Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem akarnak újra gyermeke...

Akik nem akarnak újra gyermeket szülni, miért nem akarnak?

Figyelt kérdés

Tehát azokat kérdezném, akiknek már van egy gyermeke, és miután szültek, úgy döntöttek, többet inkább nem.


Nem gúnyolódás a célom, hanem tényleg érdekel.



2016. febr. 28. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Mert nem vágyom több gyerekre, így kerek az életünk. Emellett a munkából sem eshetek ki újra évekre, de nem ez a fő ok.
2016. febr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nehéz szülésem volt, sokáig vajúdtam, és nem szeretnék még egy ilyet. Ikreket szültem, úgyhogy a testvér-probléma sem jön elő nálunk.
2016. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

Rengeteg oka van:

1) alapból 1 vagy max 2 gyerek a kapacitásom

2) van testvérem, de sz*rt se érek vele, ergo nem hat meg a "mindenkinek kell testvér"

3) anyagiak

4) nagyon-nagyon nehéz szülés

5) passzív gyeden vagyok, ezért a 2. gyerek miatt megint gyedem legyen vissza kell menni elõtte dolgozni-nagy lesz a korkülönbség, mi sem leszünk fiatalabbak

6) nehezen jött össze a terhesség(2 év), nekem nem hiányzik ez a stressz megint


Persze biztos lehetne írni h miért legyen mégis, de nekem a "negatív" lista erõsebben nyom a latba. :)


2 hós kisfiú anyukàja

2016. febr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy első is írta; most kerek az életünk, nem hiányzik senki és semmi belőle. Nem vállalunk csak azért több gyereket, mert esetleg régebben többet terveztünk, vagy mert más a társadalmi norma.

Emellett más okok is vannak - tehát akkor sem biztos h vallalnank még egy babát, ha szeretnénk. A legközelebbi segítségünk 150 km -re van, a kisfiunk 2 napos korában majdnem itt hagyott minket (rettegnék h ez újra megtörténik). Ráadásul a férjemnek és nekem is van fiatalabb testvérünk, és sok negatív érzés van ezzel kapcsolatban bennünk.

Kb ennyi. Persze nem mondjuk azt, h sose fogunk másképp érezni - de meglepődnék.

2016. febr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló: meddig vajúdtál? Végül hüvelyi úton szülted meg vagy megcsászároztak? Volt-e gond az ikrekkel a várandósságod alatt? Nálunk is van esély ikrekre, ezért érdekelne minden ikervárandóssággal-szüléssel kapcsolatos dolog.
2016. febr. 29. 09:51
 6/10 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló: és párod akart volna-e több gyermeket? Vagy ha igen, akkor is elfogadja, hogy nehéz szülés...stb után nem vágysz többre? Írtad, hogy esetleg kettő (max) a kapacitásod, tehát akkor ezek szerint felmerült a testvérkérdés, azért kérdem.
2016. febr. 29. 09:55
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Igen elfogadja. Velem volt a kórházban és mondta hogy nem akarja hogy ezt mégegyszer átéljem. A testvérkérdés még azelõtt jött fel, hogy terhes lettem volna, mivel neki vannak testvérei és nagyon jó testvérek. Ezért merült fel hogy esetleg ketten lesznek. De most a racionalitàs gyözött, elég lesz nekünk egy gyereket felnevelni. Azért nem 100%-osan zárkozok el a 2. elõl, mert ha anyagilag belefér, akkor talán lehet róla szó, de programcsászárral-és itt nem érdekel azok véleménye, akik szerint nem erre van kitalàlva.De mivel nem lesz a férjemnek olyan munkája, hogy jól keressen még egy gyerek felneveléséhez, ezért nem téma. Azért az õ keresetét írom, mert ugye ha hamar szülök, csak gyest kapok majd. Ha meg dolgozni megyek, akkor a korkérdés miatt, nem vállalunk.
2016. febr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, mi volt szülésednél? Amúgy én is programcsászárt tervezek másodjára.
2016. febr. 29. 10:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Szeretnénk még egyet, de az ész mást diktál. Kisfiunk 7 éves. Nem vagyunk gazdagok, minden van ami kell. Nem hónapról-hónapra élünk. Így félünk még egyet bevállalni. Gyedet kapnék azzal nem lenne gond. DE mivel a munkaköröm miatt első perctől kedve táppénzen kellene lennem, az már esetleges problémát okozhatna.
2016. febr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk nálunk kettő van, a Kicsi most lesz 5 hónapos, a Nagy 4.

Megmondom őszintén sokkal fáradtabbnak érzem már magam, mint 4 éve. Kevesebb a türelmem is, több lett a teher is. Nem így számítottunk, de családi vállakozásunkba vissza kellett már állnom heti több órában. Igaz, nem egész nap, de szinte minden napra jut munka. De muszáj csinálni. Sokat rohanok, legtöbbször a Kicsivel, mivel nagymamai segítség sajnos csak egy van, de ő is még dolgozik. Édesapám a Naggyal nagyon jól elvan,ha kell, de a Kicsitől még "fél".

Így munka,a háztartás mellett, szégyen nem szégyen, baromi fáradt vagyok. Elég sok logisztikába kerül,hogy mondjuk eljussak sportolni, ami szinte az egyetlen kikapcsolódásom. És anyaként állandóan topon kell lenni. Emlékezni,hogy milyen védőoltás következik, mikor kell vinni teszem azt hallásvizsgálatra, mikor van az óvodai farsang, mennyi sütit kell vinni stb., lehetne még sorolni. Én úgy érzem, nem mindig vagyok erre 100%-osan képes. Persze, megoldom, megoldjuk, de rengeteg energia árán, és azt hiszem,hogy több már nem lenne bennem!

2016. febr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!