Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyás baba mellől hogyan...

Anyás baba mellől hogyan mentél vissza dolgozni?

Figyelt kérdés
Kislányom tavasszal lesz 1 éves és sajnos nem állunk jól anyagilag.Munkáltatóm azt mondta, hogy tavasztól szívesen várna vissza 4 órás foglalkoztatásban is. A lányomra addig nagymama tudna vigyázni aki kb. 300m-re lakik a munkahelyemtől.Az egyetlen gondom, hogy nagyon anyás a kislányom, nem nagyon marad meg nélkülem sehol, ezért félek attól, hogy károsan hatna rá egy ilyen korai ,,elválás".Többen mondogatják, hogy azt a pár órát kibírja nélkülem is és hamar hozzászokik majd.Nálatok hogy zajlott a munkához való visszatérés?
2011. nov. 2. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ezt most nem igazán értem... 300 km-re lakik a nagyi aki vigyáz majd rá? Oda vissza húzgálod minden nap a picit vagy Te jársz el 300 km messzire dolgozni?

Amúgy szerintem ő még picike, biztosan "megsínyli" majd, hogy nem leszel vele annyit mint korábban, de túléli, anno fél év után (illetve sok országban még a mai napig is) az anyáknak vissza kell menni dolgozni és azok a gyerekek is felnőnek és szeretik az anyjukat:)

Úgyhogy nyugi, minden rendben lesz!

2011. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor olvastam, hogy 1 év felett már nem okoz semmilyen gondot általánosságban. Összehasonlították azokat akikkel otthon maradt az anyukájuk és azokat akik bölcsibe kerültek.

Reggel vinnéd a mamához és munka után együtt mennétek haza? Egy ismerősömék is így csinálták egyébként, a nagymama vigyázott majd fél évig az unokára, aztán bölcsibe íratták a kislányt most 20 hósan.

2011. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek: 300 méterre :) nem kilométerre :)

Sajnos a muszáj nagy úr, viszont szerintem is csak az első időkben lesz nehéz, ők még könnyen alkalmazkodnak.

2011. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak az első 1-2 hétben lesz sírás, de hozzászokik majd, hogy jössz érte munka után.

Tudom, hogy nem boldogít, de Németországban 1 évig jár a GYED, utána aki rá van kényszerülve annak vissza kell mennie dolgozni.

2011. nov. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is alig múlt 1 éves a lányom mikor visszamentem dolgozni részmunkaidőbe. Mondjuk én először kevesebbet dolgoztam, de nálunk is a nagymama vigyáz rá. Igazából az elején jól bírta, aztán voltak sírósabb időszakok, mikor nehezen engedett el. Most két éves, de már megérti, hogy dolgozni kell. Igazából semmi baja nem lett, kiegyensúlyozott gyerek. Épp ma mondta, hogy ő egy "boldog baba". és tényleg kibírja azt a néhány órát, ne aggódj (persze azért úgyis fogsz egy kicsit), de nem lesz semmi baja. Így meg hogy a nagymama tud rá vigyázni, akit egyébként is ismer és te is, nyugodt lehetsz, hogy jó kezekben van a gyereked.
2011. nov. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

majd most jon az, hogy a nagyi kitalal minden letezo babas elfolaltsagot es csak nezel mennyi mindent tud, mennek majd a terrariumba, az akvariumba, a babamoziba, babszinhazba, odahivjak a kis haverokat babazsurra, csinalnak palacsintat, osszekeverni o is tudja, elmennek babakonyvtarba...es bizony e is leszel felejtve 4 orara, semmi vesz

kezdjetek most, eloszor csak egy kicsit, magyarazd el, hogy most a nagyi vigyaz ra, te imadod it es sokat gondolsz ra de most el kell menned...aztan egyre tobb idore es megszokja

2011. nov. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
meg fogja majd szokni..hidd el..természetes h, anyás mindig te vagy vele..persze mondom én,nekem 2 éves és rajtam lóg mindig..de nekem nem volt lehetőségem 4 órás melóra..szerintem ez is nagy szó a mai világba h., négy órára szívesen visszavesznek...kitartás..
2011. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!