febr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!