Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden kislány ilyen?

Minden kislány ilyen?

Figyelt kérdés
Ok, tudom nem vagyunk egyformák, de most született a második gyerekem, aki lány lett, az első fiú. Van a rokonságan több kislány, mindegyik eszméletlen hisztis volt 3 éves kora körül és van egy aki kifejezetten elrettent a lányos anyaságtól. Állandóan visítva beszél és vinnyog, nagyon hangos. Mindig. Nem beszélget normálisan csak affektálva, nyavajogva. Ez nemek közti különbség vagy van olyan kislány aki nem ilyen? Ja és egész nap megy a mese (minimax) háttérben. Vagy laptopon az ő korának megfelelő mesék. Na ez a másik amit az elsővel sem bírtam és most sem tudnék csinálni. A bugyuta meséket halgatni 0-2en mert ha nem az megy ordít. Lehet régen volt kicsi a fiam, de most úgy érzem ha ilyen lesz a lányom nem fogom bírni a gyűrődést.
2016. febr. 10. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te is tudod, hogy ez nevelési hiba a kiscsajnál. Miért, szerinted genetilailag kódolva van az a "nemi tulajdonság", hogy ha kikapcsolják a minimaxot, akkor ordít a gyerek?

Nekem is van fiam is, lányom is, és állítom, a fiam többet nyávog, mint a lányom ilyen idős korában. :)

2016. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát az én lányom sose nyávogott, nem is affektált. Mostanában (9 éves) kezdett el kissé affektálni, gondolom, a suliból hozza, de csak átmeneti volt szerencsére.
2016. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Valahogy így gondolom én is, de nem voltam iztos benne, azt hittem a nyávogó beszéd nagyon jellemző majdnem általános a környezetemben lévő példák miatt (nyilván nem a minimax miatti ordításra gondoltam, ez az akaratosságra vonatkoztatva írtam)

Köszönöm a válaszokat és remélem írtok még ellenpéldákat!

2016. febr. 10. 17:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Két lányom van. Az egyik olyan, amilyet leírtál, vinnyog és hangos. Volt, hogy földre vetette magát a boltban, és képes fél órát sírni, ha nem kapcsolok neki mesét (más kérdés, hogy engem nem hat meg). A másik lányom meg a fiam nem ilyen. Nővéremnek viszont a kisfia a vinnyogós és hisztis, a kislánya viszont nem az. Szerintem elsősorban a gyerek természetén múlik, nem a nemén.
2016. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

az én lányom egy tünemény. Igaz még csak 1,5 éves de nagyon nyugodt, szinte sosem hisztizik persze jöhet még kutyára kamion. Viszont van két lány unokatesója és ők is nagyon jó gyerekek, egyáltalán nem visítoznak vagy affektálnak...persze este felé ha már fáradtak (3,5 és 5 évesek) akkor megy a hülyülés mert már nehezebben koncentrálnak de hát gyerekek...két lány, és persze vihognak ezen azon de egyáltalán nem vészes...a fiatalabbik kicsit hisztis és még szopja az ujját, de ez szintén nevelési hiba, nem általánosítanék hogy ilyenek a lányok.


Az orvosi rendelőben én meg kimondottan attól vagyok rosszul amikor 3-5 év forma fiúk összekerülnek, és fitogtatják melyiküknek miből van jobb melyikük erősebb elveszik egymás játékát, aztán meg sírva fakadnak a doktornénitől...na bumm :) gyerekek. Lánynak is fiúnak is van előnye hátránya.

2016. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem fiam és lányomnis van, és bizony a kislány elképesztő rinyagép. :) Olyan tenyérbemászó visítást tud lerendezni, ha valami nem a szája íze szerint alakul, amilyet a bátyja soha nem produkált. Viszont emellett egy rendkívül bújós, szeretetreméltó kis tündér, egész máshogy aranyos, mint a fiam.
2016. febr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem úgy tűnt, ha nem hisztisek, akkor meg cukormáz tünci csendes kis illemtudó kisokosok. (szintén orvosi rendelős tapasztalat)
2016. febr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Remélem,nem!! 2 fiam utàn most lányom született. Hát... már most látom a különbséget. :O

A hiszti sztem mindkét nemre jellemző. Az affektálás, nyávogás viszont nevelés lehet. Legalábbis bízom benne, mert nem szeretném,ha olyan tenyérbemászóan nyafka lenne a lányom. :( Szerintem sokat számít az,hogy hogyan állnak hozzá... nem kell habos-babos rózsaszín bazárimajmot csinálni belőlük. Legyen kislányos,persze. De norm.kereteken belül. Mind külsőleg, mind belsőleg. ;)

2016. febr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyilván nevelés kérdése is! Az én lánom is szokott mesét nézni, de nem vinnyog, hisztizik ha naincs bekapcsolva a tv, el foglalja magát mással, vagy velem.

Szokott hisztizni az igaz, vannak hiszti rohamai ami akár 20 percig is eltarthat, de mivel nem engedek neki, inkább végig hallgatom a hisztijét, egyre rövidebb ideig tart ez a "roham" mert tudja hogy úgy se ér el vele semmit. Nem beszél visítva, kiabálni szokott, örömében, játék közben, de azt szerintem a fiúk is szoktak.

Igazából nekem szót fogad, simán be tudok vele menni egy boltba, vagy akárhova, fogja a kezem, vagy ül a bevásárló kocsiba, úgy kezdjük a vásárlást hogy egy valamit kap, és akkor szépen kivárja amíg mindent megveszünk és fizetünk, mivel az apja mindent megenged neki, nála nincsenek határok, ezért vele hisztis, akaratos, rossz ha boltba vagy akárhova megünk.

Szóval az a rokon kislány rossz nevelést kap, azért ilyen, ha fiú lenne akkor is ilyen lenne hidd el.

2016. febr. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugyan még csak 2 éves a lányom, de nincsen nyafogás, affektálás. Viháncolni persze szokott, amikor birkózunk, de hát ki nem?! :) Tehát teljesen értelmes, okos, normális kislány, aki gyerekként viselkedik.


Ami a meséket illeti. Laptop, telefon, tv nélkül lett nevelve és nem is hiányolja. Mesét persze nagyon ritkán néz (heti-kétheti 1*), de ezt is mi rakjuk be neki, magától nem kérné. Meseolvasás szokott menni ehelyett.


Ha pedig meglátja a laptopot az ölemben, akkor félre akarja rakni azért, hogy inkább vele foglalkozzak. Vagy ha megy a tv, mert nézek valami főzős műsort, és ő épp nem a délutáni alváson van, akkor kb 20 perc után nyúl a távirányító után, hogy átkapcsolja, mert zenét akar hallgatni és táncolni.


A tv tehát egész sokat megy, de csak a fekete kép van, meg a Jazzy és a Pöttömrádió. :)


Szóval ne aggódj..abszolút nevelés kérdése. Van egy alap mentalitása, habitusa a gyereknek, de nem lesz kötelező érvényűen hisztis, kezelhetetlen a lány.

2016. febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!