Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hová utaznátok 5 hónapos...

Hová utaznátok 5 hónapos babátokkal a nyáron? Tengerre, városnézős útra, vagy hegyekbe?

Figyelt kérdés

A nyaraláson agyalunk a férjemmel, és persze előre nem tudjuk, a gyerek milyen természetű lesz, de szeretnénk vele nyaralni menni.


Terhességem alatt voltunk Máltán és sok csecsemő volt a tengernél, nagyik is voltak az emberekkel (a szüleim erre nyitottak, 60 évesek, mozgékonyak), tök szimpi volt. Ez repcsis út.


De gondolkodunk azon is, hogy csak elugranánk Bécsbe pár napra, de az városnézős, parkban ücsörgős lenne. Ez railjet út.


A szüleim mondták Erdélyt is, oda is jönnének velünk, ott a hegyek között pihenős, fürdőzős, templomnézős nyaralás lenne. Persze, minden szálloda bababarát, ahová mennénk.:) Ez autóval, helyismerettel.


Aki volt 5 hónapossal nyaralni, merre mentetek? Milyen volt? Mit tudtok tanácsolni nekünk?



2016. febr. 9. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
5 hónapos babával egyik helyre sem. Nekik még ezek közül egyik sem élmény.
2016. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén! Belföldre wellness szállodába, vízpart mellé. Mi nagyon menősek voltunk a gyerekek előtt, de amikor megszületett az első, akkor rájöttünk,hogy neki egy jó pár évig tök mindegy,hogy a Balaton parton homokozik, vagy a tengerparton, vagy,hogy a szálloda medencéjében pancsol vagy a tengerben. Az meg,hogy azért húzzuk-vonjuk min. két éves koráig, hogy nekünk jó legyen, hát az annyira nem vonzott. Így még két éves koráig a Nagynak, kizárólag belföldön, szállodában nyaraltunk. Ha netán esett, vagy hidegebb volt, akkor is tudott pancsolni.

Barátnőmék elindultak a 8 hónapos babájukkal Horvátba autóval, visszafelé azt mondta,hogy nem volt rossz, de még egyszer nem indulna el. A Kicsi nem aludt végig, ahogy mindenki gondolná, óránként meg kellett állni, nyűgös volt, hátsó ülésen kellett pelust cserélni,ami szintén "kényelmes", elromlott az autós tápszermelegítő, így benzinkúton kellett kuncsorogni,hogy melegítsenek vizet. Amikor odaértek 3 napig esett, és mivel apartman voltak, ahol nem volt medence, így majdnem végigcsücsülték a szobában az első 3 napot. Mert nyilván, ha petyereg az eső, ha nincs gyerek, akkor a felnőtt még mondjuk elindul várost nézni. De nyilván gyerekkel nem igazán.

2016. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
1: nem muszáj ezek közül, várok új javaslatokat is. belföldön nem nagyon szoktunk mozogni (Budapest természeti és kulturális adottságait sem tudja az ember kihasználni évek alatt sem:)), de ha tudtok jó tippet, szívesen fogadom!
2016. febr. 9. 11:04
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 7 hónapos volt a nagyobb, amikor először nyaraltunk vele. Belföldön, bababarát szállodában. Nem neki, inkább nekem volt szükségem arra, hogy kimozduljunk itthonról egy kicsit. Én a második verziót választanám. Ha belegondolsz mennyi cucc kell, nekem a repülőút kicsit ijesztő.
2016. febr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

Mi is 7 hónapossal voltunk először - így jött ki.

Teljesen jól elvolt. Omisban voltunk. Az utat végigaludta, nap közben meg sokat sétáltunk, amikor aludt, akkor mi párommal elmentnünk sétálni v strandra. Mi is nagyszülőkkel voltunk.

Bécset kilőném. Csodaszép, de hát nem tudom... szerintem az csak békés gyerekkel jó, mert ha bömbölés van...? Sétálgatást nem tudom mennyire élvezné, max ha aludna , mert 5 hónaposan sport részbe sem tudod rakni, nem fog kilátni. :/

Tengerparton valóban sok a csecsemő. Én oda vinném. Ott lehet pancsolni, sétálni, ücsörögni.

Én vagy Máltát v Erdélyt választanám.

2016. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Azért pontoztatok le, mert azt írtam, hogy egy 5 hónapos babának egyik sem élmény? Hát, gratulálok! Mert szerintetek egy ilyen pici baba melyiket élvezi a repülést, a városnézést vagy a tengerpartot?

A kettesnek van igaza. Felesleges utaztatni messzire, belföldi szálloda, ahol nyugodtan tud aludni jó levegőn lenni.

2016. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy öt hónapos még nem igazán pancsol, nem ül, max. forog, fekszik a hátán vagy a hasán... a kockázat napégésre, napszúrásra vízparton még napvédővel is nagyobb. Nem élvezné jobban, mintha a kertbe tennéd ki, csak nagyobb aggodalmat generálna.
2016. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem válasszátok azt, ahova Ti szívesen mennétek. Mert a baba még tényleg nem értékeli se a tengerpartot, se a hegyeket. Mi 3 és 1 éves gyerekkel, nagyszülőkkel voltunk tengernél, egynapos repülőúttal. 4 éves, 2 éves és 9 hónapossal egy hetet a Balatonnál, amiből 3-4 napot szakadt az eső, de attól nem csücsültünk otthon, csak feltettük az esővédőt a babakocsira, meg az esőkabátot a gyerekekre. Ha Ti menősök vagytok, nyugodtan maradjatok azok gyerekkel is, nem baj, ha a gyerek ebbe nő bele. Szüleim is mindig sokat jártak mindenfelé, és minket is vittek kicsi korunktól.

Arra figyeljetek az utazás megszervezésénél, hogy a gyereknek is legyen lehetősége kicsit szabadon lenni, akár a tengerparton, akár egy parkban pokrócon, akár a szálloda játszóhelyiségében.

2016. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Mi júniusra tervezzük a nyaralast, akkor a fiam 7 hónapos lesz. Tisza tóra, nekünk az 1 óra kocsival. Hogy mit szól hozzá, nem tudom még, de se tengert, se városnézést nem javaslok. Az neki tényleg nem lenne jó. Bár mi nem vagyunk nagy vilagjárók, így csak közelben mozgunk biztonságosan.
2016. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok a Tiszánál sok az iszap, azzal nagyon jó játszani, gyerekként minden évben ott voltunk. Árnyék van bőven, kisbabásokat is nem egyet láttunk régen is. Bár gondolom nektek a Tisza elég proli, de hidd el, 5 honaposnak majdnem mindegy.
2016. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!