Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » újszülötteknek tényleg adni...

újszülötteknek tényleg adni kell naponta 2dl vizet, az anyatej vagy a tápszer mellett?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Mi? Én még ilyet nem hallottam én szoptatok, de semmit nem adok neki mellé, se víz se tea. Majd később...
2013. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatás mellett szerintem tuti nem. viszont én tápszer mellé itatom mert úgy vettem észre ha nem kapna nem lenne kakija sem.
2013. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Igény szerinti szoptatás mellé semmi nem kell. Az én lányom tápszeres volt és még így sem itattuk, mert nagyon bukós volt és egy kort vizet is kibukott. Az orvos is megmondta, hogy tápszer mellé sem kötelező itatni, ha nincs 40 fok.
2013. jan. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell!Cicit akár óránként vízet nem kell.


Több gyermekes

2013. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy :) Az anyatejet csak felhígítja (ami az emésztés szempontjából nem kívánatos), a tápszert meg amúgyis vízzel készítjük, az sem párolog el belőle...


Nekem sajnos csak a tápszeres etetés adatott meg, de nem itattam egyik gyerekemet sem pluszban. Csak amikor már bejöttek az intenzívebb ízek.

2013. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Nekem azért kellett itatni a babát az anyatej mellett, mert erősen besárgult.

Amúgy normál esetben elég az anyatej is.

A tápszertől viszont köztudottan megszomjaznak a babák.

2013. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!

A tejtermelésnek sem jó ha itatja az ember a babát, ugyanis akkor a pici nem szopizik annyit és vissza esik a termelés.Az anyatej szomjoltó is.Az első pár korty az a szomját oltja (olyan mint amikor mi étkezés előtt iszunk pár kortyot), a többi meg a tápláló tej.

Persze nyáron 40 fokban azért nem árt adni, de ilyenkor télen teljesen felesleges.

2013. jan. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
A cicizés mellé abszolút nem kell. De a tápszeres étkezés mellé szerintem igen.
2013. jan. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
75%
Semelyik mellé nem kell,mert a tápszer is folyadék és felveszi belőlle amire szüksége van,de ha gondolod(nem kell)Forraltvízetr v.babavízet adhatsz neki,de felesleges!!!!!
2013. jan. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!