Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak szerintetek?

Mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés
1éves múlt a lányom.Pár napja náthás,láza nincs.Néha köhög,de ez lehet az orrváladéktól van.Remélem nem torokgyulladás!első pár nap vizes nátha volt,most átváltott sárga,sűrűbe.Orrszívot használom.Telefonon beszéltem a háziorvossal,még a nátha kezdetén,azt mondta,ezzel nem kell elvinnem hozzá.Félek,nehogy tüdőgyulladása legyen.Mi annak a tünete?
2016. febr. 22. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Sima tüdőgyulladásnál láz, az atípusos viszont alattomos, mert nincs tünete.
2016. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy 1-es írta, a tüdőgyulladás nem mindig jár lázzal. De gyakori hurutos köhögés és/vagy nehézkes vagy sípoló légzés jelentkezik. Sárgás orrváladékkal viszont el kéne vinni orvoshoz, mert az a bakteriális felülfertőződés tünete, ilyenkor antibakteriális orrcseppet szoktak írni, hogy megelőzzék az arcüreg- és füllgyulladást.
2016. febr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi is most valami ilyesmiben vagyunk.6 hónaposa fiam Tele az orr,köhög lassan egy hete. Aerosolt használok neki+orcsepp,orrszivas,meg IbAlgin hogy ne fájjon a torka..de nincs lázunk és meg nem,vittem orvoshoz. A torok gyulladás lenne akk,szerintem fájna,sirna, nem tudna enni stb..
2016. febr. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, torok gyulladás olvastam tüdőgyulladás helyett.

Egy,ismerősöm egy hónapos babája két oldali tüdőgyulladásban volt de olyan szinten volt rosszul,szegény gyerek. Erősen hörögöt, nehezen vete a levegőt..láza is volt

2016. febr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hívd fel az orvost. Valószínűleg köptetőt fog javasolni, így az orrváladék is könnyebben ürül és a köhögés is felhozza, amit kell. Az orvostól függ, behív-e ilyen esetben.

Ha nagyon aggódsz vidd be, hogy ráhallgasson a tüdejére.

2016. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor ezt csinálom: orrszívás ezerrel, mivel a váladéknak 3 szakasza van a náthában: fehér-zöldes/sárgás-fehér. Orrszívás után nasivin orrspray, illetve sósvízes orrmosás, salvus vizes párásító. Az orvos általában fenistil cseppet ír fel. Köptetőt nem szokott. Vagy egyáltalán semmit. Én inkább csak azért viszem, hogy meghallgassa a tüdejét tiszta-e.


Sajnos a tüdőgyulladást csak ő tudja meghallani, mert ha nincs láz, akkor alig van eltérő tünete a náthánál.

2016. febr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!