Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba cumiját és üvegeit...

A baba cumiját és üvegeit hogy fertőtlenítsem kifőzéssel? Hideg vízbe tegyem már bele, és úgy forraljam fel, vagy pedig forrásban lévő vízbe tegyem? És hány percig kell főzni?

Figyelt kérdés
Bocsi, hogy ilyeneket kérdezek, de teljesen kezdő kismama vagyok.
2010. márc. 31. 08:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Én hidegbe tettem, és forrástól számolva 5 percig "főztem".
2010. márc. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hideg vizbe tedd ésegyütt melegedjen fel a vizzel. Kb 5 percet javasolnak forrás után. Részemről, ha van rá lehetőséged akkor inkább a mikros sterilizálot használd... bár erre is lehet biztos negetivumokat mondani, de nekem bevállt és sokkal könnyebb és gyorsabb..
2010. márc. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha az edényben való kifőzés mellett maradsz a fertőtlenítendő dolgokat kösd bele 1 textil pelusba és így rakd a vízbe.Így nem fognak a víz felszínén lebegni a kisebb alkatrészek.
2010. márc. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinem is egyszerűbb egy mikrós sterilizáló. 3000 ft-ért már lehet venni. Csak belepakolsz, 5 perc a mikróban, és viszonthallásra. (B)
2010. márc. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha felforrt a víz akkor tedd bele. Bár mindegy is. Én hidegfertőtlenítőt használok. Chicco. 20 percig kell a dolgokat benne áztatni és megöl minden baktériumot. Kényelmesebb, és akár felhasználásig is benne ázhat a cumisüveg vagy...
2010. márc. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

en avent elektromos sterilizalot hasznalom

nagyon jo, bele kell tenni a hideg vizet, meg a cumisuveget daranjaira szedve es kb 6 perc alatt le is sterilizalja es 8 oran keresztul sterilen tartja ha nem nyitod ki. van rajta hosszu funkcio az 24 oran keresztul tartja sterilen. nekem nagyon bevalt csomo idot lehet megtakaritani. es nem annyira draga.

2010. márc. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A vízbe érdemes kis ecetet tenni, hogy semmi e legyen vízköves. Forrástól számított 5 perc kell.

A mikrós sterilizáló tényleg kényelmesebb, én is azt használom.

2010. márc. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3. Én 2 éve a Rossmann-ban vettem pont olyan kinézetű és paraméterű elektromos sterilizálót,mint az Avent csak nincs neve,2800 ft-ért.
2010. márc. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 8:37-eshez!

Ha "főzök", akkor én forrásban lévő vízbe teszem a dolgokat. De én is inkább a chicco fertőtlenítő folyadékot használom. 2.5 liter vízbe kell egy kupaknyi, az 24 óráig felhasználható. Áznak benne a dolgok, utána leöblíted, és kész is. Nálam a főzés során mindig foltosak az üvegek. Nekem ez a legkényelmesebb módszer.

2010. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!