Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebből lesz a kúszás? Hason...

Ebből lesz a kúszás? Hason feltolja magát a két kezével, a csípőjét is megemeli picit és jobbra-balra dölöngél és a lábait is húzza két oldalt felváltva.

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám. Ebből lesz a kúszás? És ha már ezt csinálja, akkor másnál mennyi idő volt míg elkezdett haladni?
2010. márc. 30. 15:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Forogni már forog de ez új, eddig csak feltolta magát és nézelődött.
2010. márc. 30. 15:32
 2/9 anonim ***** válasza:
igen,és napok kérdése hogy haladjon is. Ha most ilyen ügyes,jövőhónapban már mászni fog. -Nálunk legalábbis így volt az első lányunknál:4 hósan legurúlt az ágyról,6hósan kúszott,7hósan mászott,8.hó vége előtt 1 héttel kapaszkodva felállt,9 hósan a bútorokba kapaszkodva ment.
2010. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Annyira édi ilyenkor, kíváncsi leszek mikor fog haladni is vele! De akkor már hamarosan!

Köszi a választ!!!

2010. márc. 30. 15:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Szeretem, mikor a gyorsan felálldogáló babák anyukái alapnak veszi az ő bébije fejlődési ütemét.. nem cseszegetlek kicsit sem! és ne hari ha úgy jött ki!!


ezt most csak azért írom, mert utána ez a kedves kérdező aggódva teszi majd fel a következő kérdést ide, hogy:

9 hónapos a babám, de még nem álldogál, hova vigyem gyorsan orvoshoz? Normális ez? aggódom nagyon, segítsetek!


Meg a játszótéren is olyan flegmán lekezelően mesélik, hogy 12 hónaposan egyedül járkál a gyerek, miközben a mindjárt 14 hós fiam a kezembe kapaszkodik.. szarul esik ez a stílus, és nem azért, mert félek, hogy a fiam le van maradva, ő olyan mint én voltam:)


Szóval van olyan bébi, aki kihagyja a kúszást, és mászik.. Aztán valaki a kúszás helyett forogva éri el a helyet amit akar.. Van aki a mászást hagyja ki és kúszással odaér ahova tud kapaszkodni és feláll.. az én fiam 8 hónaposan felállt pl, de most mindjárt 14 hónapos, és egyedül még nem jár, csak kapaszkodva.. pár napja látom, hogy kevéske lépéseket egyik helytől a másikhoz megtesz, de ha kicsivel nagyobb a táv, inkább mászik..


Minden gyereknek más a fejlődési üteme! a lényeg, hogy 15 hónapos korára azért már járjon egyedül. Öcsém 10 hónaposan járt, én 14! (öcsém nem tud táncolni, falába van, én táncművészetit végeztem..) Unokatesóm kisfia 15 hónapos kora óta jár egyedül, most kb 2 éves.


szóval senkit ne vegyél alapul, azt figyeld, hogy rendesen fejlődik e a bébid:)

2010. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az első válaszadó vagyok


Az első szülöttünk volt ilyen ügyes!

Van ellen példám is!

A második lányunk,aki 2-án lesz 9 hónapos. Na,az egy lusta kis valami! Forogni csak 6 hónaposan kezdett. (nem vittem kétségbe esetten orvoshoz!)

Most lassan 9 hónaposan konkrétan nem csinál semmit,a forgásnál megállt. Sőt! Még inni se iszik,ha nem itatja valaki! Van ilyen,majd eljön az Ő ideje is.

2010. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jól van, akkor nem utálsz:))


én láttam itt néhány kétségbeesett ilyenfajta kérdést, azért írtam mindenképpen amit írtam (a második vagyok egyértelműen)

Néha nagyon be tudják paráztatni egymást a kismamák, szeritnem info hiány miatt- nem feltételezek rosszindulatot, inkább csak az információ hiányát.

2010. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szomorú,hogy sokan "tudatlanok" , legalább azt elolvasák amit a kórházi csomagban kapnak könyvet(szinte az összes kórházban), van benne egy "füzetke" amiben le van írva,hogy a babák átlagosan milyen ütemben fejlődnek. Az is fel van benne tüntetve,hogy "minden baba más..." .Egyéb irán nincs okom haragudni Rád,tökéletesen igazad van.
2010. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Örülök hogy nem veszekedtek.

Természetesen én is tisztában vagyok vele, hogy minden baba más. Nem is akartam ráhúzni az én babámra másik babának a fejlődési ütemét.

Csak arra voltam kíváncsi, hogy ebből a fajta mozgásból lesz-e a kúszás, vagy más. És hogy amikor ezt csinálta más babája, akkor Nekik ebből mikor lett kúszás (vagy bármi féle haladás).

Köszönöm a válaszokat!

2010. márc. 30. 16:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Velem nehéz:) no de nézd mit találtam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


:)))


nyugtassuk meg:)))

2010. márc. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!