Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit játsszak 7 hónapos kisfiam...

Mit játsszak 7 hónapos kisfiammal? Mivel tudom lekötni a figyelmét? Milyen játék van ilyen korú gyereknek?

Figyelt kérdés

Egyre érdeklődőbb. Nyílt, mosolygos baba. De a bolti játékok egyre kevésbé kötik le. Ezekkel 1-2 percig játszik és elunja. Ha rászánom magam, hogy újat vegyek, 2 nap múlva ugyanez van. Annyi pénzem meg nincs, hogy naponta új játék. Már a játszószőnyegen lógó figurákat is megunta.

Mostanában a plüss játékokon is csak a bevarrt cimke érdekli, pláne ha hurkos, és a kis ujját próbálja beledugni és kihúzni, olykor 5-10 percig is. Vagy egy egyszerű vászon zsebkendővel is szívesebben játszik, mint játékkal. Vagy a kiürült 100-as papírzsepi üres dobozával. Abba bedugja a kezét a nyíláson és csalapál a dobozzal, vagy dobol rajta...

Kapott névnapjára nagybátyjától egy gyerekmobilt. De utólérhetetlen bölcsességgel a valódi mobiltelefon, a valódi tv-lövőke kelti fel a figyelmét :-)

De nem adom oda ezeket neki, nem akarom, hogy ezekkel játsszon. Már átfordul, a hordozóba be kell kötni, ha beleteszem, mert felül, félek, hogy kiesik...

1. Közösen mivel játszunk, hogy később se a mobilom legyen a játéka? - Az nem gyerekjáték!

2. Ha főzök, vagy vasalok, milyen játékot ajánlotok, hogy a hordozóba, vagy a járókába tegyek mellé?

Mi kötné le egy ilyen idős gyerek figyelmét?


2010. márc. 29. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyanez van az én fiammal is, 7,5hós.A játékok amit boltba veszünk neki hamar megunja.Most, hogy már kúszik imádja a szoba előtt leterített kis lábtörlőket. Ezeket ki szoktam mosni és akkor kedvére rághatja.A csörgővel úgy játszik ha rákötök egy zacsit.De figyelek rá nehogy baleset legyen belőle.A járókát csak kívülről szereti így arra kötök játékokat és azt huzigálja.Ha főzök akkor megpróbálom a hordozóba rakni, de Ő egy kis sajtkukac,mozog ha kell ha nem.Mindig valami újat adok neki ami felkelti az érdeklődését még ha csak pár percig is.Pl. fakanál,műanyag tál,kanál, fedők...stb. Vasalásnál imád a vasalatlan ruhák között bolyongani,mindent a szájába vesz,ezzel is elvan kevés ideig.Aztán 0,5literes műanyag palackkal is elvan amibe kavicsot rakok. Hát kb. ennyi.De leginkább azt szereti ha velem játszhat.
2010. márc. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 7,5 hónapos, és mivel ül, mászik illetve feláll a hordozóban nem marad. a játékok őt sem érdeklik. amit szeret azaz ásványvizes palack, de kizárólag amiből iszom. amit neki adtam az nem kell:) imád kukucsolni. hintázni az udvaron. van ilyen vastag számos puzzleszőnyeg letéve - azt nagyon élvezi szétszedni, és rágni. játékok közül amivel játszik: a formaevő, de egyenlőre csak kipakol a dobozból, és a karikák az oszlopon - ezeket leszedi csak. ő is cimkézik, és kipakol a játéktartó dobozából. most arra gondoltam, hogy veszek neki lufikat, azok után mászhat kedvére:) ja és nagyon szereti nézegetni, hajtogatni a leporelló könyveket!
2010. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!