Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gripe Water és Colief csepp...

Gripe Water és Colief csepp adható együtt? Megtörténhet, hogy a Gripe Water köménymag tartalma miatt még erősebb hasfájást csinál? Volt ilyen tapasztalat?

Figyelt kérdés

Úgy értelmezem, hogy a Gripe Water (angolvíz) a szelek távozásában segít, míg a Colief csepp a tej megemésztésében. Sajnos az Infacol nem nagyon vált be, így gondoltam lecserélem angolvízre.

Az angolvíz köménymag olajat tartalmaz, amit teában itthon is javasolnak hasfájás enyhítése céljából, de ismerek olyat akinek ez még erősebb hasfájást csinált.


2016. febr. 19. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a gripe water van mikor rosszul sül el. De nem édeskömény van benne, hanem ánízs meg még egy pár, én adom, most néztem meg, pont az édesköményt nem írja.

Az ánízs és az édeskömény is olyan, hogy van mikor fordítva sül el. A fiamnál az édeskömény ilyen, a mecsek baby sült el fordítva és még jobban fájt a hasa. Abban mindkettő van. Míg a gripe water bevált, tényleg szélhajtó hatású, nem is kicsit.

2016. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként én espumisannal adom együtt, elvileg lehet.
2016. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én úgy tudom, hogy az ánízs és az édeskömény ugyanaz.
2016. febr. 19. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk nálunk semmi sem vált be végig próbáltuk az Angol vizet, Colief csepp (2 hétig valamelyest segített, aztán nem), Infacol-t, Biogaia-t, Espumisant, plusz két fajta tápszer. Tápszerből a Beba Sensitiv-től jobb lett, de teljesen csak 3,5 hónapos korában múlt el. Akkor már kijött a kaki is, meg a puki. De, az Angol víz nálunk ráerősített, még jobban fájt tőle a hasa.

Hát ha ti szerencsésebbek lesztek.

2016. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom valahol azt olvastam nem ugyanaz az kettő de lehet keverem valamivel, viszont a lényegen nem változtat.

Az biztos, hogy a Mecsek baby és a Gripe water mivel több gyógynövényt tartalmaz, lehetséges, hogy valamelyikre nem reagál jól a pici. Ha ugyanaz a kettő akkor nekünk valószínűleg a kamilla lehetett a ludas a mecsek baby-ben viszont a gripe water tényleg bejött. De persze az ánízs is lehet ilyen, sajnos ezt ki kell tapasztalni. Elég sok baba van a közelemben, nekem is ajánlották ezt, rosszat csak interneten olvastam róla.

Elvileg székrekedés esetén csinál több kárt, mint hasznot, sima puffadás esetén jónak kell lennie, nálunk kaki gond nem is volt sosem.

2016. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a Gripe Water nem jött be, pedig nagyon bíztam benne. Azon túl, hogy a babám rettenetesen utálta az ízét, olyanokat bukott tőle, hogy csak néztem, mondhatni, kijött minden, amit szopizott előtte fél órán belül. Először nem gondoltam, hogy ettől lehet. 3x adtam neki összesen, 3x jött vissza az összes kaja fél órán belül, többször nem próbáltam. Espumisan segített végül.
2016. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!