Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kisbabám csak...

13 hónapos kisbabám csak anyatejet kap! Ez miért baj? Mindenki kiakad ezen

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Írd és mondd, nem kap semmi mást, CSAK anyatejet???

Mert később ebből kifolyólag elég komoly vashiány léphet fel nála (hacsak már nem vashiányos vérszegény). Az anyatejes babák vasraktárai 6 hónapos korra kiürülnek!!! Arról nem is beszélve, hogy ha nem adsz neki semmi mást, nagyon meg fogsz vele szenvedni, mert semmit nem fog elfogadni.

2010. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert már nem fedezi a vitamin és ásványi anyag szükségletét kizárólag az anyatej.Szoptathatod akkor is ha kap már mellé főzeléket,gyümölcsöt,tejterméket...
2010. márc. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Már nem elég neki az anyatej tápanyagértéke+muszáj megismertetni a szilárd táplálékkal, hogy kialakuljon időben az ami felbontja.
2010. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert már nem elegendő a tápanyagtartalma az ennyi idős gyermeknek. Vaskészletei is kifogyott már eddigre.

Meg kell(ene) tanulnia rágnia, megismerkedni az ételekkel. Szerintem magaddal is kiszúrsz hosszútávon-válogatós, nemevős lehet igen könnyen.

Tudom, nem ezt a választ vártad, de remélem nem haragszol meg érte.

2010. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, hogy 4-en is ugyanazt írtuk egyszerre.
2010. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem táplálsz hozzá? Hát például a vashiány miatt gáz. De például azért is, mert a fogait semmire nem használja, nem tanul meg darabosabbat, sűrűbbet nyelni. Nem ismeri meg az új ízeket. Azért tök jó, hogy van ennyi tejed, csak kéne azért hozzá kóstoltatni szerintem. Szerinted az miért baj, ha kapna hozzá mást is?
2010. márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért van ez így, mert a folyamatos kínálás ellenére nem fogad el szilárd ételt, akkor rendben van, tovább kell próbálkozni, szép finoman. De ha azért van így, mert nem is kínálod vele, mert így tartod helyesnek vagy csak kényelemből...az gáz. Próbálkozni mindenképp kell, hiszen a mozgásfejlődés miatt is megnövekedik az energia és tápanyagigénye.

Én is szoptatáspárti vagyok, a 18 hós lányom még szopizik, egyéves koráig az anyatejet egészítettem ki naponta 1x majd 2x annyi szilárddal, amennyit elfogadott. Szóval ha nem fogadja el, próbálgasd azért.

2010. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem beszélve, hogy a rágás segíti az arcizmok erősödését, amelynek lényeges szerepe van a beszédfejlődésben is.
2010. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Bocsi nem jól kérdeztem, tehát csk anyatejet és nem tápdzert vagy tejpépet
2010. márc. 31. 14:10
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Jaaaa, így már egészen más a leányzó fekvése! :)

Ezzel semmi gáz, bárcsak én tudnék még szoptatni! De sajnos nekem nem ezt a lapot osztották. :(

Örülj neki, hogy van tejcsid! Addig jó, amíg kapja!(B)

2010. márc. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!