Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintwd a moaható vagy az...

Szerintwd a moaható vagy az eldobható pelenkák használata jár kevesebb macerával?

Figyelt kérdés
2016. febr. 5. 10:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha a moshatónál kialakul a kellő rutin, akkor nem macerás, DE: figyelembe kell venni, hogy azt szárítani is kell valahol. tehát pl egy erkély nélküli panelban nem a legoptimálisabb választás.
2016. febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Az eldobható lényegesen kevesebb macera.
2016. febr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

az eldobható kevesebb macera...viszont drágább (bár nem sokkal a vízdíj energia díj mellett), és szennyezi a környezetet. De nekem az annyival több macera, mint amit a mosható jelent, megéri azt a pár ezer forintot.

Most nem számolom ki, de szerintem 2-3 ezer ft megtakarítás lehet havonta...ugyanakkor rengeteg munka az áztatás, öblítés, a gyerek a pelenkázón, nem tudod hova tedd, nyakig kakis leszel, szagolni egész nap stb...

2016. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt használtam/használom, nem vagyok elvakult egyik irányba sem.


Nekem egyértelműen kevesebb macera az eldobható, viszont sokkal több személyesség, öröm van a moshatóban, szép a szemnek, kellemes a bőrnek, én ráadásul hajtogatós textilt használok, tehát az tényleg igényel kis többletidőt, és kakifogó papír ide vagy oda, egy nagy adagnál pl. totyogó korban nem egyszer kell azért kakit mosni belőle.


De...... a nagyfiam után évekkel elővenni a ragyogó fehér, tiszta, puha pelusokat, és behajtogatni őket újszülött méretűre, bekészíteni őket a pelenkázó komód fiókjába _nekem_ olyan élmények, emlékek, szívet simogató érzések keveréke, amit az eldobható nem tud megadni.


Praktikum szempontjából: nekünk lényegesen kevesebb kakis vagy pisis kiázás, baleset volt moshatóval, mint eldobhatóval.


Anyagi szempontból: egy gyerekre nem biztos, hogy annyival olcsóbb a mosható, főleg, ha puccosabb, márkásabb és új pelusokat vesz valaki, de ha több gyerek is tudja használni, akkor mindenképpen olcsóbb így.

2016. febr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

azért az említett, tippelt havi cca 3ezer ft megtakarítás átszámolva a 3 évre az majd kb 100ezer forint.


mi is vegyesbe használtuk anno, pont spórolás miatt. amikor pl kaki miatt fürdés előtt 1-2 órával pelust kellett cserélni, vagy amikor egyéb ok miatt tudtam, hogy csak max 1-2 órát lesz rajta a pelenka, akkor moshatót adtam rá. mert azért 1 pisiért kidobni egy pelenkát, az eléggé luxus.

2016. febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

mondjuk a havi 30 ezer forint az nem évi 100.000 Ft hanem hanem 36.000 Ft...

és nekem ennyit megér az eldobható pelenka (nem kell ész nélkül egy pisivel kidobni) Ennyi erővel akkor ne költs üdítőre, mert az is évi 40.000 Ft vagy ne költsön apuka sörre, mert az is évi ennyi...

tény, drágább az eldobható, de a kérdező kényelmet kérdezte, akkor egyértelműen az eldobható az egyszerűbb.....amúgy meg aki gyereket vállal, és nincs havi 8000 ft-ja pelenkára...na.

2016. febr. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
ja, bocs 3 évre számoltad...mindegy, a mondandóm ugyanaz. szerencsére telik rá...ha választanom kéne hogy a gyereknek a friss zöldséget/gyümölcsöt veszem e meg vagy az eldobható pelenkát, húznék pelenkát mosni. De gondolom a kérdezőnél erről nincs szó.
2016. febr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
ész nélkül 1 pisivel kidobni? de basszu, ha megfürdetem, nem adom rá vissza a pisis pelenkát! még akkor csam, ha csak 1 pisi van benne.
2016. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
egyébként nem költök üdítőre évi 40000-et. szerintem 4ezret sem :o
2016. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

jó, nyilván van amire költesz annyit pedig nem fontos...most ne ezen mócsingoskodj.


egyébként meg én úgy osztottam be a pelenkázási időpontokat, hogy kb. vacsi előtt 3 órával cserélek utoljára, így tiszta pisi fürdetésre, és örömmel adom rá éjjelre a tisztát...szerintem ez egy elég hülye indok amit írsz, sok érvet tudnék az eldobható pelenka ellen, de azért maradjunk már a realitás szintjén...talán heti egyszer, ha úgy megy pelus a kukába nálam, hogy nem volt teljesen tele...nem kell óránként pelenkázni és kész...ha érzem hogy tele van, kicserélem. Ilyen egyszerű...szóval azért reálisan ne hogy már vitassuk az eldobható kényelmességét :) még akkor sem ha moshatót használunk.

Én is szeretem a főzeléket, de attól még nem vitatom, hogy a rántotthús-sültkrumpli párosításnál nincs jobb :)

2016. febr. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!