Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit kezdjünk a név témával?

Most mit kezdjünk a név témával?

Figyelt kérdés

Kislányunk lesz, áprilisra várjuk.

Amikor megtudtuk, hogy lány lesz, a név nem is volt kérdés, mivel egyetlen egy név tetszik nekünk, a Lilla.

Nemrégiben kiderült, hogy párom első unokatestvérének (közös nagyszülők, bár már nem élnek) a lánya is Lilla, ráadásul a vezetékneve is ugyanaz. A kislány kb 7-8 éves és ők egy kisvárosban, mi pedig a városhoz tartozó faluban élünk,szóval még nem is az ország másik pontján laknak. (kb 7km)

Azért nem tudtuk, hogy ő is Lilla, mert különböző okok miatt nem tartják a kapcsolatot, úgyhogy én soha nem is találkoztam még velük, még az esküvőnkön sem voltak ott.

Egyre szorít az idő,és semmi más név nem tetszik, egyszerűen csak ez az ami szóba jöhetett volna.

De most így hogy adjuk a mi kislányunknak is ezt a nevet? :(



2016. febr. 22. 19:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
Simán. Egy percig nem gondolkodnék más néven. Ha most ki se derül, akkor is ezt adtátok volna.
2016. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
63%
Eddig nem tartottátok a kapcsolatot, mostantól sem fogjátok.
2016. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
De a név lényege pont az egyediség lenne... De így, hogy ugyanaz a vezetéknév és a keresztnév is, ráadásul még 2. unokatestvérek is a lányok és közel lakunk egymáshoz... hát nem tudom...
2016. febr. 22. 19:58
 4/33 anonim ***** válasza:
77%

Nos, a Lilla név elég gyakori, nekem pl több, különböző korú ilyen nevű ismerősöm is van....

Lilian, Liliána, Amarilla - ezeket mind lehet Lillanak becezni.

Egyébként meg nem foglalkoznék a rokonnal, ha eddig nem volt velük kapcsolat, ezután se esélyes, hogy lesz

2016. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
És ha mégis?
2016. febr. 22. 20:07
 6/33 anonim ***** válasza:
30%
Akkor így jártatok. Nem a névtelen lesz valaki egyedi.
2016. febr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
26%
Hülye szótár program. Nem a nevtol lesz valaki egyedi
2016. febr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
63%
Nekem pontosan ugyanaz a nevem, mint apukámnak, keresztnév és vezetéknév is. Köszönöm szépen, közel 20 éve megvagyok épen és egészségesen.
2016. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
63%
Pedig mi nem hogy közel lakunk egymáshoz, hanem ugyanabban a házban élünk.
2016. febr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
66%
Pont az ilyen a nevétől lesz egyedi gondolkodás miatt szenved sok gyerek és kamasz az anyuka által különlegesnek, mindenki által borzalmasnak tartott nevétől. Én simán adnám a Lillát, legfeljebb egy második nevet is adnék mellé, meg kitalálnék egy egyedi becenevet ahogyan minden rokon szólíthatja.
2016. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!