Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok az Attila...

Ti mit gondoltok az Attila névről? Tetszik nektek?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert kiderült hogy fiunk lesz és ez a név is felmerült. Csak a páromnak egy problémája van ezzel a névvel hogy mostanába nem sok újjszülött kapja. De nekem ellentétben pont azért tetszik mert nem tömeg név.
2016. febr. 25. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik ez a név, még külföldön is kiejthető és érthető, mégis magyar. Ez jó arra is, ha külföldivel ismerkedik meg itthon, vagy ha kimegy egy konferenciára vagy ha csak úgy kimegy dolgozni felnőttként. Nagyon tetszik. Mi is hasonlót választottunk.:)


Mi veled voltunk ebben a vitában, mi is olyat kerestünk a fiunknak, ami nem top 20-as név 2014-ben, itt meg tudod nézni a listát: [link]


Az Attila egyébként nagyon népszerű még így is, biztosan csak a párod nem ismer ilyen nevű gyerekeket, amúgy vannak, hiszen 26. a listán, sőt, még 2. keresztnévként is sokan adják.


De fontos, hogy olyan nevet válasszatok, ami mindkettőtöknek megfelel és illik a vezetéknévhez! Pl. ha az hosszú, a keresztnév legyen rövid, vagy ne adjon ki együtt csúnya szót az egyik vége a másik elejével, de ezeket nyilván átgondoljátok.:)


Még egy tanácsom van, ami nálunk bevált, fogtuk ezt a listát, egy vasárnap délutáni teával és felolvastuk, és vétóztuk, vagy felírtuk a neveket, aszerint, tetszenek-e vagy nem: [link]


37hkm

2016. febr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép magyar név nekem mindig is tetszett a férjemet is így hívják és a fiút várnánk akkor az Attila nevet adtuk volna de mivel lány így nem ..
2016. febr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én 8 hónapos fiamnak ez a 2. neve. Szóval nekem tetszik. :-)
2016. febr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik, csak azért nem adtuk, mert családban az 5. Attila lenne...ráadásul a 3. ugyanazzal a vezetéknévvel. :D
2016. febr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszik az Attila, csak nálunk is van a közeli családban (így Csongor lesz a fiunk)
2016. febr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aposom neve, ugyhogy hallani sem birom:(
2016. febr. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legkedvesebb fiú nevem. Sajnos nincs fiam, akinek ezt a nevet adhattuk volna mivel 2 kislányom született. Szerintem nagyon szép, tartalmat hordozó, magyar név.
2016. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!