Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Seb a nemi szerven? Tapasztalt...

Seb a nemi szerven? Tapasztalt valaki ilyet?

Figyelt kérdés

A 13 hónapos kislányom kisajka alatt ma egy gombostűfejnél kisebb sebet találtam (nem az a fajta felmaródás okozta hámhiány, amit már tapasztaltam egy-egy alkalommal, hanem kimondottan sérülésnek tűnik).)

Előfordult ilyen valakivel? Ha igen, mi okozhatta, és mennyi idő alatt gyógyult meg?

(Természetesen holnap orvosnak is megmutatom, de előtte jó lenne információt gyűjteni.)



2016. febr. 4. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
gombostűfejnél kisebb? ne viccelj, azzal azért nem kell orvoshoz rohanni, kend be betadinnel, 2 nap alatt elmúlik (már ha nem reggelre). biztos fürdésnél megkarcolta a körmével vagy ráült csupasz popival valamire, egy műanyag játék is megkarcolhatta, mondjuk fürdés közben, nem kell ezt felfújni, annyira picike az a valami, biztos semmi olyan komoly nem történt ;)
2016. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtatást, orvoshoz mindenképp megyek, eredetileg magamnak kértem időpontot rákszűrésre, de a dokim gyereknőgyógyász is, ezért gondoltam, akkor már a babát is megmutatom neki.

Betadine-nel egyébként ma már bekentem, és éppen az ijesztett meg, hogy ordított miután hozzáért a Betadin. (Nem hiszti, mert használtam már csúnyább felmaródásra - nagyon érzékeny a bőre, gyakori pelenkacsere mellett is előfordul -, és akkor észre sem vette.)

2016. febr. 4. 22:37
 3/4 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy nagyon hideg volt? :) de persze ha úgyis mész, akkor mutasd meg, azt hittem emiatt vinnéd el.


ha ennyire érzékeny a bőre, gyerekorvossal írass ki "sárga, gyulladáscsökkentős popsikrémet". nekünk nagyon bejött, gyönyörű lett tőle a bőre és elmúlt a túlérzékenysége! ráadásul olcsó is :)

2016. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A férjem is ezt kérdezte, de nem! :) Szobahőmérsékletű volt, ez nálunk 25 fokot jelent. :)

Szerintem egyébként azt használunk mi is, ha az antiphlogisticumot jelenti a sárga krém. Legutóbb is nagyon jó szolgálatot tett, de a javallat szerint arra a területre nem is szabad használni. A doktornénink szerint használhatom, de tartósan és rendszeresen tényleg nem javasolt.

2016. febr. 4. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!