Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött osztályon nem...

Újszülött osztályon nem tudtak a babámnak kimutatni a hallástevékenységet?

Figyelt kérdés

37.hétre született, rettenetesen magzatmázas volt.


Mindhárom nap próbálták a hallását megvizsgálni, de nem tudtak kimutatni semmilyen hallástevékenységet :(


Azt mondták, hogy előfordulhat, hogy tele van a füle még magzatmázzal és, hogy picike is még ugye...


5 hét múlva kontroll...próbáltunk kanalat leejteni mellette de nem rezzent össze :( Illetve ha a bal füle szabad akkor minimálisan megrezzenti a kezét, de ha a bal fülén fekszik akkor semmi....


Volt valaki akinek a babájánál hasonlóan nem tudták vizsgálni a hallását és a későbbiekben kiderült, hogy nincs baj?


2016. febr. 16. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így jártunk. A kórházban nem tudták mérni, mert magzatmázas volt a füle. Mondjuk én itthon nem tesztelgettem, mert nekem azt mondták ez nagyon gyakiri. 6 hetesen hívtak vissza hallásvizsgálatra, tökéletes lett.
2016. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 36. hétre született, korababa volt, mondjuk a súlya alapján nem, mert 3.5 kg volt. Szerintem az, hogy a 37. hétre született nem hozható összefüggésbe azzal, hogy esetleg baj lehet a hallásával.
2016. febr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
...azzal nem is...azzal hozták összefüggésbe, hogy a 37. héten még nem szívódott fel a magzatmáz jó része a pocakban és tiszta maszat volt ezért...fülében is lehet még belőle
2016. febr. 16. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak újszülöttként nem nézték, 6 hetesen voltunk, ott nem mutaott a gép hallást, majd egy hét múlva sem, majd közölték, hogy bocsi, tönkrement a gép, lehet egy hét, lehet több hónap mire megjavítják... a gyerekorvos türelemre intett, azt mondta, hogy szerinte minden ok, hiába mondtam, hogy állandóan húzgálja a fülét (ekkor már kb 4 hónapos volt)... én otthon persze állandóan, már kb mániákusan tesztelgettem, hol felfigyelt a zajra, hol nem, gagyogni se nagyon gagyogott... aztán meguntam, dokit váltottam, aki belenézett a fülébe és mondta, hogy egyáltalán nem lát be, annyira tele van a születése óta gyűlő trutyival, nem indult meg nála az öntisztulás, én meg nyilván csak a kagylót törölgettem neki minden fürdésnél, a hallójáratba sohasem nyúltam (nem is szabad).

Na aztán kimosták neki, döbbenetes mennyiságű kaki jött ki és mint akinek kinyílt a világ, elkezdett rengeteget gagyogni, "beszélni" és a fülhúzogatás is abbamaradt...

Bocsi, hogy hosszú lett, csak megnyugtatásként gondoltam megosztom veled a mi történetünket.

2016. febr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!