Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hová utaznátok 5 hónapos...

Hová utaznátok 5 hónapos babátokkal a nyáron? Tengerre, városnézős útra, vagy hegyekbe?

Figyelt kérdés

A nyaraláson agyalunk a férjemmel, és persze előre nem tudjuk, a gyerek milyen természetű lesz, de szeretnénk vele nyaralni menni.


Terhességem alatt voltunk Máltán és sok csecsemő volt a tengernél, nagyik is voltak az emberekkel (a szüleim erre nyitottak, 60 évesek, mozgékonyak), tök szimpi volt. Ez repcsis út.


De gondolkodunk azon is, hogy csak elugranánk Bécsbe pár napra, de az városnézős, parkban ücsörgős lenne. Ez railjet út.


A szüleim mondták Erdélyt is, oda is jönnének velünk, ott a hegyek között pihenős, fürdőzős, templomnézős nyaralás lenne. Persze, minden szálloda bababarát, ahová mennénk.:) Ez autóval, helyismerettel.


Aki volt 5 hónapossal nyaralni, merre mentetek? Milyen volt? Mit tudtok tanácsolni nekünk?



2016. febr. 9. 10:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%

6 hónapossal voltunk tengernél, és ő bizony élvezte. Igaz, 4 hós kortól járt babaúszásra, így a mai napig (9 éves jelenleg) vízmániás. Igaz, kicsit furán néztek ránk, hogy a 6 hónapos baba a víz alatt úszkál, de neki tetszett... a parton is szépen eljátszott.

Sétálni nem nagyon lehetett vele, a városnézést így hanyagoltuk ebben a korban.

2016. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Annyi gyönyörű hely van Magyarország határain belül, biztos, hogy belföldi nyaralást választanék.

Nem egy ismerősnek lett egy rémálom az egész nyaralásuk pici gyerekkel, mert szinte tuti, hogy a kicsinek megérkezést követően 3 órával, de legkésőbb másnap megy fel a láza, vagy kezd fájni a füle, torka, vagy kezd el fosni és fájni a hasa, jönnek ki rajta bizonytalan eredetű kiütések, pöttyök, stb.

Halasszátok inkább jövő nyárra Máltát, Erdélyt, Bécset.

2016. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
48%

Mi is pont ezen agyalunk most. A napokban érkezik a baba, már nagyon izgulok. Mi eddig minden évben 3 hetet Ásiában vagy Amerikában nyaraltunk, de idén természetesen ez kimarad.

Nyárra kb fél éves lesz a baba, egy párhetes balcsis nyaralást tervezünk mind a 4 nagyszülövel appartmanházban, egy kis vitorlázással. 7-8 hónapos korában meg megpróbálnánk valami európai nagyvárosba menni 4-5 napra csak 3-asban, hogy kipróbáljuk, hogy boldogulunk.

2016. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Bár gondolom nektek a Tisza elég proli, de hidd el, 5 honaposnak majdnem mindegy."


Dehogyis, miért? Hogyan lenne proli egy holtág, egy tó vagy folyó? (nem tudom, a Tisza alatt melyiket érted most épp).


Málta nagyon jó hely, de jó hely Kassa és Visegrád is, ezt így nem lehet rangsorolni szerintem.

2016. febr. 9. 13:30
 15/18 anonim ***** válasza:
61%
Én is pont Máltán voltam terhesen. :) 5 hónapos korában voltunk a Tisza-tónál, azt szerette, illetve a szlovák Paradicsomban voltunk, ott magamra kötöttem, kicsit tudtunk így túrázgatni, jókat aludt a friss hegyi levegőn. Egyedül a hosszú autóút, ami nagyon nem jött be Neki, de az még most sem a kedvence, max. 10 percet bír ki.
2016. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
85%

Amikor 5 hónapos volt a nagyobbik fiam, mi nyertünk egy wellness hétvégét Hévízre egy 5 csillagos szállodába :)

Nagyon jó volt, mert "szinte" semmit sem kellett vinni, mindent adtak a szállodában és mivel még csak szoptattam, így a kajával sem volt gond.

Sokat sétáltunk, jókat kajáltunk, amíg a fiam nagyokat aludt a babakocsiban és voltunk wellnesselni, de ez persze nem volt ugyanolyan, mint baba nélkül, mármint felváltva úszni, szaunázni stb.

Szóval szerintem ilyen pici babával akkor jó, ha:

- nem kell sokat utazni,

- nem kell sok mindent magatokkal vinni,

- nem zsúfolt, nyugodt sétára alkalmas helyre mentek,

- és esetleg magatokkal visztek valakit, hogy kettesben is el tudjatok tölteni egy kis időt.

2016. febr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

tengerhez mennék és megyünk is. Igaz, akkor már 8 hónapos lesz a kisebb, 26 hónapos a nagyobb.

Én utálom a babakocsit sokáig használni és csak úgy tudok velük egyelőre pihenni, hogy fix helyen vagyunk, tehát tengerpart.

Amikor a nagyobb volt baba, akkor mentem vele túrázni is, de minden nap megtervezni, pakolni, kaját rendezni (enyémek tápszeresek) sok volt.

Mi megyünk 2 hetes koruk óta a Balatonhoz, ott elhúzgálom őket termosszal hidegélelemmel havonta is, de nem mennék városnézős, túrás aktív pihenésre, ameddig cipelni kell őket - hulla vagyok így is a végére. Menjetek repülővel tengerparti apartmanba szerintem.

2016. febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Pont most jöttünk haza Erdélyből a 6 hónaposunkkal..Hát nagyon jó volt..:)..Voltunk szánkózni, meg kirándulni, nézelődtünk a sok gyönyörűséges helyen..A babának ott jó ahol a szülei vannak hidd el..Szóval én is önző dolognak tartottam hogy elrángatjuk, de jó döntés volt..Ráadásul igazából jó ha szokja, mert elég nehéz ha utál az autóba, a mienk is ordított eleinte..Még a városba sem tudtunk kiborulás nélkül bemenni..Aztán fokozatosan mentünk egyre messzebb,és az Erdélyi 7 órás utat végig bírta..Vagy aludt, vagy játszott, vagy nézelődött..Nyáron Montenegróba megyünk, akkor már majd egy éves lesz..Kicsit félek tőle, de bízom megint a jó szerencsében..Ne feledd..A Babának ott a legjobb ahol Ti vagytok..:)

2016. febr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!