Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kellenne aludnia egy...

Mennyit kellenne aludnia egy 2hónapos babának? Tudom ez változó, babánként változóak az igények, de mégis?

Figyelt kérdés
2008. szept. 19. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom nagyon rossz alvó.Már kezdem megszokni,h annyit alszik egész nap 4-5 részletben,mint más babája egyszerre.(Ma pl 2 óra 20 perc 4 részletben,és fél 6kor kelt:))Barátnőm lánya meg alszik reggel 10ig,majd délután egy 4 órásat,és este 10kor fekszik.

Amúgy olyan egy hosszabb és két rövidebb alvás az átlagos.Időben 3-5 óra körül.

2008. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lányom este 21 körül elalszik, reggel 4-6 között szopizik egyet, és 7-8 között kel fel. Napközben 2-3 alkalommal alszik 30-40 percet. Most, hogy 3 hós, kicsit többet alszik napközben, akár 4-5 alkalommal is alszik, igaz néha csak negyed órát, és nem többet, mint 40 perc...
2008. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és mikor nem alszik a babátok mit csináltok vele?
2008. szept. 19. 21:08
 4/7 anonim ***** válasza:

A 2 hónapos babánál már javában lehet az ágy fölé tehető zenélő forgót használni (bár ez az a játék, amit szerintem érdemes már az első naptól használni). Lehet, hogy még nem figyel fel rá, de megszokja a hangját, és egy idő múlva már a tekintetével is megkeresi a hang forrását.


Fantasztikus látvány, amikor egy pici baba belefeledkezik egy ilyen forgó látványába. Ezt szerintem nem szabad kihagyni.


Az én babócám még az ujjait is mozgatta a zenére. Ráadásul nyugodtabban is elvan egyedül. Ha sír, gyakran megnyugszik a forgó látványára, hangjára.

2008. szept. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

van ilyen zenélő forgónk, de mindent olyan hamar megun a kisfiam.

egyre töbet van ébren, és ha énekelek,verset-mondokát mondok neki, bekapcsolom a zenélő forgót, minden max.10percre köti le.és utána sír.de mivel töltsük ki a maradék időt?

2008. szept. 19. 21:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon bejött a játszószőnyeg. Meg tudja fogni a kis játékokat, pofozgatja őket, fél órákat is el van vele és sokszor ott is alszik. Vannak kiságy felé akasztható játékok amiket szintén elér és tud játszani vele. Mi 3 hónaposak vagyunk és mindig van két hosszabb alvás, meg több rövidebb. Remélem a játszószőnyeg beválik.

Jó babázást!

2008. szept. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az én 2 hós babám minden 3 órában eszik,és ebből kb. 45 perc evés-tisztába tétel-böfiztetés, 1 órát vagy másfelet ébren van, és 1 órát vagy felet alszik. mikor ébren van legtöbbször vele kell lenni és mesélni neki, mert az ágya fölött levő bohóckákat hamar megunja...de anya-apa dumáját elég jól bírja.aztán ha mégis sír, akkor ének, ha az se segít, cumi, ha a cumi se jön be akkor ölben sétálunk a házban. attól mindig elhallgat, mert csomó új dolgot lát és az leköti a figyelmét...ha jól lenyugszik leteszem és odabújok hozzá, legtöbbször el is alszik
2008. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!