Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet adnátok a babátok...

Milyen nevet adnátok a babátoknak? Az tényleg igaz, hogy a magánhangzóval végződő vezetéknévház mássalhangzóval kezdődő keresztnév hangzik csak jól?

Figyelt kérdés
2016. febr. 27. 15:24
 1/9 A kérdező kommentje:
*vezetéknévhez
2016. febr. 27. 15:24
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Többségében így van. Pl. Kovács Sándor, vagy Kovács Ádám. Könnyebb kiejteni az utóbbit.
2016. febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Iványi Olga

Karai Edina

Turi Anna

Berki Angéla

Fábri Anikó

Stb , még tudnék írni egy csomót, szerintem semmi baj nincs így vele.

2016. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nyelvtanilag nézed, akkor igen, mert igy sokkal könnyebb kiejteni az egész nevet, és dallamosabb.

(az egyetemen anno tanultunk névtant, ott is sokszor emlegették ezt a névadásnál)

S ha már nyelvészetileg nézzük, akkor az is kellemesebb csengést ad neki, ha pl. a vezetéknév mély mgh-ból áll, akkor a magas mgh-jú keresztnév passzol hozzá.

De ez mind csak nyelvtan.

Olyan nevet adj a babának, amilyen jólesik! :)

2016. febr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó szerint tökéletes nevet kapott akkor a lányunk, de most a fiunknak magánhangzó végű vezetéknévhez magánhangzóval kezdődő keresztnevet fogunk adni, olyan nehezen találtuk meg a nevet, hogy ezt a szempontot figyelmen kívül hagytuk, pedig valóban szebben hangzanak a mássalhangzós keresztnevek.
2016. febr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Nekem nyelvtant se kellett ahhoz tanulnom, hogy egyszerűen én kihallom mi cseng helyesen, mi nem.
2016. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Általában igaz, hogy könnyebb kiejteni, de persze vannak kivételek.


Nekem inkább az zavarja a fülem, ha ugyanazzal a betűvel végeződik a vezetéknév, mint amivel a keresztnév kezdődik. Pl.: Iványi Ildikó, Kovács Csaba, Varga Attila, Fekete Emese.

2016. febr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában igen, bár mi ezt a kisebbiknél pont nem vettük figyelembe. I-re végződő vezetéknévhez az Alex nevet adtuk, és jól hangzik :) Mondjuk olyan névhez, hogy pl. Kozma, vagy Balassa, vagy ilyesmi, ami a-ra végződik, ahhoz nem raktunk volna a-val kezdődő utónevet, mert az úgy nagyon egybefolyik. Vagy az i-re végződő vezetéknevünkhöz nem tettünk volna i-vel kezdődő utónevet, ugyanilyen okokból.
2016. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de attól függ. Nekem rövid, mássalhangzóra vévégződő vezetéknevem van, s magánhangzóval kezdődő keresztnevem (tesóm szintén, nagyon hasonló hangzásút kaptunk..)

És nagyon egybefolyik, nem jó.

Nem ez a nevem, de kb ilyen Fok Anikó.

Jobb lett volna, ha mássalhangzóval kezdődik a keresztnév.

2020. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!