Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba hypotóniásan...

Ha egy baba hypotóniásan születik, arra azt mondják, hogy beteg, sérült?

Figyelt kérdés

A Dévényes gyógytornász azt mondja, hogy ez csak egy állapot, amin segítenek.

De ha öt hós korig nem kezelik, nem gyógyítható, hanem csak javítható.

EZ MIT JELENT???

LESZNEK MARADVÁNYTÜNETEK???


2010. márc. 29. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. A hypotónia csak egy állapot, egy csökkent izomtónus, petyhüdtebb állapot, amin lehet segíteni.


Vannak sérült gyerekek, akiknek a betegségének az egyik tünete lehet a hypotónia, de ez egészen más tészta.


Az a fajta hypotónia nem betegség, nem kell gyógyítani, hanem javítani kell az izomtónuson, ez a gyógytornász feladata.

2010. márc. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kifejezett hypotónia idegrendszeri betegség.

Neurológushoz is szokták küldeni a babát, ha ez gyanús.


Egyébként meg nem több, mint gyenge izomzat.

Nyaki és comb hypotónia is volt a babámnak.

Hasonfekve kellett többet lennie, eleinte nem akarta emelni a fejét, majd az orthopédián a comb-izomzatát mondták, de ez mind arra vezethető vissza, hogy hatalmas súllyal született (4450) én meg nagyon kis picike, törékeny vagyok, és alig fért el bennem.

Aztán csak otthon tornáztattuk és 8 hósan felállt.

11 hósan egyedül ment.

2010. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én babám nyaki hypotóniával született. Hosszú faros baba volt, és mivel nem fért el, így a nyaka látta kárát. 1 hónaposan ölben már egyedül tartotta a fejét, 3 hónapos korára tökéletesen rendbe jött, pedig nem hordtam gyógytornára, hanem én tornáztattam itthon, természetesen a doki mutatta meg, hogy hogyan.
2010. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányomnál 10 hetesen állapítottak meg generalizált hypotóniát, de soha egy orvos vagy gyógytornász sem nevezte sérültnek vagy betegnek. Dévényre jártunk, most 11 hós és rendbejött.

Viszont én láttam 5 éves hypotón kislányt, aki nem volt kezelve, vélhetően szülői hanyagság miatt. Nem részletezném... :(

2010. márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!