Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy újszülött baba mellett...

Egy újszülött baba mellett hogyan tudod ápolni a házosságod?

Figyelt kérdés
Egy csöppség mellett mennyi idő jut a férjedre egy nap? Mit és hogyan próbáltok megtenni azért, hogy ne távolodjatok el egymástól? Köszönöm a válaszokat.
2016. febr. 25. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Az újszülöttkor hivatalosan 6 hétig tart. Ennyi időt azért a másik pátyolgatása nélkül ki lehet bírni.

Ha valakinek autóbalesete van, akkor is hetekre "kiesik", mégse kell ettől tönkremennie a kapcsolatnak.


No meg elvileg az apa is sokat foglalkozik a gyerekkel, most átmenetileg nagyobb fókuszt kap.

2016. febr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Újszülött mellett szerintem sehogy. Nem egymást pátyolgattuk, hanem a babát. Persze ezt nyilván együtt csináljuk. Nem távolodtunk el egymástól.

Amikor már nagyobb lett, amikor már én is regenerálódtam, amikor már volt egy napirendünk, amikor már jobban aludt, akkor lett több időnk.

Nem nagyon éreztem kettőnk viszonyában változást. Arra volt/van igényük most is, hogy csak kettesben legyünk. Nagyik imádnak vigyázni a gyerekre, ő imád náluk lenni, szóval ez is megoldott.

2016. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ujszülőtt mellett mindkettőnknek a baba a legfontosabb, semmi baja nem lesz a kapcsolatunknak, ha pár hétig, hónapig nem egymással foglalkozunk, hanem a kisbabával. Amúgy szerintem, nincs meghittebb, szebb és összekovácsolóbb annál, mint mikor közösen, együtt gondozzuk a közös gyerekünket.
2016. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amikor a gyerekek lefárasztanak, akkor az apjukra is igaz ez.

Az enyémek már nem újszülöttek, a kisebb 5 hónapos, a nagyobb 20. Mi akkor ápoljuk egymást, ha van hozzá kedvünk. Ez a része most háttérben van, de egyikünk sem hajtja a másikat. Nincs ez megbeszélve, de látom a páromon, hogy ezt maximálisan megérti és max hajnalban ha összetalálkozunk a gyerekek visszaaltatása és a kv között, akkor örülünk egymásnak.

Részemről a házasélet most nem elvárás magammal szemben és vele szemben sem, így meg végülis ez is működik, ebből eddig vita sem volt. A kölykök viszik az energiát rendesen.

2016. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

a lányom körülbelül 6 hetes volt, mikor először alakult úgy az este, hogy nem hajnal 2-kor aludt el..addig kaotikus volt a nap, szoptatás szoptatást követte, ha zuhanyozni el tudtam menni, az már egy jó napnak számított, a férjemmel meg arról szólt a házasságunk, hogy ő hozta amit kértem a boltból, és tette amit kértem :)

de mindezt jó kedvel, örömmel, szóval hogy mennyire távolodsz el, az csak rajtatok múlik, ha előtte is olyan pár voltatok, akik könnyen veszik (együtt) az akadályokat, akkor az újszülött nem fog elhidegíteni. De kevesebb idő volt egymásra, ez tény, talán 8 hetes volt mikor először meg tudtunk együtt nézni este egy filmet, onnantól már minden este elaludt kb 9 körül, és akkor minden este összebújtunk és vagy beszélgettünk vagy néztünk egy filmet (a házasélet nálunk speciális, nem vagyunk túl nagy szexelők, így az még váratott magára)

2016. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerencsém volt, mert császár ellenére nagyon gyorsan ment a felépülés és nyár lévén néhány héttel a szülést követően már mentünk szabadtéri programokra, ami mindkettőnket feltöltött. Emellett jó evő, jó alvó és nyugis babánk volt, szóval tudtunk egymásra energiát fordítani és a 6 hetes kontroll után már újra éltünk házaséletet is.
2016. febr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Császár mellett gyorsan felépültem, viszonylag gyorsan összeszoktunk mint család, de az első 2-3 hónap nem egymás babusgatásárol szólt, hanem a babáéról ha jól emlékszem.


Persze mivel sokat aludt az elején volt idő mindenre (sex, beszélgetés) de nem ezek voltak a fő tevékenységeink....


Mivel ő dolgozott, olyan 2 óra jutott egymásra a napból, most a második gyereknél azon vagyunk, hogy az elsőre is jusson idő :)


Igy is olyan 1-1,5 óra a miénk de ehhez már áldozatot kell hozni, sokáig fenn lenni stb.....

Én itthonról dolgozom is, úgyhogy jelenleg túl élünk, de nem távolodunk mivel ez közös döntés volt, megérti, hogy dolgozom itt a nagyon pici meg a kicsit nagyobb..... tekintettel vagyunk az élethelyzetünkre

2016. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sehogy... a lanyunk 4 hos de meg mindig nincs idonk egymasra.
2016. febr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!